V Teleráne skončila ďalšia moderátorská dvojica – po 20 rokoch

V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo vysielaní si ho totiž posledný krát zamoderovala dvojica Juraško a Šóošová. Doteraz najdlhšie vysielajúca moderátorská dvojka na slovenských televíznych obrazovkách. Cesta blízkych kolegov a rodinných priateľov sa po tomto dni nadobro rozchádza.Lenka Šóošová na Markíze končí. Roman Juraško bude pokračovať ďalej, len to už nebude Teleráno, ale od pondelka 3.júna posilní moderátorský tím v podvečernom magazíne Reflex.

Ako svoj odchod z televízie Markíza komentuje samotná Lenka? „Teleráno je moja srdcová záležitosť, splnený sen, časť mojej identity a tiež kus života. Životnú energiu však nemáme bezodnú a čas prináša do života nové priority. Cítim, že s Teleránom sme si už všetko odovzdali a náš spoločný čas sa naplnil. Odchádzam na vlastnú žiadosť. Toto rozhodnutie sa nerodilo ani ľahko, ani krátko. Dozrel čas, aby som sa v živote posunula ďalej.“

Hovorí Roman Juraško: „Končí sa pre mňa jedna obrovská životná etapa a ja sa chcem v prvom rade poďakovať Lenke za všetky tie roky, ktoré neboli len o práci, ale aj o priateľstve na celý život. Naše spoločné ranné vstávania sa síce končia, avšak priateľstvo pokračuje a to je to najdôležitejšie. Teleráno navždy zostane mojou srdcovou záležitosťou. Je to skvelá relácia. Veľa som sa v ňom naučil, no predovšetkým mi vďaka nemu vstúpili do života úžasní kolegovia a kamaráti, hostia a, samozrejme, naši diváci. Je však na čase ísť ďalej a ja sa veľmi teším, že môžem ako moderátor doplniť skvelý tím magazínu Reflex.“

Koniec tejto populárnej moderátorskej dvojice Telerána prichádza približne po troch rokoch odkedy z relácie odišla Adriana Poláková, pričom spolu s ňou vtedy skončil aj Daro Richter. Po 14 rokoch moderovania. Vo vysielaní ich nahradili Matúš Krnčok a Zuzana Čimová – tú zase už po 10 mesiacoch, keď sa presunula do spravodajstva televízie, nahradila Lucia Hlaváčková. Od stredy 29.mája v Teleráne na Markíze tak pokračujú už len dve moderátorské dvojice: Kvetka Horváthová a Tomáš Juríček, respektíve aj spomínaná Lucia Hlaváčková s Matúšom Krnčokom.

Novinky zo sveta TV
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024