Iveta – nový slovenský seriál na Joj (takisto už od januára)

Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad spolieha na novinku Mama na prenájom, ktorá má nahradiť populárnych Oteckov. My si však vieme celkom dobre predstaviť, že televízny objav na počiatku roka môže byť pre niekoho celkom nečakane aj miniséria z dielne JOJ – originálny slovenský seriál s názvom Iveta, ktorý vznikol pod režisérskou taktovkou legendárneho Jana Hřebejka (Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo…).

O čom teda bude? Seriál sa odohráva v prostredí plnom slovenských reálií, pričom sa v ňom dozviete najviac samozrejme o Ivete (Alžbeta „Zea“ Ferencová), mladej 18 ročnej slečne tmavšej pleti, ktorá je originálna, drsná a hlavne nevšedne krásna. A mimochodom žije v Trebišove. A iba so svojou milujúcou a tiež silne veriacou matkou Dianou. Tú naozaj bravúrne stvárnila Zuzana Mauréry, ktorá mimochodom veľmi poctivo cvičila východniarčinu, aby bola v seriáli čo najautentickejšia. Či sa jej to podarilo, dozvieme sa hneď v januári (už v nedeľu 8.1.).

Ale späť k zápletke. Ivetin život sa náhle zmení, keď do jej života vstúpi vyhľadávač talentov Ivan (Daniel Fischer). Ten si ju najprv všimne na skúške miestneho krúžku baletu a keď jej neskôr pomôže s problémami, ktoré vzniknú na jednom ne/dobrovoľnom rande so spolužiakom Ďurom, Iveta pristane na lákavú ponuku a vtrhne na modelingovú scénu priamo v hlavnom meste. O zábavu tak bude samozrejme postarané. Pozor, nemá to byť zase iba obyčajný prvoplánový humor, skôr pôjde o snahu autorov obnažiť bežné medziľudské vzťahy a množstvo predsudkov, ktoré nás obklopujú, smutnosmiešny náhľad na mnohé sociálne problémy, ktoré sú inak v našej spoločnosti a bežnom živote obyčajného človeka verejné tabu…

Okrem Alžbety Ferencovej, Zuzany Mauréry a Daniela Fischera sa v 8 dielnej minisérii predstavia aj ďalší známi slovenskí herci ako Milan Ondrík, Natália Germani, Peter Brajerčík, Milo Kráľ, Juraj Ďurdiak, Michal Kinik, Peter Nádasdi, NikiDékány či Jaro Beker a ďalší.

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023