Nový jojkársky seriál Lovec vzniká v spolupráci s ČT

Natáčanie nových seriálov neustále pokračuje a takto sa zanedlho môžeme na obrazovkách Tv JOJ tešiť na ďalší zaujímavý počin. Nový kriminálny seriál s mysterióznymi prvkami s názvom Lovec pripravuje televízia z Koliby v koprodukcii s Českou televíziou (a spoločnosťou TrigonProduction). Táto spolupráca sa v minulosti už dobre osvedčila (Ultimátum, nová vianočná rozprávka Krakonošove tajomstvo), tak prečo v nej nepokračovať s ďalšími projektmi, všakže?

Seriál sa natáča na Slovensku pod vedením českého režiséra JiříhoStracha (AndělPáně, seriály Ďáblovalest či Labyrint…). Čo sa týka scenárov, tak autormi prvej a tretej epizódy sú PetrHudský a DavidZiegelbauer, ostatné časti sú dielom TomášeKoňaříka a Adama Doležala.

V osemdielnej sérii sa budete hlavne stretávať s dvoma postavami – Tomášom Langom, ktorého stvárnil Pavel Kříž a Alicou Čiernou v podaní slovenskej herečky Jany Kolesárovej. Tomáš je „lovec“, vyšetrovateľ a človek so zvláštnymi nadprirodzenými schopnosťami. Alica je zase žena, ktorá v detstve záhadným spôsobom prišla o matku a vyrástla v detskom domove, a ktorá sa stáva súčasťou vyšetrovania všetkých Tomášových prípadov (a ostatných Lovcov). V epizódnych úlohách sa mimochodom objavia aj ďalší slovenskí herci ako Petra Polnišová, Max Bolf, Jana Hubinská, Ivan Krúpa a ďalší.

A čo na nový seriál Lovec hovorí generálny riaditeľ JOJ Group, Marcel Grega?

Mysteriózny seriál Lovec je ďalším autorským projektom z dielne televízie JOJ, ku ktorého produkcii sa pridali rešpektovaní partneri z Českej televízie. Námet sa zrodil v hlave Rola Kubinu už pred piatimi rokmi, odkedy sa na ňom scenáristicky a dramaturgicky podieľalo niekoľko osobností česko-slovenskej televíznej a filmovej tvorby. JOJka sa týmto projektom opäť púšťa do niečoho nového a aj po 20 rokoch napĺňa svoje poslanie, keď pravidelne na slovenské obrazovky prináša originálne seriálové žánre, aké sú vo svete trendom. Ďakujem partnerom z Českej televízie za dôveru a stále bližšiu spoluprácu, ktorej výsledkom bude aj tohtoročná premiéra našej prvej spoločnej rozprávky Krakonošovo tajomstvo…“ (zdroj: Slovenská produkčná, a.s)

Novinky zo sveta TV
Markíza na leto pripravila pre svojich divákov novinku – špeciálny formát pod názvom „Lovci búrok“. Vysiela sa v ..
18.7.2024
Tento rok oslavujeme okrúhle 80.výročie Slovenského národného povstania. A Slovenská televízia a rozhlas si ho bude ..
10.7.2024
Už v pondelok 8.júla o 20:30 sa na Markíze objaví nový odľahčený krimiseriál s názvom Polícia Hvar. Jeho dej sa ..
7.7.2024
Len prednedávnom sme vás informovali, že skupina Markíza má pre svojich divákov pripravenú novú televíznu stanicu.
26.6.2024
Televízna sezóna smeruje k uhorkovému obdobiu a v podstate všetky stanice zapínajú oddychový „prázdninový mód“. ..
23.6.2024
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024