Joj má s českými stanicami CS svoje plány

Súkromná televízia JOJ prednedávnom rozšírila svoje akvizície, kedy kúpila na českom trhu platené stanice CS Film. Okrem toho už v roku 2015 začala s expanziou na susedný trh takisto plateným kanálom JOJ Cinema a o rok neskôr to bola nosná česká stanica JOJ Family. No a tento rok došlo už k spomínanému kroku, kedy „pod svoje krídla“ vzala skupinu piatich televíznych staníc, na čele s CS Film. So všetkými svojimi stanicami má do konca roka svoje plány – rebranduje ich a posilní ich obsah.

Prvá investícia sa týka JOJ Family kde pre český trh nasadí lokálnu verziu formátu IQ Taxi. Rovnako ako pri slovenskej verzii ho nasadí v podvečernom slote a to už od 7. októbra od 17.20. Známy je už aj moderátor. Bude ním kontroverzný Pavel Novotný, ktorý sa v minulosti „preslávil“ mnohými tvrdými výrokmi, obhajujúcimi bulvár. Napríklad pre denník SME kedysi o Ivete Bartošovej povedal: „budeme na nej parazitovať až do konca a ešte pol roka po ňom. Je to tvrdé a morálne zlé, ale tak to je…“.Aktuálne je Pavel Novotný starostom mestskej časti Prahy – Řeporyje.Tridsaťosemročný bývalý bulvárny novinár a teraz politik (ODS) sa prvýkrát výraznejšie predstavil v reality šou televízie Prima s názvom Bar. Jeho účasť v tejto súťaži (nevyhral) odštartovala jeho kariéru bulvárneho novinára, a vďaka ktorej sa „blysol“ v dokumente Víta klusáka Dělníci bulváru. Takisto dávnejšie moderoval bulvárnu reláciu Prásk! na Nove.

Na Slovensku sa IQ Taxi dokázalo presadiť najmä ešte pred príchodom Oteckov na Markíze, kedy kvíz televízii pravidelne uhrával priemery aj nadpriemery, no voči megaúspešnému rodinnému seriálu nemal šancu. Pravdou však je, že spomedzi všetkých jarných kvízov bol najúspešnejší a televízia s ním v budúcnosti naďalej ráta.

Novinky zo sveta TV
Chýbala vám na televíznych obrazovkách zoznamka? Už nebude. Na budúci rok je jedna potvrdená aj na Markíze. A rovno sa ..
1.12.2019
Chystá sa ďalší veľký rebrand stanice z portfólia tv JOJ. Z detskej stanice TvRiK, ktorá sa spúšťala v roku 2015, sa ..
20.11.2019
Markíza bude mať vlastnú Jenny! Seriál z prostredia nemocničnej pediatrie s názvomKlub červených ..
14.11.2019
Už na budúci rok televízia JOJ uvedie pôvodný formát (adaptovaný z kanadského originálu), od ktorého si sľubujú ..
6.11.2019
V siedmom nebi vstupuje na obrazovky komerčnej televízie do ďalšej sezóny, čím prekoná aj svojho ..
31.10.2019
Novinka na scéne rodinných seriálov s názvom Mami, kúp mi psa sa na našich obrazovkách objaví už na ..
23.10.2019
Verejnoprávna televízia a rozhlas stále dokáže potrápiť komerčné stanice a to aj vďaka tomu, že sa neustále púšťa ..
20.10.2019
Nová šou Utajený šéf sa predvedie na televíznych obrazovkách už v novembri. Teda predbežne to tak ..
13.10.2019
Súkromná televízia JOJ prednedávnom rozšírila svoje akvizície, kedy kúpila na českom trhu platené stanice CS ..
2.10.2019
Tretí športový kanál verejnoprávnej televízie a rozhlasu bude konečne realitou. Jeho štart je potvrdený už na ..
25.9.2019