RTVS chystá ďalší výpravný dobový seriál, tentoraz v spolupráci s TV Prima a Českým rozhlasom

Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ním výpravný dobový seriál s názvom Tisíc hlasov. Do vysielania by mal ísť na jeseň budúceho roku a spolu so slovenskou verejnoprávnou RTVS sa na ňom bude koprodukčne podieľať aj komerčná televízia Prima a Český rozhlas.

Tisíc hlasov je seriál, ktorý je inšpirovaný začiatkami rozhlasového vysielania v bývalom Československu. To znamená už od jeho spustenia v roku 1923, kedy sa začalo pravidelné vysielanie z Prahy (presne 18.mája). ČSR sa tak stalo len druhou európskou krajinou po Veľkej Británii (BBC), ktorá začala rozhlasové vysielanie po celej republike. S vysielaním začala súkromná spoločnosť Radiojournal, v roku 1925 sa stal spoluvlastníkom Československý štát (51%-ným väčšinovým podielom cez Československú poštu).Na konci roku 1938 sa Radiojournalpremenovalna Česko-slovenský rozhlas (ČsRo). Po nemeckej okupácii vznikol Český rozhlas. V Slovenskom štáte samozrejme Slovenský rozhlas. Seriál sa napokon zavŕši rokom 1945.

Scenár tejto šesťdielnej minisérie napísala Lucie Konášová, ktorá sa scenáristicky podieľala napríklad aj na obľúbenom nekonečnom seriáliOrdinace v růžovézahradě, alebo filmoch ako Anděl pána, Anatomie zrady či Zlatovláska. Réžia pripadla mladému českému režisérovi OndřejoviVeverkovi (ročník 1996), ktorý má zatiaľ na konte „iba“ niekoľko dokumentárnych sérií ako „My, občané Protektorátu“ alebo „Boží dar – příběhy českých potravin“.

Čo sa týka hereckého obsadenia, zatiaľ je známe iba to, že vminisérii by mali vystupovať aj významní českí a slovenskí hlásatelia a mal by to byť„príbeh o sile, odhodlaní a vytrvalosti, aj napriek všetkým úskaliam, ktoré vtedy prišli“.

Novinky zo sveta TV
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024