Chýbajú vám na obrazovke súťažné formáty? Už nebudú

Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové súťažno-zábavné formáty, ktoré zastreší jediná televízia – JOJ.

Práve tá patrila ešte donedávna medzi najsilnejšie čo sa týka uvádzania rôznych kvízšou (určite si ešte pamätáte Páli vám to, Riskuj, Vojna slov, či Riskni milión). Tento rok sa podujala produkovať  niekoľko nových súťažných formátov/vedomostných šou, ktoré by mali mať premiéru v novej sezóne. Prvou lastovičkou už bola relácia Pošli ďalej, ktorý si televízia otestovala v prime-time s populárnymi osobnosťami. V nasledujúcom roku mu však bude patriť podvečerný slot. O novej zábavno vedomostnej hre sme už na spustit.sk písali v článku: Pošli ďalej, alebo nová show na Jojke. Novou informáciou je výber moderátora programu, ktorým bude Peter Lengyel, inak Pinďo.

Ďalším „do partie“ bude denná šou – kvíz Plus mínus, ktorá bude založená na správnom odhade, logike či intuícii, kedy budú oproti sebe stáť dvaja protivníci. Moderátorom tejto šou bude úplný nováčik Michal Vojtek.

Tiež sa čochvíľa rozbehne nakrúcanie vedomostnej show Po škole, v ktorej pôjde o konfrontáciu vedomostí medzi študentmi a dospelými. Proti sebe tak nastúpia dvojice zložené z jedného detského a jedného dospelého hráča. Otázky budú rozdelené podľa školských predmetov a obsiahnu všeobecné stredoškolské učivo. Moderátorom tohto denného kvízu bude Martin Chyno Chynoranský, známy ako hlas rádia Vlna. Zaujímavosťou je, že za týmto formátom stojí spoločnosť Továreň, ktorá pre televíziu Joj pripravovala Panelák.

Poslednou kvázi novinkou bude IQ Taxi, čo je vlastne obdoba televízneho Taxíka, ktorý vysielala Slovenská televízia v rokoch 2012-2015 s moderátorom Petrom Kočišom. Teraz sa tohto postu ujme Mário Kully Kollár, ktorý naposledy porotcoval v Tvoja tvár znie povedome.

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022