Chýbajú vám na obrazovke súťažné formáty? Už nebudú

Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové súťažno-zábavné formáty, ktoré zastreší jediná televízia – JOJ.

Práve tá patrila ešte donedávna medzi najsilnejšie čo sa týka uvádzania rôznych kvízšou (určite si ešte pamätáte Páli vám to, Riskuj, Vojna slov, či Riskni milión). Tento rok sa podujala produkovať  niekoľko nových súťažných formátov/vedomostných šou, ktoré by mali mať premiéru v novej sezóne. Prvou lastovičkou už bola relácia Pošli ďalej, ktorý si televízia otestovala v prime-time s populárnymi osobnosťami. V nasledujúcom roku mu však bude patriť podvečerný slot. O novej zábavno vedomostnej hre sme už na spustit.sk písali v článku: Pošli ďalej, alebo nová show na Jojke. Novou informáciou je výber moderátora programu, ktorým bude Peter Lengyel, inak Pinďo.

Ďalším „do partie“ bude denná šou – kvíz Plus mínus, ktorá bude založená na správnom odhade, logike či intuícii, kedy budú oproti sebe stáť dvaja protivníci. Moderátorom tejto šou bude úplný nováčik Michal Vojtek.

Tiež sa čochvíľa rozbehne nakrúcanie vedomostnej show Po škole, v ktorej pôjde o konfrontáciu vedomostí medzi študentmi a dospelými. Proti sebe tak nastúpia dvojice zložené z jedného detského a jedného dospelého hráča. Otázky budú rozdelené podľa školských predmetov a obsiahnu všeobecné stredoškolské učivo. Moderátorom tohto denného kvízu bude Martin Chyno Chynoranský, známy ako hlas rádia Vlna. Zaujímavosťou je, že za týmto formátom stojí spoločnosť Továreň, ktorá pre televíziu Joj pripravovala Panelák.

Poslednou kvázi novinkou bude IQ Taxi, čo je vlastne obdoba televízneho Taxíka, ktorý vysielala Slovenská televízia v rokoch 2012-2015 s moderátorom Petrom Kočišom. Teraz sa tohto postu ujme Mário Kully Kollár, ktorý naposledy porotcoval v Tvoja tvár znie povedome.

Novinky zo sveta TV
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018