Pošli ďalej, alebo nová show na Jojke

Televízia sa púšťa do nových zábavných projektov, pretože dnes konkurencia nikdy nespí a pripravuje neustále nové a nové formáty. Joj tak oznámila, že pripravuje novinku – zábavnú hru Pošli ďalej, pre ktorú už dávnejšie spustila nábor súťažiacich.

Pošli ďalej je denná súťažná hra, ktorá vychádza z originálnej licencie Bruce Forsyth´s Hot Streak, a ktorej história siaha ešte do 20. storočia (podobne ako pôvodný formát Inkognita či Hesla). Najväčší úspech šou zaznamenala v nemecky hovoriacich krajinách. Napríklad v Nemecku sa s prestávkami vysiela už od roku 1988 a niesie názov Ruck Zuck. Tento rok ju vysielala napríklad aj stanica RTL Plus v podvečernom slote. Samotná zábavná šou pripomína formát RTVS – 5 proti 5, aj v tejto zábavno-súťažnej relácii budú proti sebe stáť dva 5-členné tímy. Tiež nepôjde až tak o vedomosti súťažiacich, skôr o ich šikovnosť. Najvyššia výhra v jednej relácii by mala predstavovať 700 € (inak, v 5 proti 5 je to viac ako dvakrát toľko – 1500 €).

O čo vlastne v súťaži pôjde? Pošli ďalej je postavená na slovíčkach, ktoré by mali členovia tímu uhádnuť čo najskôr. Kapitán tímu, ktorý vyberá v danom kole má na výber z dvoch slov, a vyberie jedno, ktoré bude hádať jeho družstvo. Druhé slovo automaticky pripadne protivníkom. Princíp je jednoduchý – hráč musí čo najrýchlejšie a najšikovnejšie opísať vybrané slovo najbližšiemu spoluhráčovi (ostatní hráči majú zatiaľ na ušiach nasadené slúchadlá a nič z priebehu hry aktuálne nepočujú). Pri opise slova sa nesmie použiť jeho kmeňový základ a ani rovnaký opis akým ho prezentoval predošlý spoluhráč. Ide o čas. Posledný hráč tímu musí slovo uhádnuť do limitu 40 sekúnd. Takto prebehnú 4 kolá. Tím s väčším počtom bodov (prideľujú sa za každé uhádnuté slovo súťažiaceho) postupuje do finále. Tam je úlohou tímu uhádnuť do 20 sekúnd všetky štyri kľúčové nápovedy, ktoré určil kapitán k finálovému slovu.

Novinky zo sveta TV
Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný ..
16.9.2018
Do kín sa na konci septembra (27.9.2018 v premiére) dostáva ďalší zaujímavý filmový počin, na ktorom sa producentsky ..
6.9.2018
Slovenské seriály sú teraz populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Teda aspoň tak sa zdá podľa masívnej produkcie našich ..
2.9.2018
Už sme sa o predpokladaných účastníkoch show Tvoja tvár znie povedome bavili
21.8.2018
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018
Vyzerá to tak. Teda skôr sa jedná o to, že jesenný termín nasadenia show ešte nie je zo strany Tv JOJ potvrdený. Noví ..
1.8.2018
Mega úspešný seriál Markízy Oteckovia má momentálne letnú prestávku a na obrazovky sa vráti zase na ..
29.7.2018
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018