Zapíše si nový formát Markízy „Na love“ podobné úspechy ako Oteckovia, ktorých nahradí?

Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne bude? Nuž, jedná sa o šou – vedomostný kvíz, teda formát, ktorý má na Slovensku stále svoj cveng (pripomeňme si napríklad Duel na verejnoprávnej televízii, ktorý funguje dodnes, ale aj legendárneho Milionára, Pokušenie, či Riskuj). Ide vlastne o adaptáciu britského súťažného formátu s názvom The Chase (z dielne ITV – IndependentTelevision), ktorá mala úspech napríklad už minulý rok aj u našich susedov (TV Nova), ale i inde vo svete (Nemecko, Austrália, Fínsko, Chorvátsko, USA, Španielsko, Izrael…).

Ako kvíz Na love bude vlastne prebiehať? 4 spoluhráči v tíme budú čeliť na úvod svojmu vedomostnému kvízmajstrovi – Lovcovi (vyberali sa spomedzi najlepších kvízových mozgov na Slovensku, pričom kasting trval neuveriteľných 6 mesiacov), ktorý im položí úvodnú sériu otázok. Každý z nich tak dokáže nahrať určitý obnos peňazí, s ktorým sa neskôr postavia do súboja so samotným majstrom kvízov. Následne sa mu postavia sami zoči-voči a pokúšajú sa mu počas paľby otázok uniknúť a postúpiť do ďalšieho kola. Vo finále potom „preživší“ súťažiaci budú bojovať o doteraz nahrané peniaze.

Ako sme naznačili na úvod, keďže má Na love nahradiť Oteckov, pôjde teda o denný formát, do ktorého televízia Markíza vkladá celkom veľké nádeje. Tie má podporiť aj obsadenie pozície moderátora, ktorej sa nechopí nik iný, ako Viktor Vincze, ktorý zabodoval aj v prednedávnom skončenej tanečnej šou Let’sDance. Toto je teda ďalšia veľká príležitosť ako môže nadviazať na svoj zatiaľ prvý veľký moderátorský úspech.

A čo hovorí na margo tohto nového formátu Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza? „Máme veľkú radosť, že sa formát The Chase, ktorý v súčasnosti patrí medzi najobľúbenejšie kvízové šou na svete, objaví na Slovensku práve na obrazovkách TV Markíza. Kvíz šou Na love prináša kombináciu hravej zábavy, vedomostí a veľkého napätia.“

Novinky zo sveta TV
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022
Natáčanie nových seriálov neustále pokračuje a takto sa zanedlho môžeme na obrazovkách Tv JOJ tešiť na ďalší ..
6.11.2022
Už onedlho sa v našich kinách objaví film o jednej z najvýraznejších osobností česko-slovenských kultúrnych ..
30.10.2022
Televízia JOJ započala natáčanie nového seriálu s názvom Duch. Bude to kriminálka s prvkami komédie, čo nie je ..
20.10.2022
Sesterská stanica našej druhej najúspešnejšej komerčnej stanice z Koliby – JOJ Plus v októbri tohto roka (2022) ..
16.10.2022
Po nástupe nového riaditeľa RTVS (Ľuboš Machaj) sa ..
7.10.2022
Možno ste to už zaregistrovali a možno nie, ale najdiskutovanejšou témou z mediálneho prostrediamomentálne je to, že ..
2.10.2022
Dotočené (prvá klapka padla v ešte v apríli 2022) a môže sa ísť na to. Už druhého októbra v nedeľu sa totiž na ..
21.9.2022