Nový jojkársky seriál Lovec vzniká v spolupráci s ČT

Natáčanie nových seriálov neustále pokračuje a takto sa zanedlho môžeme na obrazovkách Tv JOJ tešiť na ďalší zaujímavý počin. Nový kriminálny seriál s mysterióznymi prvkami s názvom Lovec pripravuje televízia z Koliby v koprodukcii s Českou televíziou (a spoločnosťou TrigonProduction). Táto spolupráca sa v minulosti už dobre osvedčila (Ultimátum, nová vianočná rozprávka Krakonošove tajomstvo), tak prečo v nej nepokračovať s ďalšími projektmi, všakže?

Seriál sa natáča na Slovensku pod vedením českého režiséra JiříhoStracha (AndělPáně, seriály Ďáblovalest či Labyrint…). Čo sa týka scenárov, tak autormi prvej a tretej epizódy sú PetrHudský a DavidZiegelbauer, ostatné časti sú dielom TomášeKoňaříka a Adama Doležala.

V osemdielnej sérii sa budete hlavne stretávať s dvoma postavami – Tomášom Langom, ktorého stvárnil Pavel Kříž a Alicou Čiernou v podaní slovenskej herečky Jany Kolesárovej. Tomáš je „lovec“, vyšetrovateľ a človek so zvláštnymi nadprirodzenými schopnosťami. Alica je zase žena, ktorá v detstve záhadným spôsobom prišla o matku a vyrástla v detskom domove, a ktorá sa stáva súčasťou vyšetrovania všetkých Tomášových prípadov (a ostatných Lovcov). V epizódnych úlohách sa mimochodom objavia aj ďalší slovenskí herci ako Petra Polnišová, Max Bolf, Jana Hubinská, Ivan Krúpa a ďalší.

A čo na nový seriál Lovec hovorí generálny riaditeľ JOJ Group, Marcel Grega?

Mysteriózny seriál Lovec je ďalším autorským projektom z dielne televízie JOJ, ku ktorého produkcii sa pridali rešpektovaní partneri z Českej televízie. Námet sa zrodil v hlave Rola Kubinu už pred piatimi rokmi, odkedy sa na ňom scenáristicky a dramaturgicky podieľalo niekoľko osobností česko-slovenskej televíznej a filmovej tvorby. JOJka sa týmto projektom opäť púšťa do niečoho nového a aj po 20 rokoch napĺňa svoje poslanie, keď pravidelne na slovenské obrazovky prináša originálne seriálové žánre, aké sú vo svete trendom. Ďakujem partnerom z Českej televízie za dôveru a stále bližšiu spoluprácu, ktorej výsledkom bude aj tohtoročná premiéra našej prvej spoločnej rozprávky Krakonošovo tajomstvo…“ (zdroj: Slovenská produkčná, a.s)

Novinky zo sveta TV
Udalosť, na ktorú netrpezlivo čakajú všetci priaznivci ľadového hokeja, je už zanedlho tu. Majstrovstvá sveta 2024, ..
20.2.2024
Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta už klope na dvere. Megaúspešný hit dvojice JanHřebejk (réžia) a PertrKolečko ..
18.2.2024
Možno viete a možno ešte nie, že už čoskoro sa na Markíze môžeme tešiť na deviate pokračovanie obľúbenej tanečnej ..
10.2.2024
Priamy prenos slávnostného odovzdávania ocenení najlepším slovenským športovcom a kolektívom za rok 2023 už tradične ..
1.2.2024
Markíza má v talóne ďalší slovenský seriál, ktorý má podobné ambície ako ich predošlý projekt s podobným námetom ..
28.1.2024
V nedeľu 14.januára 2024 sa v budove Slovenskej filharmónie uskutočnil slávnostný ceremoniál udeľovania štátnych ..
19.1.2024
Televízia Markíza si na rok 2024 pre svojich divákov prichystala ozajstné kinohity. Televíznu premiéru na Slovensku si tak ..
11.1.2024
Tak, a ďalší nový rok sa začal, tentoraz už s poradovým číslom 24 v novom miléniu. A naše televízie majú pre nás ..
2.1.2024
Takže hneď od januára 2024 sa môžeme tešiť na novú sériu ťažiskového zábavného formátu RTVS Milujem Slovensko. Na ..
28.12.2023
Dlho očakávaný pôvodný historický seriál slovenskej verejnoprávnej televízie s názvom Čas nádejí sa čo nevidieť ..
21.12.2023