Vedomostné súťaže sú zase IN? Jojka chystá reštart legendárneho Riskuj!

Vedomostné súťaže boli pred časom na našich obrazovkách naozaj veľmi populárne. Veď kto by si nepamätal na takého Milionára, Pokúšaj, či Páli vám to? A samozrejme je tu ešte Duel na RTVS, ktorý sa stále vysiela a má naozaj solídnu sledovanosť. Televízia JOJ chce preto reštartovať ďalšiu zo svojich populárnych vedomostných šou – Riskuj! Či je to správny krok alebo nie, dozvieme sa na jeseň 2022, kedy sa chystá nová premiéra. Na Markíze zatiaľ skúsili vedomostný formát už teraz na leto – Na love však náročných televíznych divákov veľmi neohúril a po pár častiach skončil. Pritom tento celosvetovo známy kvíz sa napríklad u našich susedov v Čechách dlhodobo teší z úspechu.

Ale poďme späť k Riskuj! Táto kultová vedomostná šou doslova valcovala náš televízny trh – pred dvadsiatimi rokmi, presnejšie v období rokov 2002 až 2007. Sprvu to boli preberané české diely, neskôr prišla regulárna slovenská verzia, ktorú vtedy moderoval Štefan Bučko. Po tom, čo sa tento formát z obrazoviek vytratil, televízia z Koliby skúšala aj ďalšie, ale okrem vydarenej šou Páli vám to, sa už úspech podobný Riskuj nezopakoval.

Staronový súťažný kvíz plánuje televízia vynoviť najrôznejšími kreatívnymi a vizuálnymi zmenami. Tou najväčšou však bude asi obmena moderátora – ten bude výrazne mladší ako to bolo v pôvodnej verzii a snáď aj menej konzervatívny. Tejto úlohy sa zhostí vychádzajúca herecká hviezda, ktorá prichádza od konkurencie. Dušan Ambróš, lebo takto sa nový moderátor volá, ešte donedávna účinkoval na Markíze v úspešnom seriáli Sestričky (vo štvrtej sérii, a mihol sa aj v ďalšom úspešnom počine Pán profesor). A ako túto pomerne náročnú úlohu zvládne sa budeme môcť presvedčiť v nadchádzajúcej televíznej sezóne. Držíme palce.

Novinky zo sveta TV
Už čoskoro sa v našich kinách (premiéra 22.9.2022) objaví nová slovensko-česko-poľská komédia Indián v hlavnej ..
2.8.2022
Vedomostné súťaže boli pred časom na našich obrazovkách naozaj veľmi populárne. Veď kto by si nepamätal na takého ..
26.7.2022
Po nedávnych úspešných projektoch verejnoprávnej televízie akými nepochybne bolo
21.7.2022
Po prvej úspešnej sezóne a spolupráci skupiny Markíza s Úniou ligových klubov (ÚLK) sa aj ročník 2022/2023, plus dve ..
15.7.2022
Teda reálne až od 2.augusta 2022 kedy prevezme kormidlo od dosluhujúceho riaditeľa Jaroslava Rezníka, ktorý bol mimochodom ..
5.7.2022
Verejnoprávna televízia pokračuje v tradícii natáčania vlastných sviatočných filmov a už teraz je jasné, že najmä ..
29.6.2022
Leto sa už nezadržateľne blíži a televízie začínajú meniť svoje štruktúry, pričom veľa priestoru dostávajú ..
26.6.2022
Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja ..
16.6.2022
Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi ..
13.6.2022
Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne ..
5.6.2022