Pečie celé Slovensko a tretia séria, čo je nové?

Po megaúspešnej druhej sérii Pečie celé Slovensko verejnoprávna televízia a rozhlas podľa očakávania už pripravuje aj tretiu. A pritom to s touto obľúbenou šou a jej pokračovaním ešte nedávno nevyzeralo práve najružovejšie, pretože RTVS sa k tomu vyjadrovala nanajvýš opatrne. No opcia na zakúpenie licencie na tretiu sériu sa využila, registrácia na kasting sa spustila ešte na sklonku minulého roka…

A dnes? Dnes už podľa oficiálnej správy RTVS sa prípravy posunuli do ďalšej fázy – ergo výberu finalistov. Od 4.februára sa v druhom výberovom kole predstaví 150 nádejných pekárok a pekárov, ktorí úspešne prešli prvým kolom. Toto kolo prebieha formou osobných pohovorov, pričom uchádzači majú aj doniesť na ochutnanie nejaký vlastný sladký výtvor… Trvať bude 10 dní.

A kedy sa šou vlastne plánuje objaviť na našich obrazovkách? Obligátne na jeseň tohto roku a určite bude ťahákom jesennej programovej štruktúry na Jednotke. V prvej sérii, ktorá mala premiéru v roku 2021, zvíťazil MiňoMacuľa. Druhá séria z roku 2022 len potvrdila fakt, že diváci na Slovensku pečenie a prípravu sladkých zákuskov a tort jednoducho zbožňujú. Finále Pečie celé Slovensko, v ktorom vyhrala Lucia Gyenesová, totiž sledovalo neuveriteľných 613 tisíc divákov (s rekordným ratingom 10,1 % a podielom na trhu 27,2 %). Mimochodom, na jar k Veľkej noci sa môžete tešiť ešte na jednu špeciálnu epizódu. Nechajme sa teda prekvapiť.

Najväčšia pekárska televízna šou u nás vychádza z britského originálu TheGreatBritish Bake Off. Ten mal premiéru už v roku 2010 a získal si odvtedy množstvo fanúšikov po celom svete, ktorí pred televíznymi obrazovkami zanietene fandia všetkým zúčastneným amatérskym pekárom a pekárkam. Patríte medzi nich aj vy?

Novinky zo sveta TV
Tak, v poradí už 95 udeľovanie Oscarov máme úspešne za sebou (12.marca v hollywoodskom DolbyTheatre), určite vás ..
15.3.2023
V sobotu 4.3.2023 večer sa v priamom prenose RTVS na Jednotke uskutočnil v priestoroch Slovenského národného divadla v ..
9.3.2023
Pamätáte si ešte na reality šou Nevestu pre milionára, ktorá bola ťahákom televízneho programu na Markíze ešte v roku ..
2.3.2023
Verejnoprávna televízia už tento rok na jeseň uvedie na naše obrazovky ďalší pôvodný seriál. Tentoraz to ale bude ..
24.2.2023
Televízna sezóna je v plnom prúde a na našich obrazovkách sa po Mame na prenájom a Dunaji čochvíľa objaví aj ďalšia ..
16.2.2023
Po megaúspešnej druhej sérii Pečie celé Slovensko verejnoprávna televízia a rozhlas podľa očakávania už pripravuje aj ..
9.2.2023
Tak zostava účinkujúcich v najnovšej ôsmej sérii populárnej tanečnej Let’sDance na Markíze je už kompletne známa. ..
5.2.2023
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023