Pripravuje sa dokument o našej prezidentke – kedy bude premiéra?

Už na budúci rok sa do našich kín dostane exkluzívny dokument o prezidentke Zuzane Čaputovej. 90 minútový film s rozpočtom 430 tisíc eur by mal mať premiéru v októbri 2024. Momentálne sa pripravuje pod režisérskou taktovkou Mareka Šulíka v produkcii spoločnosti HitchhikerCinema. Koproducentmi sú verejnoprávna RTVS a Česká televízia, a tiež spoločnosti Filmotras a Aerofilms.

O čom film vlastne bude? O prezidentke… časozbernou metódou v ňom bude zachytené celé pôsobenie Zuzany Čaputovej vo funkcii prezidentky Slovenskej republiky. Dozvieme sa viac o jej každodennom živote, ako sa tvorili a tvoria dôležité rozhodnutia a postoje, ale i také „malichernosti“ ako písanie prejavov, udeľovanie amnestií, či vedenie rozhovorov s politikmi našej výkonnej moci… Aké dilemy musí riešiť a ako sa to prejavuje aj na jej osobnom živote.

Zuzana Čaputová je v poradí piatym prezidentom Slovenskej republiky v ére samostatnosti (Michal Kováč, Rudolf Schuster, Ivan Gašparovič, Andrej Kiska a Zuzana Čaputová). Funkciu hlavy štátu zastáva od 15. júna 2019 a jej päťročné funkčné obdobie skončí 15. júna 2024. Len pred pár dňami oznámila, že v budúcich voľbách na jar 2024 už kandidovať nebude. Je prvou ženou v prezidentskom úrade a zároveň najmladším prezidentom v histórii Slovenska (v čase inaugurácie mala 45 rokov). Zuzana Čaputová inak vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave a pred kandidatúrou na prezidenta bola od roku 2017 členom politického hnutia Progresívne Slovensko. Známou sa stala vďaka zaangažovaniu v jednej z najväčších enviromentálnych káuz na Slovensku, kedy bola na čele iniciatívy „Skládka nepatrí do mesta“. Za čo mimochodom prevzala v roku 2016 medzinárodné ocenenie GoldmanEnvironmentalPrize, ktoré sa často označuje za „zelenú Nobelovu cenu“.

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023