80. výročie SNP na obrazovkách STVR

Tento rok oslavujeme okrúhle 80.výročie Slovenského národného povstania. A Slovenská televízia a rozhlas si ho bude pripomínať celé leto. Svojim divákom a poslucháčom ponúkne premiérové relácie aj kultové filmové klasiky a reprízy známych programov. Všetko potom vyvrcholí 29.augusta priamym prenosom z celonárodných osláv. Poďme sa teraz bližšie pozrieť na to, čo sa všetko objaví na obrazovkách našej verejnoprávnej televízie.

SNP na Jednotke

Na Jednotke každú nedeľu dopoludnia (od 30.júna) si môžete pozrieť cyklus krátkych poviedok Moje povstanie, ktorý má ambíciu osloviť hlavne mladšieho diváka. Takisto je pripravená edícia Zlatá Klasika a v rámci nej budú odvysielané filmy ako Prerušená pieseň, Keby som mal pušku, Život na úteku a Choď a nelúč sa. V období osláv to budú filmy Slnko vychádza nad Prašivou, Kapitán Dabač či Vlčie diery. Nebudú chýbať ani SNP filmy s detskými hrdinami: Leto na Rovniach, Sivá húska a Explózia. Z novších česko-slovenských kinofilmov to bude 28.augusta Nedodržaný sľub (2009) a potom 29.augusta Tlmočník (2018). V premiére Jednotka uvedie aj dokument Dagmar Mozolovej s názvom Nezabudni na mňa.

Priamo v deň osláv 29.augusta na Jednotke uvidíme priamy prenos z Pietnej spomienky s kladením vencov a s príhovormi najvyšších ústavných činiteľov. Popoludní to zase bude priamy prenos zo slávnostnej vojenskej prehliadky a napokon večer aj galaprogram z Banskej Bystrice, ktorým vyvrcholia celonárodné oslavy 80.výročia SNP.

SNP na Dvojke

Dvojka si SNP bude pripomínať už od 6.júla každú sobotu 9-dielnym cestopisom s názvom Cesta hrdinov SNP. Počas sobôt to budú aj seriály s SNP tematikou. Do 13.júla šesťdielny seriál Naši synovia, od 27.júla ďalší šesťdielny seriál V tieni vlkov. V piatok večer v slote „SNP vo filme“ Dvojka uvedie také klasiky ako Pieseň o sivom holubovi, Zvony pre bosých, Človek na moste, Demeterovci, Ako sa Vinco zaťal, Smrť chodí po horách či Rozhovor s nepriateľom.

Novinky zo sveta TV
Markíza na leto pripravila pre svojich divákov novinku – špeciálny formát pod názvom „Lovci búrok“. Vysiela sa v ..
18.7.2024
Tento rok oslavujeme okrúhle 80.výročie Slovenského národného povstania. A Slovenská televízia a rozhlas si ho bude ..
10.7.2024
Už v pondelok 8.júla o 20:30 sa na Markíze objaví nový odľahčený krimiseriál s názvom Polícia Hvar. Jeho dej sa ..
7.7.2024
Len prednedávnom sme vás informovali, že skupina Markíza má pre svojich divákov pripravenú novú televíznu stanicu.
26.6.2024
Televízna sezóna smeruje k uhorkovému obdobiu a v podstate všetky stanice zapínajú oddychový „prázdninový mód“. ..
23.6.2024
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024