Po dvojročnej pauze je tu opäť Česko Slovensko má talent

Deviata séria Česko Slovensko má talent odštartovala svoju púť našimi obrazovkami – na televíznej stanici Prima už 3.septembra, na JOJ-ke 8.septembra 2021. Pôvodne sa tak malo stať ešte v roku 2020, teda rok po skončení ôsmej série, no pandémia Covid-19 plány televízií úplne zhatila. Kvôli nej boli kastingy naplánované ešte na koniec marca 2020 zrušené a po ich presune na koniec júla respektíve začiatok augusta, to bolo z dôvodu opätovného šírenia ochorenia a sprísnenia opatrení akurát tak všetko a viac sa pripraviť už nepodarilo.

Priestor tak dostala ďalšia šou, ktorá ale napokon nedosiahla požadované výsledky –Zlatá maska a u divákov doslova prepadla. Aj preto sa už televízie nevedia dočkať ako dopadne ich overený ťažiskový formát. V porote inak zasadne overená štvorka: Marta VernerJandová, Jakub Prachař, Diana Mórová a Jaro Slávik. Zmeny nastali na moderátorskom poste, kedy projekt opustila Lujza GarajováSchrameková a vedľa DavidaGránského sa tak postaví modelka, influencerka a moderátorka v jednomJasminaAlagič Vrbovská. Novinkou tento rok bude aj výrazné posilnenie čo sa týka vysielacieho času – nové epizódy tak na tv JOJ uvidíte až dvakrát do týždňa. Počas prvých dvoch týždňov to bude vždy v stredu a v sobotu večer. Potom sa to upraví späť na jedinú premiéru šou vždy v sobotu v prime-time.

Vedeli ste?

Ocenenie Zlatý Pátrovič, ktoré sa prvýkrát udeľovalo v minulej sérii na počesť neúnavného súťažiaceho Jozefa Pátroviča (zúčastnil sa každej jednej série Talentu…) má symbolizovať odhodlanie a vytrvalosť – cestu za svojim snom a teda nie najhorší výkon, ako sa niektorí diváci mylne domnievali. Každý porotca môže udeliť Zlatého Pátroviča len raz (podobne ako Zlatého bzučiaka, ktorý pošle súťažiaceho rovno do finále).

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023