Rok 2024 na JOJ – na čo sa môžeme tešiť na našich televíznych obrazovkách?

Tak, a ďalší nový rok sa začal, tentoraz už s poradovým číslom 24 v novom miléniu. A naše televízie majú pre nás samozrejme prichystaný kopec zábavy. Televíziu z Koliby samozrejme nevynímajúc. Čo si teda pre nás divákov pripravila na tento rok TV Joj? Nebude to len o „zbrusu“ nových seriáloch, chystá sa aj obľúbenámegašou a chýbať nebudú ani filmové akvizície – tie televízia vyberala z tých najúspešnejších svetových kinohitov ostatného obdobia, ale aj niečo z česko-slovenskej produkcie.

Seriály TV Joj – rekordný počet

Podľa priebežného programového plánu je viac než zrejmé, že sa JOJ poriadne „plesla po vačku“. Chystá sa totiž tento rok uviesť až 11 seriálových titulov. Konkrétnejšie? Tak úspešná Nemocnica to v nadchádzajúcej sezóne už nadobro uzavrie. Za touto lekárskou drámou ale veľmi dlho smútiť nemusíte, onedlho sa totiž objaví nový počin od autorky Nemocnice Danice Hričovej, tentoraz to bude rodinná dráma z prostredia Ranča. V seriáli dostali priestor aj herecké hviezdy z Nemocnice, jedna z ústredných postáv napríklad prischla opäť Nele Pociskovej.

Ďalej pokračuje aj historicky najúspešnejší seriál JojkyIveta s desiatimi epizódami v druhej sérii. Podobne pribudne aj 5 nových epizód komediálnemu formátu Tomáš a Diana. V českej koprodukcii (spolupráca s Primou) vznikli nové seriály ako Vytoč môjho agenta a Na vlnách Jadranu. S verejnoprávnou Českou televíziou zase dali dokopy extratemnú kriminálku Lovec. Druhou sériou bude pokračovať aj Kriminálka Kraj. Ako sme prednedávnom spomínali, chystá sa aj premiéra komediálneho seriálu z dielne renomovaného režiséra Jana Hřebejka s názvom Večne mladí.

Ďalšia očakávaná novinka „Lásky v Turecku“ z prostredia ambasády, sa dokonca natáčala až v ďalekom Turecku. Svojich divákov si však určite nájde aj jedinečná dráma s názvom Priveľa lásky. Tá by mala osloviť všetkých tých, ktorým sa páčili podobné licencované drámy u konkurenčnej Markízy (Klamstvo, Druhá šanca).

TV šou na Jojke – stávka na istotu, plus jedna „svadobná“ novinka

Tu JOJ stavila na istotu a tento rok na jeseň uvedie opäť raz a znova veľkú megašou Česko Slovensko má talent – už v 12.sérii! Chýbať nebude ani Bez servítky, Inkognito, Nákupné maniačky, Riskuj! Či V siedmom nebi. Novým prírastkom tak bude vlastne len jedna netradičná šou s názvom Vezmi si ma, kde o ruku bude žiadať perspektívna nevesta. Pokračovať budú aj nedeľné magazíny Nové bývanie, Nová záhrada, Na chalupe či Miláčikovo.

Filmy na JOJ-ke v roku 2024

Čo sa týka televíznych premiér nových filmov, tak na JOJ sa teda budete mať na čo pozerať. Z nových českých a slovenských filmov to budú snímky ako Vojna policajtov, Lóve, Ako prežiť svojho muža, Gump, Jej telo, Nikdy nehovor nikdy, Deti Nagana, ale aj Miki či Grand Prix. Zo zahraničných akvizícií sú to megahity Top Gun: Maverick, Všetko, všade, naraz – film, ktorý minulý rok získal až 7 Oscarov, ďalej Babylon, Moonfall či Klan Gucci. Deti sa zase môžu tešiť na najnovších animovaných Krúdovcov (Croods: A New Age), Trollov (TrollsWorldTour) alebo aj Rachot (Rumble).

Novinky zo sveta TV
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024