Pošli ďalej, alebo nová show na Jojke

Televízia sa púšťa do nových zábavných projektov, pretože dnes konkurencia nikdy nespí a pripravuje neustále nové a nové formáty. Joj tak oznámila, že pripravuje novinku – zábavnú hru Pošli ďalej, pre ktorú už dávnejšie spustila nábor súťažiacich.

Pošli ďalej je denná súťažná hra, ktorá vychádza z originálnej licencie Bruce Forsyth´s Hot Streak, a ktorej história siaha ešte do 20. storočia (podobne ako pôvodný formát Inkognita či Hesla). Najväčší úspech šou zaznamenala v nemecky hovoriacich krajinách. Napríklad v Nemecku sa s prestávkami vysiela už od roku 1988 a niesie názov Ruck Zuck. Tento rok ju vysielala napríklad aj stanica RTL Plus v podvečernom slote. Samotná zábavná šou pripomína formát RTVS – 5 proti 5, aj v tejto zábavno-súťažnej relácii budú proti sebe stáť dva 5-členné tímy. Tiež nepôjde až tak o vedomosti súťažiacich, skôr o ich šikovnosť. Najvyššia výhra v jednej relácii by mala predstavovať 700 € (inak, v 5 proti 5 je to viac ako dvakrát toľko – 1500 €).

O čo vlastne v súťaži pôjde? Pošli ďalej je postavená na slovíčkach, ktoré by mali členovia tímu uhádnuť čo najskôr. Kapitán tímu, ktorý vyberá v danom kole má na výber z dvoch slov, a vyberie jedno, ktoré bude hádať jeho družstvo. Druhé slovo automaticky pripadne protivníkom. Princíp je jednoduchý – hráč musí čo najrýchlejšie a najšikovnejšie opísať vybrané slovo najbližšiemu spoluhráčovi (ostatní hráči majú zatiaľ na ušiach nasadené slúchadlá a nič z priebehu hry aktuálne nepočujú). Pri opise slova sa nesmie použiť jeho kmeňový základ a ani rovnaký opis akým ho prezentoval predošlý spoluhráč. Ide o čas. Posledný hráč tímu musí slovo uhádnuť do limitu 40 sekúnd. Takto prebehnú 4 kolá. Tím s väčším počtom bodov (prideľujú sa za každé uhádnuté slovo súťažiaceho) postupuje do finále. Tam je úlohou tímu uhádnuť do 20 sekúnd všetky štyri kľúčové nápovedy, ktoré určil kapitán k finálovému slovu.

Novinky zo sveta TV
Už zanedlho sa budeme môcť priučiť bontónu a spoločenskej etikete prostredníctvom nového animovaného televízneho ..
5.12.2018
Poďme sa pozrieť na program slovenských televízií v najväčší sviatok roka Štedrý deň. Nie preto, že Vianoce sú už ..
2.12.2018
Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové ..
23.11.2018
Už to tak bude, slovenské televízie idú opäť skúšať šťastie a nervy normálneho diváka s novými, ale aj prerobenými ..
15.11.2018
Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS ..
11.11.2018
Teda pokiaľ všetko vyjde tak ako má. Pokračovanie seriálu je totiž aktuálne v prípravnej fáze a s natáčaním sa ráta ..
4.11.2018
Áno je to tak. Seriálový komediálny počin Markízy -
28.10.2018
Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom ..
18.10.2018
Séria nových seriálov na Jojke sa bude opäť niesť v komediálnom duchu. K už natočeným projektom Delukse ..
14.10.2018
Ale áno, Susedia už veru majú svoj vrchol za sebou, o tom snáď ..
3.10.2018