Megaúspešní Oteckovia – bilancujeme

Mega úspešný seriál Markízy Oteckovia má momentálne letnú prestávku a na obrazovky sa vráti zase na jeseň. Nastal čas bilancovať a povedať si aj to, aké zmeny v seriáli uvidíme.

Oteckovia mali už od počiatku verných a skalných divákov. V januári si každú časť pozrelo takmer 500 tisíc divákov, vo februári niečo cez 450 tisíc a v marci s maximom, keď si ho priemerne nenechalo ujsť až 523 tisíc divákov. Apríl mierne poklesol na 450 tisíc a máj v dôsledku hokejových majstrovstiev sveta na niečo cez 390 tisíc divákov. Stále sú to však nadpriemerné výkony, ktoré sa Markíze ale aj ostatným konkurenčným televíziám v ostatných rokoch nepodarilo dosiahnuť. Dôležité tiež bolo, že sa Oteckovia dokázali výrazne presadiť v podvečernom vysielacom čase (tzv. acces time), kedy sa Markíza nevedela dlho výraznejšie presadiť. Oteckovia nemali konkurenciu a výrazne dokázali posilniť aj celodenný trhový podiel televízie a potiahli aj sledovanosť hlavného večerného spravodajstva. Najvyšší podiel v sledovanej cieľovej skupine 12-54 dosiahli presne 17. apríla, kedy vystúpali na 44,4%, čo znamená, že takmer každý druhý Slovák so zapnutým televíznym prijímačom sledoval práve Oteckov. Inak priemery v tejto cieľovej skupine sa pohybovali na 32% priemerne v januári, 35% vo februári, cez 36% v marci, v apríli to bolo dokonca cez 40% a v máji 38,5%.

Čo nového budú mať Oteckovia na jeseň? Tak najvýraznejšou zmenou je angažovanie populárneho Jána Koleníka, ktorý bude stvárňovať mladšieho brata seriálovej Tamary (Zuzana Mauréry). Druhou, na ktorú sa budú tešiť viac deti, bude prítomnosť prasiatka, ktoré bude žiť v škôlke. Čo zaboduje viac, nechajme sa prekvapiť :-)

Rodinný seriál Oteckovia je vzdialene inšpirovaný chilskou predlohou, ktorá je zase adaptácia pôvodného argentínskeho seriálu Señores Papis z roku 2014.

Novinky zo sveta TV
Markíza na leto pripravila pre svojich divákov novinku – špeciálny formát pod názvom „Lovci búrok“. Vysiela sa v ..
18.7.2024
Tento rok oslavujeme okrúhle 80.výročie Slovenského národného povstania. A Slovenská televízia a rozhlas si ho bude ..
10.7.2024
Už v pondelok 8.júla o 20:30 sa na Markíze objaví nový odľahčený krimiseriál s názvom Polícia Hvar. Jeho dej sa ..
7.7.2024
Len prednedávnom sme vás informovali, že skupina Markíza má pre svojich divákov pripravenú novú televíznu stanicu.
26.6.2024
Televízna sezóna smeruje k uhorkovému obdobiu a v podstate všetky stanice zapínajú oddychový „prázdninový mód“. ..
23.6.2024
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024