Pošli ďalej, alebo nová show na Jojke

Televízia sa púšťa do nových zábavných projektov, pretože dnes konkurencia nikdy nespí a pripravuje neustále nové a nové formáty. Joj tak oznámila, že pripravuje novinku – zábavnú hru Pošli ďalej, pre ktorú už dávnejšie spustila nábor súťažiacich.

Pošli ďalej je denná súťažná hra, ktorá vychádza z originálnej licencie Bruce Forsyth´s Hot Streak, a ktorej história siaha ešte do 20. storočia (podobne ako pôvodný formát Inkognita či Hesla). Najväčší úspech šou zaznamenala v nemecky hovoriacich krajinách. Napríklad v Nemecku sa s prestávkami vysiela už od roku 1988 a niesie názov Ruck Zuck. Tento rok ju vysielala napríklad aj stanica RTL Plus v podvečernom slote. Samotná zábavná šou pripomína formát RTVS – 5 proti 5, aj v tejto zábavno-súťažnej relácii budú proti sebe stáť dva 5-členné tímy. Tiež nepôjde až tak o vedomosti súťažiacich, skôr o ich šikovnosť. Najvyššia výhra v jednej relácii by mala predstavovať 700 € (inak, v 5 proti 5 je to viac ako dvakrát toľko – 1500 €).

O čo vlastne v súťaži pôjde? Pošli ďalej je postavená na slovíčkach, ktoré by mali členovia tímu uhádnuť čo najskôr. Kapitán tímu, ktorý vyberá v danom kole má na výber z dvoch slov, a vyberie jedno, ktoré bude hádať jeho družstvo. Druhé slovo automaticky pripadne protivníkom. Princíp je jednoduchý – hráč musí čo najrýchlejšie a najšikovnejšie opísať vybrané slovo najbližšiemu spoluhráčovi (ostatní hráči majú zatiaľ na ušiach nasadené slúchadlá a nič z priebehu hry aktuálne nepočujú). Pri opise slova sa nesmie použiť jeho kmeňový základ a ani rovnaký opis akým ho prezentoval predošlý spoluhráč. Ide o čas. Posledný hráč tímu musí slovo uhádnuť do limitu 40 sekúnd. Takto prebehnú 4 kolá. Tím s väčším počtom bodov (prideľujú sa za každé uhádnuté slovo súťažiaceho) postupuje do finále. Tam je úlohou tímu uhádnuť do 20 sekúnd všetky štyri kľúčové nápovedy, ktoré určil kapitán k finálovému slovu.

Novinky zo sveta TV
Pamätáte si ešte, ako sa kriminálka Za sklom stala pri svojej ..
18.4.2018
Tak diváci, ktorí sú zvedaví na výkony našich hokejistov pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta v hokeji v Dánsku a ..
11.4.2018
Televízia sa púšťa do nových zábavných projektov, pretože dnes konkurencia nikdy nespí a pripravuje neustále nové a ..
4.4.2018
Rok 2018 uteká ako voda, ešte prednedávnom sme na našom webe uvádzali
27.3.2018
V poradí osemnásty OTO je už minulosťou. Slovenské televízie sa opäť raz zišli na spoločnom odovzdávaní cien ..
20.3.2018
Televízia JOJ a spoločnosť D.N.A. Production stoja za trojdielnou minisériou podľa rovnomennej knižnej predlohy ..
14.3.2018
V podstate len nedávno zavedená tradícia – každý rok nová rozprávka, opäť pokračuje (predtým to boli ..
8.3.2018
Nová séria Susedov a Hornej Dolnej, úplné seriálové novinky Kuchyňa a Milenky, či nová show o chudnutí Najväčší ..
2.3.2018
Keď sa spojí silný námet, medzinárodné herecké obsadenie a kvalitná produkcia, na plátne sa tak nezriedka objaví ..
21.2.2018
Aj vy ste si obľúbili český seriál, ktorý vznikol na základe licencie britskej BBC s Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe? ..
16.2.2018