Markíza od leta 2024 s ďalšou televíziou – Klasik

Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví úplne nový televízny kanál Markíza Klasik. Na čo všetko sa v jej programe budeme môcť tešiť? Podľa oficiálneho vyjadrenia televízie to budú hlavne overené tituly zo zahraničnej produkcie v kombinácii s česko-slovenskými klasikami. A vlastnej produkcie má Markíza za 28 rokov svojho vysielania takisto viac než dosť…

Ako sme už spomínali v úvode, tak jej štart sa promuje na leto 2024 (presný dátum ešte nie je známy), pričom hneď od hlavnej jesennej televíznej sezóny bude plne k dispozícii pre zadávateľov reklamy. Pôvodne sa mal nový televízny kanál spustiť ešte takto pred rokom, no dôjde k tomu až teraz. Dôvod? Okrem rozšírenia diváckej základne je to aj zvýšený dopyt po reklamnom priestore.

Čo o spustení novej televízie hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ skupiny Markíza? „TV Markíza oslávi tento rok už neuveriteľné 28. narodeniny a za ten čas ponúkla obrovské množstvo programov, ktoré stoja za to, aby sme si ich opäť pripomenuli. Markíza KLASIK prinesie najmä overené tituly zo zahraničnej produkcie, doplnené o slovenskú a českú televíznu klasiku. Verím, že vďaka novej stanici a jej unikátnemu zameraniu získame ďalších nových divákov a diváčky, a ešte viac tak posilníme trhové líderstvo skupiny Markíza.“

Markíza Klasik bude dostupná prostredníctvom operátorov platených káblových, satelitných a IPTV televíznych služieb. A výlučne vo Full HD kvalite. Na Slovensku aktuálne skupina prevádzkuje 4 televízne kanály: Markíza, Doma, Dajto a Markíza Krimi. Špeciálne pre český trh je určená televízna stanica Markíza International. Taktiež u nás obchodne zastupuje české stanice NovaInternational, NovaSport 3, NovaSport 4 a NovaSport 5 SK.

Novinky zo sveta TV
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024