Tak ešte raz a už naozaj – Zlatá Maska na jeseň zabojuje o televízneho diváka

Televízia JOJ potvrdila, že bláznivá spevácka šou Zlatá Maska na jeseň dostane konečne priestor na to, aby ohúrila aj slovenského diváka. Jeseň v televíziách totiž bude plná premiér a tv JOJ pri tom samozrejme nesmie chýbať, vyzerá to totiž tak, že divákov bude treba po dlhotrvajúcom pôste poriadne „nakŕmiť“.

Ešte prednedávnom sme vás informovali (čítaj viac), že plány okolo uvedenia tejto šou sú zahalené rúškom tajomstva. To sa teraz zmenilo. Joj sa snažila potlačiť nepríjemné dopady koronakrízy ako v jej začiatkoch, tak i priebehu a ponechala aspoň časť premiér vo svojom programe. Takto sa odvysielala kompletná séria seriálu Jenny, ku ktorej sa neskôr pridalo aj Inkognito, ktoré sa nakrúcalo v núdzovom režime (bez divákov a za dodržiavania všetkých hygienických opatrení, ktoré mali zabrániť šíreniu vírusu). Z obrazoviek však nezmizla ani známa glosátorská šou Sedem , či zábavný formát o varení Moja mama varí lepšie ako tvoja.

Ale späť k Zlatej Maske. Len pár dní pred premiérou (piatok 20.marca 2020) sa televízia odhodlala operatívne zasiahnuť a táto zábavná šou dostala stopku (na pár týždňov, kým sa situácia neupokojí, čo bol pôvodný plán, ale všetci dobre vieme ako to napokon dopadlo). Pritom z väčšej časti už bola nakrútená. Momentálny stav je taký, že počas leta sa dokončia niektoré potrebné úpravy a na jeseň sa Zlatá Maska môže predviesť už v plnej kráse…

Ešte v krátkosti pripomenieme o čo v tejto šou vlastne ide. Zlatá Maska je bláznivá spevácka súťaž, v ktorej účinkujúci vystupujú v naozaj prepracovaných maskách a kostýmoch. Ich identita zostáva utajená pred všetkými. Porotcami, aj divákmi v štúdiu i pri televíznych obrazovkách, aj ostatnými súťažiacimi a to až do konca súťaže. Respektíve, kým vyradený účastník po každom kole nezloží svoju masku. Pod ňou sa tak môže skrývať známy športovec, hudobník, komik, modelka alebo aj herec. Inak, identitu masiek sa budú snažiť uhádnuť porotcovia, ktorí dostanú k dispozícii aj niekoľko indícií. Diváci v štúdiu budú hlasovať pri každom vystúpení a maska, ktorá ich zaujme najmenej v šou končí.

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022