Pošli ďalej, alebo nová show na Jojke

Televízia sa púšťa do nových zábavných projektov, pretože dnes konkurencia nikdy nespí a pripravuje neustále nové a nové formáty. Joj tak oznámila, že pripravuje novinku – zábavnú hru Pošli ďalej, pre ktorú už dávnejšie spustila nábor súťažiacich.

Pošli ďalej je denná súťažná hra, ktorá vychádza z originálnej licencie Bruce Forsyth´s Hot Streak, a ktorej história siaha ešte do 20. storočia (podobne ako pôvodný formát Inkognita či Hesla). Najväčší úspech šou zaznamenala v nemecky hovoriacich krajinách. Napríklad v Nemecku sa s prestávkami vysiela už od roku 1988 a niesie názov Ruck Zuck. Tento rok ju vysielala napríklad aj stanica RTL Plus v podvečernom slote. Samotná zábavná šou pripomína formát RTVS – 5 proti 5, aj v tejto zábavno-súťažnej relácii budú proti sebe stáť dva 5-členné tímy. Tiež nepôjde až tak o vedomosti súťažiacich, skôr o ich šikovnosť. Najvyššia výhra v jednej relácii by mala predstavovať 700 € (inak, v 5 proti 5 je to viac ako dvakrát toľko – 1500 €).

O čo vlastne v súťaži pôjde? Pošli ďalej je postavená na slovíčkach, ktoré by mali členovia tímu uhádnuť čo najskôr. Kapitán tímu, ktorý vyberá v danom kole má na výber z dvoch slov, a vyberie jedno, ktoré bude hádať jeho družstvo. Druhé slovo automaticky pripadne protivníkom. Princíp je jednoduchý – hráč musí čo najrýchlejšie a najšikovnejšie opísať vybrané slovo najbližšiemu spoluhráčovi (ostatní hráči majú zatiaľ na ušiach nasadené slúchadlá a nič z priebehu hry aktuálne nepočujú). Pri opise slova sa nesmie použiť jeho kmeňový základ a ani rovnaký opis akým ho prezentoval predošlý spoluhráč. Ide o čas. Posledný hráč tímu musí slovo uhádnuť do limitu 40 sekúnd. Takto prebehnú 4 kolá. Tím s väčším počtom bodov (prideľujú sa za každé uhádnuté slovo súťažiaceho) postupuje do finále. Tam je úlohou tímu uhádnuť do 20 sekúnd všetky štyri kľúčové nápovedy, ktoré určil kapitán k finálovému slovu.

Novinky zo sveta TV
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019
Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum ..
28.2.2019
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019