Nový jojkársky seriál Lovec vzniká v spolupráci s ČT

Natáčanie nových seriálov neustále pokračuje a takto sa zanedlho môžeme na obrazovkách Tv JOJ tešiť na ďalší zaujímavý počin. Nový kriminálny seriál s mysterióznymi prvkami s názvom Lovec pripravuje televízia z Koliby v koprodukcii s Českou televíziou (a spoločnosťou TrigonProduction). Táto spolupráca sa v minulosti už dobre osvedčila (Ultimátum, nová vianočná rozprávka Krakonošove tajomstvo), tak prečo v nej nepokračovať s ďalšími projektmi, všakže?

Seriál sa natáča na Slovensku pod vedením českého režiséra JiříhoStracha (AndělPáně, seriály Ďáblovalest či Labyrint…). Čo sa týka scenárov, tak autormi prvej a tretej epizódy sú PetrHudský a DavidZiegelbauer, ostatné časti sú dielom TomášeKoňaříka a Adama Doležala.

V osemdielnej sérii sa budete hlavne stretávať s dvoma postavami – Tomášom Langom, ktorého stvárnil Pavel Kříž a Alicou Čiernou v podaní slovenskej herečky Jany Kolesárovej. Tomáš je „lovec“, vyšetrovateľ a človek so zvláštnymi nadprirodzenými schopnosťami. Alica je zase žena, ktorá v detstve záhadným spôsobom prišla o matku a vyrástla v detskom domove, a ktorá sa stáva súčasťou vyšetrovania všetkých Tomášových prípadov (a ostatných Lovcov). V epizódnych úlohách sa mimochodom objavia aj ďalší slovenskí herci ako Petra Polnišová, Max Bolf, Jana Hubinská, Ivan Krúpa a ďalší.

A čo na nový seriál Lovec hovorí generálny riaditeľ JOJ Group, Marcel Grega?

Mysteriózny seriál Lovec je ďalším autorským projektom z dielne televízie JOJ, ku ktorého produkcii sa pridali rešpektovaní partneri z Českej televízie. Námet sa zrodil v hlave Rola Kubinu už pred piatimi rokmi, odkedy sa na ňom scenáristicky a dramaturgicky podieľalo niekoľko osobností česko-slovenskej televíznej a filmovej tvorby. JOJka sa týmto projektom opäť púšťa do niečoho nového a aj po 20 rokoch napĺňa svoje poslanie, keď pravidelne na slovenské obrazovky prináša originálne seriálové žánre, aké sú vo svete trendom. Ďakujem partnerom z Českej televízie za dôveru a stále bližšiu spoluprácu, ktorej výsledkom bude aj tohtoročná premiéra našej prvej spoločnej rozprávky Krakonošovo tajomstvo…“ (zdroj: Slovenská produkčná, a.s)

Novinky zo sveta TV
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022
Natáčanie nových seriálov neustále pokračuje a takto sa zanedlho môžeme na obrazovkách Tv JOJ tešiť na ďalší ..
6.11.2022
Už onedlho sa v našich kinách objaví film o jednej z najvýraznejších osobností česko-slovenských kultúrnych ..
30.10.2022
Televízia JOJ započala natáčanie nového seriálu s názvom Duch. Bude to kriminálka s prvkami komédie, čo nie je ..
20.10.2022
Sesterská stanica našej druhej najúspešnejšej komerčnej stanice z Koliby – JOJ Plus v októbri tohto roka (2022) ..
16.10.2022
Po nástupe nového riaditeľa RTVS (Ľuboš Machaj) sa ..
7.10.2022
Možno ste to už zaregistrovali a možno nie, ale najdiskutovanejšou témou z mediálneho prostrediamomentálne je to, že ..
2.10.2022
Dotočené (prvá klapka padla v ešte v apríli 2022) a môže sa ísť na to. Už druhého októbra v nedeľu sa totiž na ..
21.9.2022