Iveta – nový slovenský seriál na Joj (takisto už od januára)

Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad spolieha na novinku Mama na prenájom, ktorá má nahradiť populárnych Oteckov. My si však vieme celkom dobre predstaviť, že televízny objav na počiatku roka môže byť pre niekoho celkom nečakane aj miniséria z dielne JOJ – originálny slovenský seriál s názvom Iveta, ktorý vznikol pod režisérskou taktovkou legendárneho Jana Hřebejka (Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo…).

O čom teda bude? Seriál sa odohráva v prostredí plnom slovenských reálií, pričom sa v ňom dozviete najviac samozrejme o Ivete (Alžbeta „Zea“ Ferencová), mladej 18 ročnej slečne tmavšej pleti, ktorá je originálna, drsná a hlavne nevšedne krásna. A mimochodom žije v Trebišove. A iba so svojou milujúcou a tiež silne veriacou matkou Dianou. Tú naozaj bravúrne stvárnila Zuzana Mauréry, ktorá mimochodom veľmi poctivo cvičila východniarčinu, aby bola v seriáli čo najautentickejšia. Či sa jej to podarilo, dozvieme sa hneď v januári (už v nedeľu 8.1.).

Ale späť k zápletke. Ivetin život sa náhle zmení, keď do jej života vstúpi vyhľadávač talentov Ivan (Daniel Fischer). Ten si ju najprv všimne na skúške miestneho krúžku baletu a keď jej neskôr pomôže s problémami, ktoré vzniknú na jednom ne/dobrovoľnom rande so spolužiakom Ďurom, Iveta pristane na lákavú ponuku a vtrhne na modelingovú scénu priamo v hlavnom meste. O zábavu tak bude samozrejme postarané. Pozor, nemá to byť zase iba obyčajný prvoplánový humor, skôr pôjde o snahu autorov obnažiť bežné medziľudské vzťahy a množstvo predsudkov, ktoré nás obklopujú, smutnosmiešny náhľad na mnohé sociálne problémy, ktoré sú inak v našej spoločnosti a bežnom živote obyčajného človeka verejné tabu…

Okrem Alžbety Ferencovej, Zuzany Mauréry a Daniela Fischera sa v 8 dielnej minisérii predstavia aj ďalší známi slovenskí herci ako Milan Ondrík, Natália Germani, Peter Brajerčík, Milo Kráľ, Juraj Ďurdiak, Michal Kinik, Peter Nádasdi, NikiDékány či Jaro Beker a ďalší.

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022