Pečie celé Slovensko a tretia séria, čo je nové?

Po megaúspešnej druhej sérii Pečie celé Slovensko verejnoprávna televízia a rozhlas podľa očakávania už pripravuje aj tretiu. A pritom to s touto obľúbenou šou a jej pokračovaním ešte nedávno nevyzeralo práve najružovejšie, pretože RTVS sa k tomu vyjadrovala nanajvýš opatrne. No opcia na zakúpenie licencie na tretiu sériu sa využila, registrácia na kasting sa spustila ešte na sklonku minulého roka…

A dnes? Dnes už podľa oficiálnej správy RTVS sa prípravy posunuli do ďalšej fázy – ergo výberu finalistov. Od 4.februára sa v druhom výberovom kole predstaví 150 nádejných pekárok a pekárov, ktorí úspešne prešli prvým kolom. Toto kolo prebieha formou osobných pohovorov, pričom uchádzači majú aj doniesť na ochutnanie nejaký vlastný sladký výtvor… Trvať bude 10 dní.

A kedy sa šou vlastne plánuje objaviť na našich obrazovkách? Obligátne na jeseň tohto roku a určite bude ťahákom jesennej programovej štruktúry na Jednotke. V prvej sérii, ktorá mala premiéru v roku 2021, zvíťazil MiňoMacuľa. Druhá séria z roku 2022 len potvrdila fakt, že diváci na Slovensku pečenie a prípravu sladkých zákuskov a tort jednoducho zbožňujú. Finále Pečie celé Slovensko, v ktorom vyhrala Lucia Gyenesová, totiž sledovalo neuveriteľných 613 tisíc divákov (s rekordným ratingom 10,1 % a podielom na trhu 27,2 %). Mimochodom, na jar k Veľkej noci sa môžete tešiť ešte na jednu špeciálnu epizódu. Nechajme sa teda prekvapiť.

Najväčšia pekárska televízna šou u nás vychádza z britského originálu TheGreatBritish Bake Off. Ten mal premiéru už v roku 2010 a získal si odvtedy množstvo fanúšikov po celom svete, ktorí pred televíznymi obrazovkami zanietene fandia všetkým zúčastneným amatérskym pekárom a pekárkam. Patríte medzi nich aj vy?

Novinky zo sveta TV
RTVS má na Vianoce pripravenú ďalšiu pôvodnú slovenskú rozprávku. Na Štedrý večer uvedie vianočnú rozprávku ..
28.11.2023
Tak nová Perinbaba konečne mieri do kín. Po dlhotrvajúcich peripetiách, ktoré mala na svedomí hlavne pandémia (prvý ..
25.11.2023
Po tom, čo aktuálna tretia sezóna najväčšieho hitu RTVS Pečie celé Slovensko bola dlho na vážkach a vedenie váhalo, ..
12.11.2023
Spravodajská televízia JOJ 24 ešte na konci októbra uviedla dve zbrusu nové relácie. „Pacient, Lekár, Vedec“ ..
2.11.2023
Big Brother je späť! Jedna z najúspešnejších reality show na svete sa po rokoch vracia na slovenské obrazovky. Tentoraz v ..
31.10.2023
Od októbra 2023 na verejnoprávnej Jednotke môžeme sledovať už druhú sériu zábavného seriálu na podporu čítania ..
22.10.2023
Na Slovensko prichádza film Muž, ktorý stál v ceste. Je to dráma o mužovi, ktorý sa reálne postavil do cesty ..
14.10.2023
Videli ste film Sviňa? Tak teraz do kín prichádza jeho voľné pokračovanie s názvom Vojna policajtov. Za knižnou predlohou ..
6.10.2023
Tešíte sa na Pečie celé Slovensko? V nedeľu 1. októbra 2023 večer to na Jednotke RTVS konečne vypukne. Do tretej série ..
30.9.2023