Zapíše si nový formát Markízy „Na love“ podobné úspechy ako Oteckovia, ktorých nahradí?

Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne bude? Nuž, jedná sa o šou – vedomostný kvíz, teda formát, ktorý má na Slovensku stále svoj cveng (pripomeňme si napríklad Duel na verejnoprávnej televízii, ktorý funguje dodnes, ale aj legendárneho Milionára, Pokušenie, či Riskuj). Ide vlastne o adaptáciu britského súťažného formátu s názvom The Chase (z dielne ITV – IndependentTelevision), ktorá mala úspech napríklad už minulý rok aj u našich susedov (TV Nova), ale i inde vo svete (Nemecko, Austrália, Fínsko, Chorvátsko, USA, Španielsko, Izrael…).

Ako kvíz Na love bude vlastne prebiehať? 4 spoluhráči v tíme budú čeliť na úvod svojmu vedomostnému kvízmajstrovi – Lovcovi (vyberali sa spomedzi najlepších kvízových mozgov na Slovensku, pričom kasting trval neuveriteľných 6 mesiacov), ktorý im položí úvodnú sériu otázok. Každý z nich tak dokáže nahrať určitý obnos peňazí, s ktorým sa neskôr postavia do súboja so samotným majstrom kvízov. Následne sa mu postavia sami zoči-voči a pokúšajú sa mu počas paľby otázok uniknúť a postúpiť do ďalšieho kola. Vo finále potom „preživší“ súťažiaci budú bojovať o doteraz nahrané peniaze.

Ako sme naznačili na úvod, keďže má Na love nahradiť Oteckov, pôjde teda o denný formát, do ktorého televízia Markíza vkladá celkom veľké nádeje. Tie má podporiť aj obsadenie pozície moderátora, ktorej sa nechopí nik iný, ako Viktor Vincze, ktorý zabodoval aj v prednedávnom skončenej tanečnej šou Let’sDance. Toto je teda ďalšia veľká príležitosť ako môže nadviazať na svoj zatiaľ prvý veľký moderátorský úspech.

A čo hovorí na margo tohto nového formátu Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza? „Máme veľkú radosť, že sa formát The Chase, ktorý v súčasnosti patrí medzi najobľúbenejšie kvízové šou na svete, objaví na Slovensku práve na obrazovkách TV Markíza. Kvíz šou Na love prináša kombináciu hravej zábavy, vedomostí a veľkého napätia.“

Novinky zo sveta TV
Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja ..
16.6.2022
Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi ..
13.6.2022
Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne ..
5.6.2022
Určite aj tí najväčší odporcovia zábavných reality programov museli zaregistrovať prednedávnom návštevu Geissenovcov ..
29.5.2022
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022