Čt Art online

spustit.cz
Spustené: • Zdroj: ceskatelevize.cz

  ČT Art je budúci názov stanice, ktorá sa bude zaoberať, ako jej názov už napovedá, kultúrou. Vysielať by mala od 31. 8. 2014 od 20:00. Vzniká ako ďalšia odnož českej televízie, ktorá ju bude riadiť v čele s riaditeľom Tomášom Motlom. ČT Art naživo budete môcť sledovať každý deň od ôsmich hodín večer, do druhej hodiny ráno. V medzičase si na rovnakej frekvencii prídu na svoje deti, pretože pobeží ďalší nový kanál českej televízie, Déčko online.

  Už teraz je známy program, ktorý budete môcť sledovať na ČT Art online. Každé vysielanie začne spravodajstvom s názvom „Udalosti v kultúre“, iba v nedeľu sa preberie celý týždeň, čomu odpovedá názov „Týždeň v kultúre“. Každé spravodajstvo je obohatené o živé vstupy z prebiehajúcich akcií a rôznych talkshow, samozrejme, všetko s kultúrnou tematikou. Po úvodnom prebraní všetkých noviniek nasledujú kultúrne bloky, kde sa aktéri zaoberajú rôznymi a hlavne odlišnými témami. Môžete sa tešiť na študentskú tvorbu, na Galériu Kavky, ktorá preberá výtvarné umenie, na ČT Art Live, kde sa dozviete všetko o súčasnej českej hudbe, na Kultúrny bedekr (sprievodca kultúrou), magazín o filme, Film 2013, na klasickú hudbu a mnoho ďalšieho.

  Ako už bolo povedané, od ranných hodín môžete sledovať ČT Déčko naživo. Je to program pre mladých divákov. Rovnako ako ČT Art, bude vysielanie zahájené 31.8. 2013. Názov „Déčko“ bol až druhotne vybraný, pôvodne sa uvažovalo o ČT3, ČT Ahoj, alebo ČT Hele. Výkonným riaditeľom tu bol menovaný Petr Koliha, ktorého vzápätí nahradila Barbara Johnsonová.

  Plánovaný program ČT Déčko online, je rozdelený do dvoch etáp. Prvá sa orientuje na divákov vo veku od 4 do 8 rokov. Deti sa môžu tešiť na Kouzelnou školku, Raníček, Večerníček, na Kostičky a mnoho ďalších rozprávok. Druhá etapa je zameraná na deti od 8 do 12 rokov, ktorým ČT Déčko ponúkne programy ako Bludiště, Planeta YÓ, Tajemství vědy a techniky, Máme rádi zvářata. Do budúcna by sa ČT Déčko a ČT Art mali stať samostatnými televíziami.

  Novinky zo sveta TV
  Skupina Prima zanedlho na Slovensku spustí ďalšiu televíziu, takže tento vysielateľ bude mať u nás oficiálne už druhú ..
  15.3.2020
  Je to tak, už tento rok (2020) sa môžeme tešiť na šiestu sériu Československej Superstar. Po minulom roku, kedy sa ..
  16.1.2020
  Po talkshow s mužskými protagonistami v hlavnej úlohe, konečne opäť dostáva možnosť prejaviť svoj talent žena. O kom ..
  9.4.2019
  Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
  17.2.2019
  Áno je to tak. Seriálový komediálny počin Markízy -
  28.10.2018
  Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na ..
  16.5.2018
  V porote iba jedna zmena, na druhú stranu kompletná výmena moderátorov. Toto sú posledné novinky z v poradí už siedmeho ..
  10.5.2018
  Aj vy ste si obľúbili český seriál, ktorý vznikol na základe licencie britskej BBC s Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe? ..
  16.2.2018
  Tak tak, prípravy novej Československej
  27.12.2017
  Ako sme už spomínali, minulý rok prebehlo historicky prvé žrebovanie českých filmov, kde si slovenské televízie delili ..
  2.2.2017