Markíza a jej plány na sezónu jeseň 2023

Ešte ani neskončila tá jarná a televízie už usilovne pracujú na jesennej štruktúre programov. Nie je to inak ani pri našej stále najsledovanejšej súkromnej televízii Markíza. A prvé lastovičky sú už známe. Malo by ísť o celé priehrštie premiér, ale aj zavedených formátov. A čím chce konkurovať proti nasadeným jesenným ťažiskovým šou Česko Slovensko má talent (JOJ) a Pečie celé Slovensko (RTVS)? Tak Tvoja tvár znie povedome to veru nebude a asi ani Superstar…

Ale poďme pekne poporiadku. V prvom rade prezradíme, že na túto jeseň budú pokračovať vlastne všetky najpopulárnejšie seriály a formáty stanice. Takto sa teda môžete tešiť napríklad aj na ďalšiu sériu Pána profesora. Pre fanúšikov reality šou samozrejme nesmie chýbať stále úspešná Farma, ktorá tak dostane už svoju pätnástu sériu. Neuveriteľný rekord, ku ktorému dopomohli samotní diváci, ktorí sa nedokázali odlepiť od obrazoviek v podstate celý týždeň. A inak to nebude ani teraz – Farma tradične obsadí druhé vysielacie pásmo cez pracovný týždeň a v sobotu s farmárskym duelom v prime time. Z nových seriálov zase dostali na jeseň „zelenú“ Mama na prenájom a Dunaj, pripravená by inak mala byť aj druhá séria Výnimočnej Nikol a prekvapenie tejto jari, kuchárska šou Na nože. Príležitosť však dostanú aj novinky ako je dokureality šou Jama levova (pôvodný názov predlohy je inak Dragons’ Den, alias „dračí doupě“). Tu sa predstavia súťažiaci, ktorí budú predkladať skupine investorov svoje podnikateľské nápady a projekty a dúfať, že sa šťastena usmeje práve na nich.

No a čo by mohlo na obrazovkách Markízy bojovať o priazeň televíznych divákov v nedeľu v konfrontácii s megaúspešnými Talent a Pečie celé Slovensko? Tak ako už vieme, Tvoja tvár a veľmi pravdepodobne ani Superstar to nebudú a po nejakej inej ťažiskovej šou zatiaľ niet ani vidu ani slychu. No možno by to mohol byť aj nejaký prémiový seriál z domácej streamovacej služby Voyo, kde v poslednom čase pribúdajú ako huby po daždi viaceré veľmi zaujímavé a produkčne veľmi náročné seriály s obľúbenými slovenskými i českými hercami. Ale ktohovie, jeseň je predsa len ešte ďaleko .-)

Novinky zo sveta TV
RTVS má na Vianoce pripravenú ďalšiu pôvodnú slovenskú rozprávku. Na Štedrý večer uvedie vianočnú rozprávku ..
28.11.2023
Tak nová Perinbaba konečne mieri do kín. Po dlhotrvajúcich peripetiách, ktoré mala na svedomí hlavne pandémia (prvý ..
25.11.2023
Po tom, čo aktuálna tretia sezóna najväčšieho hitu RTVS Pečie celé Slovensko bola dlho na vážkach a vedenie váhalo, ..
12.11.2023
Spravodajská televízia JOJ 24 ešte na konci októbra uviedla dve zbrusu nové relácie. „Pacient, Lekár, Vedec“ ..
2.11.2023
Big Brother je späť! Jedna z najúspešnejších reality show na svete sa po rokoch vracia na slovenské obrazovky. Tentoraz v ..
31.10.2023
Od októbra 2023 na verejnoprávnej Jednotke môžeme sledovať už druhú sériu zábavného seriálu na podporu čítania ..
22.10.2023
Na Slovensko prichádza film Muž, ktorý stál v ceste. Je to dráma o mužovi, ktorý sa reálne postavil do cesty ..
14.10.2023
Videli ste film Sviňa? Tak teraz do kín prichádza jeho voľné pokračovanie s názvom Vojna policajtov. Za knižnou predlohou ..
6.10.2023
Tešíte sa na Pečie celé Slovensko? V nedeľu 1. októbra 2023 večer to na Jednotke RTVS konečne vypukne. Do tretej série ..
30.9.2023