Pošli ďalej, alebo nová show na Jojke

Televízia sa púšťa do nových zábavných projektov, pretože dnes konkurencia nikdy nespí a pripravuje neustále nové a nové formáty. Joj tak oznámila, že pripravuje novinku – zábavnú hru Pošli ďalej, pre ktorú už dávnejšie spustila nábor súťažiacich.

Pošli ďalej je denná súťažná hra, ktorá vychádza z originálnej licencie Bruce Forsyth´s Hot Streak, a ktorej história siaha ešte do 20. storočia (podobne ako pôvodný formát Inkognita či Hesla). Najväčší úspech šou zaznamenala v nemecky hovoriacich krajinách. Napríklad v Nemecku sa s prestávkami vysiela už od roku 1988 a niesie názov Ruck Zuck. Tento rok ju vysielala napríklad aj stanica RTL Plus v podvečernom slote. Samotná zábavná šou pripomína formát RTVS – 5 proti 5, aj v tejto zábavno-súťažnej relácii budú proti sebe stáť dva 5-členné tímy. Tiež nepôjde až tak o vedomosti súťažiacich, skôr o ich šikovnosť. Najvyššia výhra v jednej relácii by mala predstavovať 700 € (inak, v 5 proti 5 je to viac ako dvakrát toľko – 1500 €).

O čo vlastne v súťaži pôjde? Pošli ďalej je postavená na slovíčkach, ktoré by mali členovia tímu uhádnuť čo najskôr. Kapitán tímu, ktorý vyberá v danom kole má na výber z dvoch slov, a vyberie jedno, ktoré bude hádať jeho družstvo. Druhé slovo automaticky pripadne protivníkom. Princíp je jednoduchý – hráč musí čo najrýchlejšie a najšikovnejšie opísať vybrané slovo najbližšiemu spoluhráčovi (ostatní hráči majú zatiaľ na ušiach nasadené slúchadlá a nič z priebehu hry aktuálne nepočujú). Pri opise slova sa nesmie použiť jeho kmeňový základ a ani rovnaký opis akým ho prezentoval predošlý spoluhráč. Ide o čas. Posledný hráč tímu musí slovo uhádnuť do limitu 40 sekúnd. Takto prebehnú 4 kolá. Tím s väčším počtom bodov (prideľujú sa za každé uhádnuté slovo súťažiaceho) postupuje do finále. Tam je úlohou tímu uhádnuť do 20 sekúnd všetky štyri kľúčové nápovedy, ktoré určil kapitán k finálovému slovu.

Novinky zo sveta TV
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018
Druhá časť názvu totiž označuje školskú triedu. Áno, je to tak. Natáčanie nového pôvodného seriálu pre deti a ich ..
20.6.2018
Nový seriál na Joj-ke nám ukáže, aké je možné zákulisie našej politickej scény. Nečakajte však temné odhalenia a ..
17.6.2018
Tento mesiac v televízii Markíza končí dlhoročná športová „tvár“, člen športovej redakcie, Štefan Eisele. Svoj ..
5.6.2018
RTVS je hlavným producentom zaujímavého počinu, ktorý mapuje osudy a pôsobenie slovenskej osobnosti generála Milana ..
30.5.2018
Áno je to tak. Stále poulárnejší komik a tvár komediálneho seriálu Horná Dolná či zábavného formátu Inkognito sa ..
23.5.2018
Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na ..
16.5.2018
V porote iba jedna zmena, na druhú stranu kompletná výmena moderátorov. Toto sú posledné novinky z v poradí už siedmeho ..
10.5.2018