V marci sa tešte na nový neohlásený seriál na Markíze

Už v marci sa na obrazovkách najstaršej slovenskej komerčnej televízie objaví nový pôvodný seriál (konkrétne teda ide o slovenskú adaptáciu nemeckého seriálu s názvom SanktMaik). A hoci donedávna o ňom nepadla ani zmienka, teraz ho televízia dokonca pasuje za čierneho koňa jarnej sezóny. Ako sa novinka volá? Svätý Max.

O čo v celkom desaťdielnej sérii pôjde? Hlavná postava – bezvýznamný malý kriminálnik Max sa ocitne v malom mestečku Kralovany a ako áno ako nie, prischne mu kňazská sutana a rola falošného farára. Sprvu zarazený svojim zaradením do komunity sa rýchlo otrasie a začne vplývať na miestnych obyvateľov a pomáhať im s rôznymi problémami – a to dosť nekonvenčným spôsobom. Popri tom sa ešte viac zamotáva do siete vlastných problémov a klamstiev a život mu neuľahčuje ani rodiaci sa vzťah k Eve, ktorá je nielen vedúcou amatérskeho zboru farníkov, ale aj miestnou policajtkou.

V hlavnej úlohe (Max) sa predstaví u nás neopozeraný mladý český herec Vincent Navrátil, syn známej a obľúbenej českej herečky Veroniky Žilkovej. Maxovho brata Adama stvárni takisto ďalší mladý český herec Adam Mišík. V úlohe Maxovejfemmefatale, policajtky Evy, sa zase predstaví Martina Zábranská, pre ktorú je to v televízii prvá väčšia úloha, no zahrala si aj v Priznaní z dielne RTVS (inak tiež známa ako moderátorka istého nemenovaného „zábavného“ komerčného rádia ako Martina „Maca“ Zábranská).

No v seriáli sa stretnú aj ďalšie známe mená obľúbených slovenských hercov ako je Lukáš Latinák a Marek Fašiang, Matúš Kvietik, či Janka Kovalčíková s hereckou stálicou Annou Šiškovou. Vo vedľajších úlohách sa v jednotlivých častiach predstaví napríklad aj Nela Pocisková, Zuzana Kocúriková, Helena Krajčiová, Milo Kráľ, či Peter Brajerčík.

Seriál odštartuje svoju púť na našich obrazovkách už v stredu 9.marca 2022 v hlavnom vysielacom čase o 20.30, kedy nahradí ďalšiu tohtoročnú seriálovú novinku Šťastní vs. Štastní.

Novinky zo sveta TV
RTVS má na Vianoce pripravenú ďalšiu pôvodnú slovenskú rozprávku. Na Štedrý večer uvedie vianočnú rozprávku ..
28.11.2023
Tak nová Perinbaba konečne mieri do kín. Po dlhotrvajúcich peripetiách, ktoré mala na svedomí hlavne pandémia (prvý ..
25.11.2023
Po tom, čo aktuálna tretia sezóna najväčšieho hitu RTVS Pečie celé Slovensko bola dlho na vážkach a vedenie váhalo, ..
12.11.2023
Spravodajská televízia JOJ 24 ešte na konci októbra uviedla dve zbrusu nové relácie. „Pacient, Lekár, Vedec“ ..
2.11.2023
Big Brother je späť! Jedna z najúspešnejších reality show na svete sa po rokoch vracia na slovenské obrazovky. Tentoraz v ..
31.10.2023
Od októbra 2023 na verejnoprávnej Jednotke môžeme sledovať už druhú sériu zábavného seriálu na podporu čítania ..
22.10.2023
Na Slovensko prichádza film Muž, ktorý stál v ceste. Je to dráma o mužovi, ktorý sa reálne postavil do cesty ..
14.10.2023
Videli ste film Sviňa? Tak teraz do kín prichádza jeho voľné pokračovanie s názvom Vojna policajtov. Za knižnou predlohou ..
6.10.2023
Tešíte sa na Pečie celé Slovensko? V nedeľu 1. októbra 2023 večer to na Jednotke RTVS konečne vypukne. Do tretej série ..
30.9.2023