Megaúspešní Oteckovia – bilancujeme

Mega úspešný seriál Markízy Oteckovia má momentálne letnú prestávku a na obrazovky sa vráti zase na jeseň. Nastal čas bilancovať a povedať si aj to, aké zmeny v seriáli uvidíme.

Oteckovia mali už od počiatku verných a skalných divákov. V januári si každú časť pozrelo takmer 500 tisíc divákov, vo februári niečo cez 450 tisíc a v marci s maximom, keď si ho priemerne nenechalo ujsť až 523 tisíc divákov. Apríl mierne poklesol na 450 tisíc a máj v dôsledku hokejových majstrovstiev sveta na niečo cez 390 tisíc divákov. Stále sú to však nadpriemerné výkony, ktoré sa Markíze ale aj ostatným konkurenčným televíziám v ostatných rokoch nepodarilo dosiahnuť. Dôležité tiež bolo, že sa Oteckovia dokázali výrazne presadiť v podvečernom vysielacom čase (tzv. acces time), kedy sa Markíza nevedela dlho výraznejšie presadiť. Oteckovia nemali konkurenciu a výrazne dokázali posilniť aj celodenný trhový podiel televízie a potiahli aj sledovanosť hlavného večerného spravodajstva. Najvyšší podiel v sledovanej cieľovej skupine 12-54 dosiahli presne 17. apríla, kedy vystúpali na 44,4%, čo znamená, že takmer každý druhý Slovák so zapnutým televíznym prijímačom sledoval práve Oteckov. Inak priemery v tejto cieľovej skupine sa pohybovali na 32% priemerne v januári, 35% vo februári, cez 36% v marci, v apríli to bolo dokonca cez 40% a v máji 38,5%.

Čo nového budú mať Oteckovia na jeseň? Tak najvýraznejšou zmenou je angažovanie populárneho Jána Koleníka, ktorý bude stvárňovať mladšieho brata seriálovej Tamary (Zuzana Mauréry). Druhou, na ktorú sa budú tešiť viac deti, bude prítomnosť prasiatka, ktoré bude žiť v škôlke. Čo zaboduje viac, nechajme sa prekvapiť :-)

Rodinný seriál Oteckovia je vzdialene inšpirovaný chilskou predlohou, ktorá je zase adaptácia pôvodného argentínskeho seriálu Señores Papis z roku 2014.

Novinky zo sveta TV
Je to tak, v poradí tretia televízna stanica z portfólia skupiny JOJ Group totiž začala vysielať už v apríli 2013. Za ..
25.4.2021
Dokument známeho slovenského režiséra Pavla Barabáša s názvom Everest – najťažšia cesta získal ..
18.4.2021
Talentová šou Česko Slovensko má talent opäť prichádza na naše obrazovky. Jeden z najúspešnejších formátov ..
11.4.2021
Veľká noc sa na obrazovkách RTVS a jeho hlavného kanálu Jednotka bude niesť v tradičnom šate. To znamená, že sa ..
1.4.2021
Veľká noc sa nezadržateľne blíži a bohužiaľ sa bude opäť veľmi podobať tej minuloročnej. To znamená, že ľudia ..
24.3.2021
Každý piatok na Dvojke (od 12.marca) budete mať možnosť vidieť skvelý televízny počin z dielne talianskej RAI a HBO ..
18.3.2021
Nová Perinbaba konečne v kinách? Tak hádam sa toho dočkáme a možno to bude aj o chvíľu v apríli (i keď ani tento ..
14.3.2021
Tak a je tu regulárny nástup jarnej televíznej sezóny. Kým Markíza začala zhurta a novinky nasadzuje hneď prvý marcový ..
6.3.2021
O tomto výpravnom a megadrahom slovenskom seriáli sme na našom webe priniesli už niekoľko zaujímavých článkov a ani ..
23.2.2021