Nový seriál Polícia Hvar už zanedlho na Markíze

Už v pondelok 8.júla o 20:30 sa na Markíze objaví nový odľahčený krimiseriál s názvom Polícia Hvar. Jeho dej sa odohráva práve na tomto, pre dovolenkárov veľmi dobre známom, chorvátskom ostrove. V hlavnej úlohe s dvojicou česko-slovenských detektívov, ktorí tam pomáhajú objasňovať zločiny českých a slovenských turistov. Tých mimochodom v seriáli stvárňujú Alžbeta Ferencová a Jakub Štáfek.

On, čiže detektív Michal, je zo „starej školy“, ona, detektívka Ivana, je pre zmenu slobodomyseľná a temperamentná žena. A spolu musia opätovne nastoliť poriadok a harmóniu na tomto prekrásnom slnečnom ostrove. Zatiaľ sa riadia jednoduchým pravidlom, pri českej mŕtvole, český hlavný vyšetrovateľ a opačne. Pri vyšetrovaní svojich prípadov sa ocitnú v najrôznejších bizarných komunitách, v 8 epizódach tak spoznáme ako to funguje u „indiánov“, kúzelníkov, svadobných podvodníkov, ale napríklad aj medzi plážovými volejbalistkami.

Čo o seriáli hovorí jeho kreatívny producent DavidMusil? „Polícia Hvar je kriminálka s nádychom prázdninovej pohody. Má tu výhodu, že sa nemusíme striktne držať procedurálnych pravidiel vyšetrovania, ale naopak môžeme viac zapojiť humor aj dobrodružstvo. Pritom ale divák stále môže celú epizódu lúštiť kriminalistickú zápletku. Snažili sme sa vytvoriť svet, kde sa na jednom ostrove zídu rôzni ľudia rôznych národností s rozdielnym pohľadom na mnoho vecí, ale tiahnu za jeden povraz, aby v každej z epizód spoločne odhalili vraha. Lákalo nás vyskúšať si spoločný projekt so slovenskou stranou a vytvoriť kriminálku pre obe divácke skupiny. A tomu zodpovedá nielen výber lokácie, kde sa seriál odohráva a ktorá je v podstate obom národom ‚spoločná’, ale aj dejové linky a herecké obsadenie hlavných postáv. Spoločný štát už tridsať rokov neexistuje, ale duch Československa u mnohých ľudí žije ďalej…“

Novinky zo sveta TV
Markíza na leto pripravila pre svojich divákov novinku – špeciálny formát pod názvom „Lovci búrok“. Vysiela sa v ..
18.7.2024
Tento rok oslavujeme okrúhle 80.výročie Slovenského národného povstania. A Slovenská televízia a rozhlas si ho bude ..
10.7.2024
Už v pondelok 8.júla o 20:30 sa na Markíze objaví nový odľahčený krimiseriál s názvom Polícia Hvar. Jeho dej sa ..
7.7.2024
Len prednedávnom sme vás informovali, že skupina Markíza má pre svojich divákov pripravenú novú televíznu stanicu.
26.6.2024
Televízna sezóna smeruje k uhorkovému obdobiu a v podstate všetky stanice zapínajú oddychový „prázdninový mód“. ..
23.6.2024
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024