Tomáš a Diana – ani tesne pred letom nám nebudú chýbať premiéry, túto ponúka JOJ

Už zanedlho sa na našich obrazovkách objaví nový formát – a hoci sa leto (a letná uhorková sezóna) neúprosne blíži, ešte stále je tu priestor na novinky. Ako napríklad nový seriál Tomáš a Diana, ktorý už čoskoro (v rámci májovej programovej štruktúry) uvedie naša druhá najsilnejšia súkromná televízia JOJ. V hlavných úlohách slovenskej adaptácie pôvodne kanadského seriálu ešte z roku 1997 Ungars, unefille (Chlapec a Dievča) s názvom Tomáš a Diana sa, ako áno ako nie, predstavia Tomáš Maštalír a Diana Mórová.

Názov tohto komediálneho seriálu teda vychádza z mien našich populárnych hereckých stálic. O čom bude? Nuž ako to už v partnerskom živote chodí – o všetkom… v krátkych úsekoch zo života protagonistov v zrelom veku. A budú to reálne krátke epizódy do 20 minút (ale napríklad francúzska najznámejšia adaptácia mala minutáž len po sedem minút). Budete mať tak možnosť vidieť ako sa dá aj v zlatom strednom veku zvládať viac či menej konfliktné situácie s láskavosťou, ale hlavne s nadhľadom a humorom. Inak, režisérsky tento projekt zastrešuje Michal Vajdička, ktorý má na konte relatívne podobné komediálne počiny ako Hod Svišťom, či niekoľko epizód jojkárskych Profesionálov.

A čo o tejto novinke povedal generálny riaditeľ JOJ Group Marcel Grega?

„V uplynulých mesiacoch sme natočili a v týchto dňoch dokončujeme prípravu jedinečnej novinky, ktorú do vysielania uvedieme ešte v tejto televíznej sezóne. Už budúci mesiac (čiže v máji, príspevok bol z konca apríla, poznámka redakcie) sa na slovenskej obrazovke predstaví unikátny seriálový formát zložený z krátkych zábavných klipov, ktoré nahliadnu do bežného života partnerskej dvojice v zrelom veku. Overený projekt, adaptovaný doposiaľ tridsiatkou krajín, prináša moderné prvky snímania, skvelé scenáre a herecký koncert Diany Mórovej a Tomáša Maštalíra, ktorí v každej epizóde s nadhľadom a humorom stvárnia mnohé typické situácie“.

Novinky zo sveta TV
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024
Slnko v sieti je naša Národná filmová cena. Udeľuje ju každoročne Slovenská filmová a televízna akadémia už od roku ..
4.4.2024
Je to tak, reportéri a moderátori Markízy tento mesiac (marec 2024) založili odbory, čím reagujú na napätie medzi nimi ..
27.3.2024
Vlny je názov nového česko-slovenského filmu, ktorý je nakrútený podľa skutočných udalostí a odohráva sa ..
24.3.2024
V sobotu 9.marca 2024 sa v pražskom Rudolfíne odovzdávali v rámci slávnostného ceremoniálu filmové a televízne ..
13.3.2024