Koprodukčná animovaná snímka Keď život chutí na festivale v Annency

Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale animovanej tvorby v Annency (9.-15.júna 2024). O ocenenie sa pokúšal v sekcii Celovečerné filmy Contrechamp. Inak to bola vlastne svetová premiéra výnimočného filmu, ktorý vznikol technikou stop-motion. Čo je vlastne časovo veľmi náročná technika animácie, pri ktorej je reálny objekt medzi jednotlivými snímkami ručne upravovaný a posúvaný len o malé úseky.

Samotný film je príbehom dvanásťročného Bena, ktorý má problém s nadváhou. Napokon však zistí, že v živote vôbec nie je dôležité to, ako človek vyzerá, ale ako sa cíti… Film režisérky (a výtvarníčky a animátorky) KristinyDufkovej, ktorá je mimochodom partnerkou JiříhoMacháčka, bol natočený podľa celosvetového knižného bestselleru MikaëlaOlliviera.

Anotácia k filmu

„12-ročný Ben práve prišiel do puberty a jeho váha je zrazu problémom pre neho aj pre všetkých ostatných. Ostatné deti ho šikanujú, jeho rozvedení rodičia nevedia, čo majú robiť… Aj školská lekárka sa o neho bojí. A tak sa Ben napriek svojej láske k jedlu a objavujúcemu sa talentu šéfkuchára rozhodne pre drastické opatrenia. Začne držať diétu. Možno sa všetko zmení a dokonca si získa srdce Kláry, dievčaťa svojich snov… Nakoniec Ben zistí, že nie je dôležité, ako vyzeráš, ale ako sa cítiš.“

V slovenských kinách sa film Keď život chutí objaví v októbri 2024. Produkčne sa na ňom podieľala spoločnosť Barletta (CZ), NOVINSKI (SK) a Novanimaproductions (FR). Koprodukcia: Česká televize, Rozhlas a televízia Slovenska a Magiclab.

Ešte pár slov k festivalu v Annecy. Renomované podujatie je venované animácii vo všetkých jeho podobách a významoch a  zúčastňujú sa ho všetky najvýznamnejšie osobnosti z oblasti animovaného filmu.Mimochodom, tento rok sa do jeho programu prihlásilo až 3 400 filmov zo sto krajín sveta. Slovensko má na festivale zastúpenie až so 6 filmami (vrátane koprodukčných snímok), čo je pre našu kinematografiu naozaj veľký úspech.

Novinky zo sveta TV
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024