Megaúspešní Oteckovia – bilancujeme

Mega úspešný seriál Markízy Oteckovia má momentálne letnú prestávku a na obrazovky sa vráti zase na jeseň. Nastal čas bilancovať a povedať si aj to, aké zmeny v seriáli uvidíme.

Oteckovia mali už od počiatku verných a skalných divákov. V januári si každú časť pozrelo takmer 500 tisíc divákov, vo februári niečo cez 450 tisíc a v marci s maximom, keď si ho priemerne nenechalo ujsť až 523 tisíc divákov. Apríl mierne poklesol na 450 tisíc a máj v dôsledku hokejových majstrovstiev sveta na niečo cez 390 tisíc divákov. Stále sú to však nadpriemerné výkony, ktoré sa Markíze ale aj ostatným konkurenčným televíziám v ostatných rokoch nepodarilo dosiahnuť. Dôležité tiež bolo, že sa Oteckovia dokázali výrazne presadiť v podvečernom vysielacom čase (tzv. acces time), kedy sa Markíza nevedela dlho výraznejšie presadiť. Oteckovia nemali konkurenciu a výrazne dokázali posilniť aj celodenný trhový podiel televízie a potiahli aj sledovanosť hlavného večerného spravodajstva. Najvyšší podiel v sledovanej cieľovej skupine 12-54 dosiahli presne 17. apríla, kedy vystúpali na 44,4%, čo znamená, že takmer každý druhý Slovák so zapnutým televíznym prijímačom sledoval práve Oteckov. Inak priemery v tejto cieľovej skupine sa pohybovali na 32% priemerne v januári, 35% vo februári, cez 36% v marci, v apríli to bolo dokonca cez 40% a v máji 38,5%.

Čo nového budú mať Oteckovia na jeseň? Tak najvýraznejšou zmenou je angažovanie populárneho Jána Koleníka, ktorý bude stvárňovať mladšieho brata seriálovej Tamary (Zuzana Mauréry). Druhou, na ktorú sa budú tešiť viac deti, bude prítomnosť prasiatka, ktoré bude žiť v škôlke. Čo zaboduje viac, nechajme sa prekvapiť :-)

Rodinný seriál Oteckovia je vzdialene inšpirovaný chilskou predlohou, ktorá je zase adaptácia pôvodného argentínskeho seriálu Señores Papis z roku 2014.

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022