Oteckovia po štyroch rokoch na obrazovkách končia. Kedy?

Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa na obrazovkách objavila pred neuveriteľnými 4 rokmi – presnejšie už od 1.januára 2018 v podvečernom slote o 17.55, ktorý mu inak mimochodom patril až doteraz. Doteraz bolo natočených celkom 772 častí v rámci piatich sérií. A kedy je teda naplánovaný jeho koniec?

Nuž, pôvodne sa malo pokračovať až do konca roka 2022, ale človek mieni, televízia a sledovanosť mení. Po dosť výraznom poklese divákov sa tak má stať podľa všetkého už pred letnou pauzou. Len pre pripomenutie, seriál Oteckovia na slovenskom mediálnom trhu sa už od počiatku javil doslova ako zjavenie. Tento fenomén s nebývalou prevahou valcoval konkurenciu v dôležitom predvečernom slote (nábeh pred Televíznymi Novinami), pričom vtedy nebolo žiadnym prekvapením, že stabilne dosahoval aj 30%-ný podiel v najdôležitejšej cieľovke 12-54 (a 10-12% celkovej sledovanosti). Časom postupne sledovanosť klesala, čomu sa niet čo čudovať najmä pri takomto type seriálu, až dostal na približne polovičné čísla. Čo síce takisto nie je celkom málo, no v televízii sa rozhodli, že ho nechajú odísť so cťou. Nie ako napríklad kedysi takisto extrémne populárne Búrlivé víno, ktoré nechali klesnúť do hlbokých vôd minimálnej až doslova tragickej sledovanosti. A druhé miesto v oboch najsledovanejších cieľovkách tiež nie je pre najväčšiu súkromnú televíziu zo Záhorskej Bystrice to pravé orechové – zlom totiž nastal, keď sa do čela sledovanosti v tomto slote dostala konkurenčná Joj-ka so svojou podvečernou šou Bez servítky.

Finále seriálu by malo byť podľa programovej riaditeľky televízie Markíza a TvNova Silvie Majeskej poriadnym prekvapením. To, či to nebude náhodou nakoniec aj špeciálny film, ktorý uzavrie dej celého seriálu, si ešte netrúfame predpovedať, faktom ale zostáva, že rozlúčku s Oteckami by malo sledovať naozaj veľké množstvo divákov a fanúšikov, ktorí s týmto seriálom strávili pred obrazovkami za takmer 4 a pol roka určite mnohé pekné chvíle.

Novinky zo sveta TV
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022
Natáčanie nových seriálov neustále pokračuje a takto sa zanedlho môžeme na obrazovkách Tv JOJ tešiť na ďalší ..
6.11.2022
Už onedlho sa v našich kinách objaví film o jednej z najvýraznejších osobností česko-slovenských kultúrnych ..
30.10.2022
Televízia JOJ započala natáčanie nového seriálu s názvom Duch. Bude to kriminálka s prvkami komédie, čo nie je ..
20.10.2022
Sesterská stanica našej druhej najúspešnejšej komerčnej stanice z Koliby – JOJ Plus v októbri tohto roka (2022) ..
16.10.2022
Po nástupe nového riaditeľa RTVS (Ľuboš Machaj) sa ..
7.10.2022
Možno ste to už zaregistrovali a možno nie, ale najdiskutovanejšou témou z mediálneho prostrediamomentálne je to, že ..
2.10.2022
Dotočené (prvá klapka padla v ešte v apríli 2022) a môže sa ísť na to. Už druhého októbra v nedeľu sa totiž na ..
21.9.2022