Zapíše si nový formát Markízy „Na love“ podobné úspechy ako Oteckovia, ktorých nahradí?

Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne bude? Nuž, jedná sa o šou – vedomostný kvíz, teda formát, ktorý má na Slovensku stále svoj cveng (pripomeňme si napríklad Duel na verejnoprávnej televízii, ktorý funguje dodnes, ale aj legendárneho Milionára, Pokušenie, či Riskuj). Ide vlastne o adaptáciu britského súťažného formátu s názvom The Chase (z dielne ITV – IndependentTelevision), ktorá mala úspech napríklad už minulý rok aj u našich susedov (TV Nova), ale i inde vo svete (Nemecko, Austrália, Fínsko, Chorvátsko, USA, Španielsko, Izrael…).

Ako kvíz Na love bude vlastne prebiehať? 4 spoluhráči v tíme budú čeliť na úvod svojmu vedomostnému kvízmajstrovi – Lovcovi (vyberali sa spomedzi najlepších kvízových mozgov na Slovensku, pričom kasting trval neuveriteľných 6 mesiacov), ktorý im položí úvodnú sériu otázok. Každý z nich tak dokáže nahrať určitý obnos peňazí, s ktorým sa neskôr postavia do súboja so samotným majstrom kvízov. Následne sa mu postavia sami zoči-voči a pokúšajú sa mu počas paľby otázok uniknúť a postúpiť do ďalšieho kola. Vo finále potom „preživší“ súťažiaci budú bojovať o doteraz nahrané peniaze.

Ako sme naznačili na úvod, keďže má Na love nahradiť Oteckov, pôjde teda o denný formát, do ktorého televízia Markíza vkladá celkom veľké nádeje. Tie má podporiť aj obsadenie pozície moderátora, ktorej sa nechopí nik iný, ako Viktor Vincze, ktorý zabodoval aj v prednedávnom skončenej tanečnej šou Let’sDance. Toto je teda ďalšia veľká príležitosť ako môže nadviazať na svoj zatiaľ prvý veľký moderátorský úspech.

A čo hovorí na margo tohto nového formátu Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza? „Máme veľkú radosť, že sa formát The Chase, ktorý v súčasnosti patrí medzi najobľúbenejšie kvízové šou na svete, objaví na Slovensku práve na obrazovkách TV Markíza. Kvíz šou Na love prináša kombináciu hravej zábavy, vedomostí a veľkého napätia.“

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023