Február je tu – nastal čas zareagovať na nástupy konkurencie

Keďže január je už takmer za nami, televízie majú priestor na to, aby zhodnotili svoj nástup do nového roka, zareagovali na čísla sledovanosti a spravili potrebné úpravy programovej štruktúry.

Joj tak teda reaguje už od februára na „ofenzívny“ nástup Markízy, vďaka ktorému sa v prime-time opäť vrátila do bezpečných vôd a pohodlne v ňom vedie. Tá totiž až na novinku Detektív Dušo (už od druhej časti prepadáva pod priemer) s ostatnými valcuje. Sú to práve Susedia a najmä Oteckovia, vďaka ktorým je naozaj vysoko každý pracovný podvečer s tým, že tak výrazne pomáha navyšovať sledovanosť Televíznych novín. Markíza vsadila na uvedenie svojich ťahákov hneď od prvého dňa Nového roka. Joj so svojou stratégiou postupného nasadzovania zatiaľ neexceluje. Z hlavných projektov sezóny zatiaľ funguje Inkognito a nový seriál Vlci, ktorý je nasadený dvakrát do týždňa. To sa však od februára zmení.

Vlci tak budú pokračovať už len jeden deň v týždni. Televízia ich nasadzuje na utorky, kedy dosahovali lepšiu sledovanosť a to v dvoch častiach za sebou. Televízia svoje dlhšie trvajúce seriály takto zdvojuje často, pretože jej to prináša konštantnú sledovanosť v priebehu celého večera (divák, ktorý si pozrie jednu časť pokračuje v sledovaní aj tej druhej). Takouto redukciou v programe si Joj vytvára priestor na nasadenie ďalšieho silného projektu. V tomto prípade to vyzerá na návrat populárneho seriálu Prázdniny, ktorý v minulosti patril medzi jej najsilnejšie programy. Televízia tiež oznámila, že s premiérou jeho druhej série počíta už v najbližšom období. Prvú stredu bez Vlkov však ešte „zalepí“ česká komédia Copak je to za vojáka.

Ďalším posilnením prime-time televízie bude akiste relácia V siedmom nebi, i keď ešte nie je známy presný dátum spustenia novej série. Určite to však bude vo februári. Joj teda staví na svoje TOP programy z vlaňajška (V siedmom nebi, Prázdniny), ktoré dosiahli priemerný rating nad 10 %.

Novinky zo sveta TV
Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na ..
16.5.2018
V porote iba jedna zmena, na druhú stranu kompletná výmena moderátorov. Toto sú posledné novinky z v poradí už siedmeho ..
10.5.2018
Nové vedenie Slovenskej verejnoprávnej televízie nepredĺži spoluprácu niektorým externým redaktorom televízneho ..
2.5.2018
Komediálne seriály sú v ostatnom období veľmi populárne a televízie prichádzajú neustále s novými produkciami. To isté ..
24.4.2018
Pamätáte si ešte, ako sa kriminálka Za sklom stala pri svojej ..
18.4.2018
Tak diváci, ktorí sú zvedaví na výkony našich hokejistov pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta v hokeji v Dánsku a ..
11.4.2018
Televízia sa púšťa do nových zábavných projektov, pretože dnes konkurencia nikdy nespí a pripravuje neustále nové a ..
4.4.2018
Rok 2018 uteká ako voda, ešte prednedávnom sme na našom webe uvádzali
27.3.2018
V poradí osemnásty OTO je už minulosťou. Slovenské televízie sa opäť raz zišli na spoločnom odovzdávaní cien ..
20.3.2018
Televízia JOJ a spoločnosť D.N.A. Production stoja za trojdielnou minisériou podľa rovnomennej knižnej predlohy ..
14.3.2018