Mama na prenájom – Markíza má náhradu za Oteckov (už od januára)

Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž naplánovaný do vysielania nový romanticko-komediálny seriál, s ktorým sa budeme stretávať každý pracovný podvečer. Názov seriálu? Mama na prenájom. Predlohou seriálovej novinky je úspešný turecký seriál BenimTatlıYalanım („Moja sladká lož“, angl. My SweetLie). Podobne ako pri spomínaných Oteckoch, aj tu sa bude vychádzať zo základnej dejovej osnovy, no zvyšok bude prispôsobený slovenským reáliám.

A kto sa predstaví v hlavných úlohách? Ústrednú dvojicu stvárnia Adam Bardy a Martina Zábranská. Prvý menovaný už zažiaril v seriálovom hite Druhá šanca či jarnej edícii Let’sDance, kde sa prebojoval až do finále. Martina Zábranská svoje herecké vlohy preukázala napríklad aj v seriáli Svätý Max a moderátorské zase pri Let’sDance.

O čo v seriáli vlastne pôjde? Martin Toman (Adam Bardy) je úspešný gynekológ a spolumajiteľ pôrodníckej kliniky. So svojim otcom Edom (Vlado Kobielsky) vychovávajú malú škôlkarku Hanku (6 ročná Larisa Mižigar), ktorá si už na svoju mamu ani nepamätá, keďže od nich odišla už v jej najútlejšom veku. Martin jej však kedysi dávno neuvážene sľúbi, že na jej šieste narodeniny určite príde… A zápletka je na svete. Záchranné koleso mu podá tak trochu bláznivá, ale hlavne nespútaná Naďa (Martina Zábranská). Spolu s otcom (Maroš Kramár) a súrodencami (Kamila Heribanová a Juraj Klinčúch) prevádzkuje rodinnú reštauráciu. S malou Hankou ju spája fakt, že ani v jej živote už nefiguruje jej matka.

Kto stojí za týmto denným seriálom? Tak kreatívnymi producentmi sú EvitaTwardzik a Peter Nagy, šéfproducentkou Alexandra Dubovská, výkonná producentka Ivana Luknárová. Réžie sa chopili skúsení Matúš Libovič  (Druhá šanca, Svätý Max, Pán profesor…) a Miloš Volný, hlavným scenáristom je Lukáš Obermajer. Okrem už spomenutých hercov sa v seriáli objavia aj Helena Krajčiová, Lujza GarajováSchrameková, Diana Ristová, Kristína Kanátová, Peter Kiss, či Erik Žibek a ďalší.

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023