V marci sa tešte na nový neohlásený seriál na Markíze

Už v marci sa na obrazovkách najstaršej slovenskej komerčnej televízie objaví nový pôvodný seriál (konkrétne teda ide o slovenskú adaptáciu nemeckého seriálu s názvom SanktMaik). A hoci donedávna o ňom nepadla ani zmienka, teraz ho televízia dokonca pasuje za čierneho koňa jarnej sezóny. Ako sa novinka volá? Svätý Max.

O čo v celkom desaťdielnej sérii pôjde? Hlavná postava – bezvýznamný malý kriminálnik Max sa ocitne v malom mestečku Kralovany a ako áno ako nie, prischne mu kňazská sutana a rola falošného farára. Sprvu zarazený svojim zaradením do komunity sa rýchlo otrasie a začne vplývať na miestnych obyvateľov a pomáhať im s rôznymi problémami – a to dosť nekonvenčným spôsobom. Popri tom sa ešte viac zamotáva do siete vlastných problémov a klamstiev a život mu neuľahčuje ani rodiaci sa vzťah k Eve, ktorá je nielen vedúcou amatérskeho zboru farníkov, ale aj miestnou policajtkou.

V hlavnej úlohe (Max) sa predstaví u nás neopozeraný mladý český herec Vincent Navrátil, syn známej a obľúbenej českej herečky Veroniky Žilkovej. Maxovho brata Adama stvárni takisto ďalší mladý český herec Adam Mišík. V úlohe Maxovejfemmefatale, policajtky Evy, sa zase predstaví Martina Zábranská, pre ktorú je to v televízii prvá väčšia úloha, no zahrala si aj v Priznaní z dielne RTVS (inak tiež známa ako moderátorka istého nemenovaného „zábavného“ komerčného rádia ako Martina „Maca“ Zábranská).

No v seriáli sa stretnú aj ďalšie známe mená obľúbených slovenských hercov ako je Lukáš Latinák a Marek Fašiang, Matúš Kvietik, či Janka Kovalčíková s hereckou stálicou Annou Šiškovou. Vo vedľajších úlohách sa v jednotlivých častiach predstaví napríklad aj Nela Pocisková, Zuzana Kocúriková, Helena Krajčiová, Milo Kráľ, či Peter Brajerčík.

Seriál odštartuje svoju púť na našich obrazovkách už v stredu 9.marca 2022 v hlavnom vysielacom čase o 20.30, kedy nahradí ďalšiu tohtoročnú seriálovú novinku Šťastní vs. Štastní.

Novinky zo sveta TV
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022
Skupina Markíza zanedlho prinesie divákom zbrusu novú televíznu stanicu s názvom Markíza KRIMI. Už v júni 2022 (teda ..
10.4.2022
Do našich kín sa čoskoro (7.apríla 2022) dostane nový počin slovenského režiséra Petra Bebjaka s názvom Tieňohra. ..
3.4.2022
Teda zanedlho ako zanedlho. Na počin jednej z najúspešnejších slovenských režisérok Mariany ČengelSolčanskej (stojí ..
27.3.2022
Ste fanúšikom legendárnej stavebnice Lego? Tak už túto jar vám televízia Markíza ponúkne svetoznámu šou LEGO Masters, ..
16.3.2022