RTVS pripravuje nový seriál z lekárskeho prostredia

RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude odohrávať v nemocnici na novorodeneckom oddelení. Premiéra sa plánuje už na budúci rok a celkom by malo ísť o osem častí. Jedná sa inak o adaptáciu dánskeho seriálu Dag &nat (Deň a noc), ktorý len tak mimochodom v roku 2023 na Danish Film Awards získal ocenenie Najlepší dánsky televízny seriál. Autorka predlohy Lone Scherfig sa zase preslávila filmom Škola života (2009), ktorý získal množstvo ocenení a bol nominovaný na Oscara v troch hlavných kategóriách (najlepší film, scenár a najlepší ženský herecký výkon).

Seriál sa natáča priamo v budove RTVS v Mlynskej doline. Vstupná hala sa doslova zmenila na modernú pôrodnicu so všetkým čo k tomu patrí. Teda ambulanciami, lôžkovou aj administratívnou časťou. Inak, prestavba týchto priestorov im trvala približne mesiac. Režisérom seriálu je Ján Sebechlebský, ktorý pre verejnoprávnu televíziu režíroval oceňovaný seriálový opus Čas nádejí. Hlavnú postavu pôrodnej asistentky Evy stvárnila herečka Jana Kolesárová, známa napríklad z filmov Svetlo, Manžel na hodinu, Prvok, Šampón, Tečka a Karel a mnohých ďalších. Sekundovať jej bude Ondrej Daniš (seriály Duch, Rex, Tajné životy atď.) v úlohe doktora Jakuba.

Hovorí kreatívna producentka seriálu Marcela Mojtová: „Pôrod je jedným z mála zážitkov, ktorý nás všetkých spája. Je to neopakovateľný okamih plný radosti, lásky, ale aj strachu a obáv. Dej seriálu sa zameriava na prácu pôrodných asistentiek, ktoré počas náročného pracovného dňa zažívajú konflikty, napätie neistotu, ale aj dôveru, lásku a víťazstvá. Ukázaním majestátnosti života, ktorá je vyrozprávaná pravdivým, nesentimentálnym spôsobom, chceme divákovi priblížiť tie najťažšie a zároveň aj najkrajšie chvíle v živote človeka.“

Novinky zo sveta TV
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024