Chýbajú vám na obrazovke súťažné formáty? Už nebudú

Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové súťažno-zábavné formáty, ktoré zastreší jediná televízia – JOJ.

Práve tá patrila ešte donedávna medzi najsilnejšie čo sa týka uvádzania rôznych kvízšou (určite si ešte pamätáte Páli vám to, Riskuj, Vojna slov, či Riskni milión). Tento rok sa podujala produkovať  niekoľko nových súťažných formátov/vedomostných šou, ktoré by mali mať premiéru v novej sezóne. Prvou lastovičkou už bola relácia Pošli ďalej, ktorý si televízia otestovala v prime-time s populárnymi osobnosťami. V nasledujúcom roku mu však bude patriť podvečerný slot. O novej zábavno vedomostnej hre sme už na spustit.sk písali v článku: Pošli ďalej, alebo nová show na Jojke. Novou informáciou je výber moderátora programu, ktorým bude Peter Lengyel, inak Pinďo.

Ďalším „do partie“ bude denná šou – kvíz Plus mínus, ktorá bude založená na správnom odhade, logike či intuícii, kedy budú oproti sebe stáť dvaja protivníci. Moderátorom tejto šou bude úplný nováčik Michal Vojtek.

Tiež sa čochvíľa rozbehne nakrúcanie vedomostnej show Po škole, v ktorej pôjde o konfrontáciu vedomostí medzi študentmi a dospelými. Proti sebe tak nastúpia dvojice zložené z jedného detského a jedného dospelého hráča. Otázky budú rozdelené podľa školských predmetov a obsiahnu všeobecné stredoškolské učivo. Moderátorom tohto denného kvízu bude Martin Chyno Chynoranský, známy ako hlas rádia Vlna. Zaujímavosťou je, že za týmto formátom stojí spoločnosť Továreň, ktorá pre televíziu Joj pripravovala Panelák.

Poslednou kvázi novinkou bude IQ Taxi, čo je vlastne obdoba televízneho Taxíka, ktorý vysielala Slovenská televízia v rokoch 2012-2015 s moderátorom Petrom Kočišom. Teraz sa tohto postu ujme Mário Kully Kollár, ktorý naposledy porotcoval v Tvoja tvár znie povedome.

Novinky zo sveta TV
Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy ..
26.5.2019
A pritom začiatok Majstrovstiev sveta vyzeral veľmi nádejne. Po výhre s Američanmi sme smolne prehrali s výbermi Fínska ..
20.5.2019
Je to tak, slovenská verejnoprávna televízia tento rok ostáva úplne bez Ligy majstrov a finále snov medzi FC ..
19.5.2019
Tak úvod domáceho šampionátu sa nesie na vlne neuveriteľných výkonov slovenskej reprezentácie. Veď kto ..
15.5.2019
Galavečer, finále, šou Najväčší Slovák vysielala  RTVS na Jednotke v stredu 1. mája. Na prvom mieste sa podľa ..
11.5.2019
RTVS bude domáce majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji prinášať na naše televízne obrazovky vo forme, aká u nás ešte ..
5.5.2019
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019 v Bratislave a Košiciach sa nezadržateľne blížia, slovenský národný tím má ..
28.4.2019
Pamätáte sa ešte na unikátnu minisériu mapujúcu život jednej z najrešpektovanejších a najvýznamnejších panovníčok ..
24.4.2019
Áno je to tak, organizátori domácich hokejových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia 10. až 26. ..
21.4.2019