Oteckovia po štyroch rokoch na obrazovkách končia. Kedy?

Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa na obrazovkách objavila pred neuveriteľnými 4 rokmi – presnejšie už od 1.januára 2018 v podvečernom slote o 17.55, ktorý mu inak mimochodom patril až doteraz. Doteraz bolo natočených celkom 772 častí v rámci piatich sérií. A kedy je teda naplánovaný jeho koniec?

Nuž, pôvodne sa malo pokračovať až do konca roka 2022, ale človek mieni, televízia a sledovanosť mení. Po dosť výraznom poklese divákov sa tak má stať podľa všetkého už pred letnou pauzou. Len pre pripomenutie, seriál Oteckovia na slovenskom mediálnom trhu sa už od počiatku javil doslova ako zjavenie. Tento fenomén s nebývalou prevahou valcoval konkurenciu v dôležitom predvečernom slote (nábeh pred Televíznymi Novinami), pričom vtedy nebolo žiadnym prekvapením, že stabilne dosahoval aj 30%-ný podiel v najdôležitejšej cieľovke 12-54 (a 10-12% celkovej sledovanosti). Časom postupne sledovanosť klesala, čomu sa niet čo čudovať najmä pri takomto type seriálu, až dostal na približne polovičné čísla. Čo síce takisto nie je celkom málo, no v televízii sa rozhodli, že ho nechajú odísť so cťou. Nie ako napríklad kedysi takisto extrémne populárne Búrlivé víno, ktoré nechali klesnúť do hlbokých vôd minimálnej až doslova tragickej sledovanosti. A druhé miesto v oboch najsledovanejších cieľovkách tiež nie je pre najväčšiu súkromnú televíziu zo Záhorskej Bystrice to pravé orechové – zlom totiž nastal, keď sa do čela sledovanosti v tomto slote dostala konkurenčná Joj-ka so svojou podvečernou šou Bez servítky.

Finále seriálu by malo byť podľa programovej riaditeľky televízie Markíza a TvNova Silvie Majeskej poriadnym prekvapením. To, či to nebude náhodou nakoniec aj špeciálny film, ktorý uzavrie dej celého seriálu, si ešte netrúfame predpovedať, faktom ale zostáva, že rozlúčku s Oteckami by malo sledovať naozaj veľké množstvo divákov a fanúšikov, ktorí s týmto seriálom strávili pred obrazovkami za takmer 4 a pol roka určite mnohé pekné chvíle.

Novinky zo sveta TV
Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja ..
16.6.2022
Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi ..
13.6.2022
Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne ..
5.6.2022
Určite aj tí najväčší odporcovia zábavných reality programov museli zaregistrovať prednedávnom návštevu Geissenovcov ..
29.5.2022
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022