Máte radi súťažný kvíz RTVS Duel? Tak to potom nevynechajte ani Duel šampiónov

Mimoriadne obľúbený televízny súťažný kvíz Duel sa na obrazovkách televízie RTVS objavuje už neuveriteľných 10 rokov. Počas nich sa v nej vystriedalo množstvo hráčov, a mnohým z nich sa v súťaži podarilo nepretržite víťaziť a vydržať aj desiatky kôl. Takto si nepochybne získali srdcia určite nespočet divákov. A aj preto sa RTVS rozhodla vytvoriť unikátnu „nadstavbu“ kvízu s názvom Duel šampiónov.

V nej sa stretnú najlepší hráči z predošlých rokov, ktorí v relácii zabojujú o titul šampióna pre rok 2022. Prvý diel sa už odvysielal na Jednotke ešte v piatok 11.februára na Jednotke. Celkom je pripravených až 28 epizód, pričom prvých 19 sa odvysiela vždy v piatok a sobotu podvečer na hlavnej stanici RTVS – spomínanej Jednotke. Zvyšných 9 finálových častí je potom naplánovaných takisto na piatky, ale už v primetime o 20.30 na Jednotke (od 22.apríla).

Duel šampiónov sa bude trochu líšiť od klasického kvízu. Hlavne tým, že súťažiaci budú odpovedať na 40 otázok podobne ako v tradičnej súťaži, no narozdiel od nej však svoju voľbu a výkon budú komentovať. To znamená prečo sa rozhodli pre danú odpoveď, prečo zvolili práve takú výšku finančnej stávky, či ich vnímanie protivníka. O ich úspešnosti bude divákov jednoducho informovať aj prehľadná tabuľka, kde sa budú zobrazovať ich výkony. V dueli šampiónov sa inak predstaví sedem najúspešnejších hráčov z histórie relácie, určite si pamätáte na najlepšieho účastníka Sláva, ktorý Duel vyhral neuveriteľných 33 krát a objavil sa aj v ďalších projektoch televízie. Ale o titul šampióna šampiónov budú chcieť nepochybne zabojovať aj Martin (vyhral 24 krát), Dušan (17 krát), Ondřej (17 krát), Andrej (15 krát), Eva (12 krát), či Pavol (12 krát).

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022