Chýbajú vám na obrazovke súťažné formáty? Už nebudú

Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové súťažno-zábavné formáty, ktoré zastreší jediná televízia – JOJ.

Práve tá patrila ešte donedávna medzi najsilnejšie čo sa týka uvádzania rôznych kvízšou (určite si ešte pamätáte Páli vám to, Riskuj, Vojna slov, či Riskni milión). Tento rok sa podujala produkovať  niekoľko nových súťažných formátov/vedomostných šou, ktoré by mali mať premiéru v novej sezóne. Prvou lastovičkou už bola relácia Pošli ďalej, ktorý si televízia otestovala v prime-time s populárnymi osobnosťami. V nasledujúcom roku mu však bude patriť podvečerný slot. O novej zábavno vedomostnej hre sme už na spustit.sk písali v článku: Pošli ďalej, alebo nová show na Jojke. Novou informáciou je výber moderátora programu, ktorým bude Peter Lengyel, inak Pinďo.

Ďalším „do partie“ bude denná šou – kvíz Plus mínus, ktorá bude založená na správnom odhade, logike či intuícii, kedy budú oproti sebe stáť dvaja protivníci. Moderátorom tejto šou bude úplný nováčik Michal Vojtek.

Tiež sa čochvíľa rozbehne nakrúcanie vedomostnej show Po škole, v ktorej pôjde o konfrontáciu vedomostí medzi študentmi a dospelými. Proti sebe tak nastúpia dvojice zložené z jedného detského a jedného dospelého hráča. Otázky budú rozdelené podľa školských predmetov a obsiahnu všeobecné stredoškolské učivo. Moderátorom tohto denného kvízu bude Martin Chyno Chynoranský, známy ako hlas rádia Vlna. Zaujímavosťou je, že za týmto formátom stojí spoločnosť Továreň, ktorá pre televíziu Joj pripravovala Panelák.

Poslednou kvázi novinkou bude IQ Taxi, čo je vlastne obdoba televízneho Taxíka, ktorý vysielala Slovenská televízia v rokoch 2012-2015 s moderátorom Petrom Kočišom. Teraz sa tohto postu ujme Mário Kully Kollár, ktorý naposledy porotcoval v Tvoja tvár znie povedome.

Novinky zo sveta TV
Už zanedlho sa budeme môcť priučiť bontónu a spoločenskej etikete prostredníctvom nového animovaného televízneho ..
5.12.2018
Poďme sa pozrieť na program slovenských televízií v najväčší sviatok roka Štedrý deň. Nie preto, že Vianoce sú už ..
2.12.2018
Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové ..
23.11.2018
Už to tak bude, slovenské televízie idú opäť skúšať šťastie a nervy normálneho diváka s novými, ale aj prerobenými ..
15.11.2018
Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS ..
11.11.2018
Teda pokiaľ všetko vyjde tak ako má. Pokračovanie seriálu je totiž aktuálne v prípravnej fáze a s natáčaním sa ráta ..
4.11.2018
Áno je to tak. Seriálový komediálny počin Markízy -
28.10.2018
Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom ..
18.10.2018
Séria nových seriálov na Jojke sa bude opäť niesť v komediálnom duchu. K už natočeným projektom Delukse ..
14.10.2018
Ale áno, Susedia už veru majú svoj vrchol za sebou, o tom snáď ..
3.10.2018