Iveta – nový slovenský seriál na Joj (takisto už od januára)

Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad spolieha na novinku Mama na prenájom, ktorá má nahradiť populárnych Oteckov. My si však vieme celkom dobre predstaviť, že televízny objav na počiatku roka môže byť pre niekoho celkom nečakane aj miniséria z dielne JOJ – originálny slovenský seriál s názvom Iveta, ktorý vznikol pod režisérskou taktovkou legendárneho Jana Hřebejka (Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo…).

O čom teda bude? Seriál sa odohráva v prostredí plnom slovenských reálií, pričom sa v ňom dozviete najviac samozrejme o Ivete (Alžbeta „Zea“ Ferencová), mladej 18 ročnej slečne tmavšej pleti, ktorá je originálna, drsná a hlavne nevšedne krásna. A mimochodom žije v Trebišove. A iba so svojou milujúcou a tiež silne veriacou matkou Dianou. Tú naozaj bravúrne stvárnila Zuzana Mauréry, ktorá mimochodom veľmi poctivo cvičila východniarčinu, aby bola v seriáli čo najautentickejšia. Či sa jej to podarilo, dozvieme sa hneď v januári (už v nedeľu 8.1.).

Ale späť k zápletke. Ivetin život sa náhle zmení, keď do jej života vstúpi vyhľadávač talentov Ivan (Daniel Fischer). Ten si ju najprv všimne na skúške miestneho krúžku baletu a keď jej neskôr pomôže s problémami, ktoré vzniknú na jednom ne/dobrovoľnom rande so spolužiakom Ďurom, Iveta pristane na lákavú ponuku a vtrhne na modelingovú scénu priamo v hlavnom meste. O zábavu tak bude samozrejme postarané. Pozor, nemá to byť zase iba obyčajný prvoplánový humor, skôr pôjde o snahu autorov obnažiť bežné medziľudské vzťahy a množstvo predsudkov, ktoré nás obklopujú, smutnosmiešny náhľad na mnohé sociálne problémy, ktoré sú inak v našej spoločnosti a bežnom živote obyčajného človeka verejné tabu…

Okrem Alžbety Ferencovej, Zuzany Mauréry a Daniela Fischera sa v 8 dielnej minisérii predstavia aj ďalší známi slovenskí herci ako Milan Ondrík, Natália Germani, Peter Brajerčík, Milo Kráľ, Juraj Ďurdiak, Michal Kinik, Peter Nádasdi, NikiDékány či Jaro Beker a ďalší.

Novinky zo sveta TV
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024
Slnko v sieti je naša Národná filmová cena. Udeľuje ju každoročne Slovenská filmová a televízna akadémia už od roku ..
4.4.2024
Je to tak, reportéri a moderátori Markízy tento mesiac (marec 2024) založili odbory, čím reagujú na napätie medzi nimi ..
27.3.2024
Vlny je názov nového česko-slovenského filmu, ktorý je nakrútený podľa skutočných udalostí a odohráva sa ..
24.3.2024
V sobotu 9.marca 2024 sa v pražskom Rudolfíne odovzdávali v rámci slávnostného ceremoniálu filmové a televízne ..
13.3.2024