Tomáš a Diana – ani tesne pred letom nám nebudú chýbať premiéry, túto ponúka JOJ

Už zanedlho sa na našich obrazovkách objaví nový formát – a hoci sa leto (a letná uhorková sezóna) neúprosne blíži, ešte stále je tu priestor na novinky. Ako napríklad nový seriál Tomáš a Diana, ktorý už čoskoro (v rámci májovej programovej štruktúry) uvedie naša druhá najsilnejšia súkromná televízia JOJ. V hlavných úlohách slovenskej adaptácie pôvodne kanadského seriálu ešte z roku 1997 Ungars, unefille (Chlapec a Dievča) s názvom Tomáš a Diana sa, ako áno ako nie, predstavia Tomáš Maštalír a Diana Mórová.

Názov tohto komediálneho seriálu teda vychádza z mien našich populárnych hereckých stálic. O čom bude? Nuž ako to už v partnerskom živote chodí – o všetkom… v krátkych úsekoch zo života protagonistov v zrelom veku. A budú to reálne krátke epizódy do 20 minút (ale napríklad francúzska najznámejšia adaptácia mala minutáž len po sedem minút). Budete mať tak možnosť vidieť ako sa dá aj v zlatom strednom veku zvládať viac či menej konfliktné situácie s láskavosťou, ale hlavne s nadhľadom a humorom. Inak, režisérsky tento projekt zastrešuje Michal Vajdička, ktorý má na konte relatívne podobné komediálne počiny ako Hod Svišťom, či niekoľko epizód jojkárskych Profesionálov.

A čo o tejto novinke povedal generálny riaditeľ JOJ Group Marcel Grega?

„V uplynulých mesiacoch sme natočili a v týchto dňoch dokončujeme prípravu jedinečnej novinky, ktorú do vysielania uvedieme ešte v tejto televíznej sezóne. Už budúci mesiac (čiže v máji, príspevok bol z konca apríla, poznámka redakcie) sa na slovenskej obrazovke predstaví unikátny seriálový formát zložený z krátkych zábavných klipov, ktoré nahliadnu do bežného života partnerskej dvojice v zrelom veku. Overený projekt, adaptovaný doposiaľ tridsiatkou krajín, prináša moderné prvky snímania, skvelé scenáre a herecký koncert Diany Mórovej a Tomáša Maštalíra, ktorí v každej epizóde s nadhľadom a humorom stvárnia mnohé typické situácie“.

Novinky zo sveta TV
Je to tak, len prednedávnom totiž JOJ Group potvrdila chýry o vzniku novej stanice v jej programovom portfóliu*. Nová ..
4.6.2023
Verejnoprávna RTVS spúšťa nový projekt s názvom „Voda spieva“ v spolupráci s Východoslovenskou vodárenskou ..
26.5.2023
RTVS zaradila do svojej programovej štruktúry v máji 2023 novú publicistickú reláciu s názvom „Cez lupu“. Prvá ..
21.5.2023
Sviatok všetkých hokejových nadšencov – Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sú konečne tu. Tohtoročný svetový ..
14.5.2023
Veru tak, kniha s najlepšími receptami Pečie celé Slovensko totiž získala ocenenie PantaRheiAwards 2022 v kategórii ..
7.5.2023
Už zanedlho sa na našich obrazovkách objaví nový formát – a hoci sa leto (a letná uhorková sezóna) neúprosne blíži, ..
30.4.2023
Slávnostné vyhlásenie našej Národnej filmovej ceny Slnko v sieti za rok 2022 už máme úspešne za sebou. Uskutočnilo sa ..
23.4.2023
S kým sa naši stretnú v príprave? Pod vedením trénera CraigaRamsayho ich čaká osem zápasov. A všetky odvysiela aj ..
13.4.2023
Ak ste fanúšikom obľúbenej zábavno-vedomostnej šou Čo ja viem z dielne RTVS, tak vás určite poteší správa, že už na ..
9.4.2023
Teda tých častí, ktoré sa natáčali na Slovensku, aby sme boli presnejší. Keď k nám minulý rok zavítala kontroverzná ..
29.3.2023