Markíza a jej plány na sezónu jeseň 2023

Ešte ani neskončila tá jarná a televízie už usilovne pracujú na jesennej štruktúre programov. Nie je to inak ani pri našej stále najsledovanejšej súkromnej televízii Markíza. A prvé lastovičky sú už známe. Malo by ísť o celé priehrštie premiér, ale aj zavedených formátov. A čím chce konkurovať proti nasadeným jesenným ťažiskovým šou Česko Slovensko má talent (JOJ) a Pečie celé Slovensko (RTVS)? Tak Tvoja tvár znie povedome to veru nebude a asi ani Superstar…

Ale poďme pekne poporiadku. V prvom rade prezradíme, že na túto jeseň budú pokračovať vlastne všetky najpopulárnejšie seriály a formáty stanice. Takto sa teda môžete tešiť napríklad aj na ďalšiu sériu Pána profesora. Pre fanúšikov reality šou samozrejme nesmie chýbať stále úspešná Farma, ktorá tak dostane už svoju pätnástu sériu. Neuveriteľný rekord, ku ktorému dopomohli samotní diváci, ktorí sa nedokázali odlepiť od obrazoviek v podstate celý týždeň. A inak to nebude ani teraz – Farma tradične obsadí druhé vysielacie pásmo cez pracovný týždeň a v sobotu s farmárskym duelom v prime time. Z nových seriálov zase dostali na jeseň „zelenú“ Mama na prenájom a Dunaj, pripravená by inak mala byť aj druhá séria Výnimočnej Nikol a prekvapenie tejto jari, kuchárska šou Na nože. Príležitosť však dostanú aj novinky ako je dokureality šou Jama levova (pôvodný názov predlohy je inak Dragons’ Den, alias „dračí doupě“). Tu sa predstavia súťažiaci, ktorí budú predkladať skupine investorov svoje podnikateľské nápady a projekty a dúfať, že sa šťastena usmeje práve na nich.

No a čo by mohlo na obrazovkách Markízy bojovať o priazeň televíznych divákov v nedeľu v konfrontácii s megaúspešnými Talent a Pečie celé Slovensko? Tak ako už vieme, Tvoja tvár a veľmi pravdepodobne ani Superstar to nebudú a po nejakej inej ťažiskovej šou zatiaľ niet ani vidu ani slychu. No možno by to mohol byť aj nejaký prémiový seriál z domácej streamovacej služby Voyo, kde v poslednom čase pribúdajú ako huby po daždi viaceré veľmi zaujímavé a produkčne veľmi náročné seriály s obľúbenými slovenskými i českými hercami. Ale ktohovie, jeseň je predsa len ešte ďaleko .-)

Novinky zo sveta TV
Je to tak, len prednedávnom totiž JOJ Group potvrdila chýry o vzniku novej stanice v jej programovom portfóliu*. Nová ..
4.6.2023
Verejnoprávna RTVS spúšťa nový projekt s názvom „Voda spieva“ v spolupráci s Východoslovenskou vodárenskou ..
26.5.2023
RTVS zaradila do svojej programovej štruktúry v máji 2023 novú publicistickú reláciu s názvom „Cez lupu“. Prvá ..
21.5.2023
Sviatok všetkých hokejových nadšencov – Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sú konečne tu. Tohtoročný svetový ..
14.5.2023
Veru tak, kniha s najlepšími receptami Pečie celé Slovensko totiž získala ocenenie PantaRheiAwards 2022 v kategórii ..
7.5.2023
Už zanedlho sa na našich obrazovkách objaví nový formát – a hoci sa leto (a letná uhorková sezóna) neúprosne blíži, ..
30.4.2023
Slávnostné vyhlásenie našej Národnej filmovej ceny Slnko v sieti za rok 2022 už máme úspešne za sebou. Uskutočnilo sa ..
23.4.2023
S kým sa naši stretnú v príprave? Pod vedením trénera CraigaRamsayho ich čaká osem zápasov. A všetky odvysiela aj ..
13.4.2023
Ak ste fanúšikom obľúbenej zábavno-vedomostnej šou Čo ja viem z dielne RTVS, tak vás určite poteší správa, že už na ..
9.4.2023
Teda tých častí, ktoré sa natáčali na Slovensku, aby sme boli presnejší. Keď k nám minulý rok zavítala kontroverzná ..
29.3.2023