Mama na prenájom – Markíza má náhradu za Oteckov (už od januára)

Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž naplánovaný do vysielania nový romanticko-komediálny seriál, s ktorým sa budeme stretávať každý pracovný podvečer. Názov seriálu? Mama na prenájom. Predlohou seriálovej novinky je úspešný turecký seriál BenimTatlıYalanım („Moja sladká lož“, angl. My SweetLie). Podobne ako pri spomínaných Oteckoch, aj tu sa bude vychádzať zo základnej dejovej osnovy, no zvyšok bude prispôsobený slovenským reáliám.

A kto sa predstaví v hlavných úlohách? Ústrednú dvojicu stvárnia Adam Bardy a Martina Zábranská. Prvý menovaný už zažiaril v seriálovom hite Druhá šanca či jarnej edícii Let’sDance, kde sa prebojoval až do finále. Martina Zábranská svoje herecké vlohy preukázala napríklad aj v seriáli Svätý Max a moderátorské zase pri Let’sDance.

O čo v seriáli vlastne pôjde? Martin Toman (Adam Bardy) je úspešný gynekológ a spolumajiteľ pôrodníckej kliniky. So svojim otcom Edom (Vlado Kobielsky) vychovávajú malú škôlkarku Hanku (6 ročná Larisa Mižigar), ktorá si už na svoju mamu ani nepamätá, keďže od nich odišla už v jej najútlejšom veku. Martin jej však kedysi dávno neuvážene sľúbi, že na jej šieste narodeniny určite príde… A zápletka je na svete. Záchranné koleso mu podá tak trochu bláznivá, ale hlavne nespútaná Naďa (Martina Zábranská). Spolu s otcom (Maroš Kramár) a súrodencami (Kamila Heribanová a Juraj Klinčúch) prevádzkuje rodinnú reštauráciu. S malou Hankou ju spája fakt, že ani v jej živote už nefiguruje jej matka.

Kto stojí za týmto denným seriálom? Tak kreatívnymi producentmi sú EvitaTwardzik a Peter Nagy, šéfproducentkou Alexandra Dubovská, výkonná producentka Ivana Luknárová. Réžie sa chopili skúsení Matúš Libovič  (Druhá šanca, Svätý Max, Pán profesor…) a Miloš Volný, hlavným scenáristom je Lukáš Obermajer. Okrem už spomenutých hercov sa v seriáli objavia aj Helena Krajčiová, Lujza GarajováSchrameková, Diana Ristová, Kristína Kanátová, Peter Kiss, či Erik Žibek a ďalší.

Novinky zo sveta TV
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024
Slnko v sieti je naša Národná filmová cena. Udeľuje ju každoročne Slovenská filmová a televízna akadémia už od roku ..
4.4.2024
Je to tak, reportéri a moderátori Markízy tento mesiac (marec 2024) založili odbory, čím reagujú na napätie medzi nimi ..
27.3.2024
Vlny je názov nového česko-slovenského filmu, ktorý je nakrútený podľa skutočných udalostí a odohráva sa ..
24.3.2024
V sobotu 9.marca 2024 sa v pražskom Rudolfíne odovzdávali v rámci slávnostného ceremoniálu filmové a televízne ..
13.3.2024