Oteckovia po štyroch rokoch na obrazovkách končia. Kedy?

Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa na obrazovkách objavila pred neuveriteľnými 4 rokmi – presnejšie už od 1.januára 2018 v podvečernom slote o 17.55, ktorý mu inak mimochodom patril až doteraz. Doteraz bolo natočených celkom 772 častí v rámci piatich sérií. A kedy je teda naplánovaný jeho koniec?

Nuž, pôvodne sa malo pokračovať až do konca roka 2022, ale človek mieni, televízia a sledovanosť mení. Po dosť výraznom poklese divákov sa tak má stať podľa všetkého už pred letnou pauzou. Len pre pripomenutie, seriál Oteckovia na slovenskom mediálnom trhu sa už od počiatku javil doslova ako zjavenie. Tento fenomén s nebývalou prevahou valcoval konkurenciu v dôležitom predvečernom slote (nábeh pred Televíznymi Novinami), pričom vtedy nebolo žiadnym prekvapením, že stabilne dosahoval aj 30%-ný podiel v najdôležitejšej cieľovke 12-54 (a 10-12% celkovej sledovanosti). Časom postupne sledovanosť klesala, čomu sa niet čo čudovať najmä pri takomto type seriálu, až dostal na približne polovičné čísla. Čo síce takisto nie je celkom málo, no v televízii sa rozhodli, že ho nechajú odísť so cťou. Nie ako napríklad kedysi takisto extrémne populárne Búrlivé víno, ktoré nechali klesnúť do hlbokých vôd minimálnej až doslova tragickej sledovanosti. A druhé miesto v oboch najsledovanejších cieľovkách tiež nie je pre najväčšiu súkromnú televíziu zo Záhorskej Bystrice to pravé orechové – zlom totiž nastal, keď sa do čela sledovanosti v tomto slote dostala konkurenčná Joj-ka so svojou podvečernou šou Bez servítky.

Finále seriálu by malo byť podľa programovej riaditeľky televízie Markíza a TvNova Silvie Majeskej poriadnym prekvapením. To, či to nebude náhodou nakoniec aj špeciálny film, ktorý uzavrie dej celého seriálu, si ešte netrúfame predpovedať, faktom ale zostáva, že rozlúčku s Oteckami by malo sledovať naozaj veľké množstvo divákov a fanúšikov, ktorí s týmto seriálom strávili pred obrazovkami za takmer 4 a pol roka určite mnohé pekné chvíle.

Novinky zo sveta TV
RTVS má na Vianoce pripravenú ďalšiu pôvodnú slovenskú rozprávku. Na Štedrý večer uvedie vianočnú rozprávku ..
28.11.2023
Tak nová Perinbaba konečne mieri do kín. Po dlhotrvajúcich peripetiách, ktoré mala na svedomí hlavne pandémia (prvý ..
25.11.2023
Po tom, čo aktuálna tretia sezóna najväčšieho hitu RTVS Pečie celé Slovensko bola dlho na vážkach a vedenie váhalo, ..
12.11.2023
Spravodajská televízia JOJ 24 ešte na konci októbra uviedla dve zbrusu nové relácie. „Pacient, Lekár, Vedec“ ..
2.11.2023
Big Brother je späť! Jedna z najúspešnejších reality show na svete sa po rokoch vracia na slovenské obrazovky. Tentoraz v ..
31.10.2023
Od októbra 2023 na verejnoprávnej Jednotke môžeme sledovať už druhú sériu zábavného seriálu na podporu čítania ..
22.10.2023
Na Slovensko prichádza film Muž, ktorý stál v ceste. Je to dráma o mužovi, ktorý sa reálne postavil do cesty ..
14.10.2023
Videli ste film Sviňa? Tak teraz do kín prichádza jeho voľné pokračovanie s názvom Vojna policajtov. Za knižnou predlohou ..
6.10.2023
Tešíte sa na Pečie celé Slovensko? V nedeľu 1. októbra 2023 večer to na Jednotke RTVS konečne vypukne. Do tretej série ..
30.9.2023