Február je tu – nastal čas zareagovať na nástupy konkurencie

Keďže január je už takmer za nami, televízie majú priestor na to, aby zhodnotili svoj nástup do nového roka, zareagovali na čísla sledovanosti a spravili potrebné úpravy programovej štruktúry.

Joj tak teda reaguje už od februára na „ofenzívny“ nástup Markízy, vďaka ktorému sa v prime-time opäť vrátila do bezpečných vôd a pohodlne v ňom vedie. Tá totiž až na novinku Detektív Dušo (už od druhej časti prepadáva pod priemer) s ostatnými valcuje. Sú to práve Susedia a najmä Oteckovia, vďaka ktorým je naozaj vysoko každý pracovný podvečer s tým, že tak výrazne pomáha navyšovať sledovanosť Televíznych novín. Markíza vsadila na uvedenie svojich ťahákov hneď od prvého dňa Nového roka. Joj so svojou stratégiou postupného nasadzovania zatiaľ neexceluje. Z hlavných projektov sezóny zatiaľ funguje Inkognito a nový seriál Vlci, ktorý je nasadený dvakrát do týždňa. To sa však od februára zmení.

Vlci tak budú pokračovať už len jeden deň v týždni. Televízia ich nasadzuje na utorky, kedy dosahovali lepšiu sledovanosť a to v dvoch častiach za sebou. Televízia svoje dlhšie trvajúce seriály takto zdvojuje často, pretože jej to prináša konštantnú sledovanosť v priebehu celého večera (divák, ktorý si pozrie jednu časť pokračuje v sledovaní aj tej druhej). Takouto redukciou v programe si Joj vytvára priestor na nasadenie ďalšieho silného projektu. V tomto prípade to vyzerá na návrat populárneho seriálu Prázdniny, ktorý v minulosti patril medzi jej najsilnejšie programy. Televízia tiež oznámila, že s premiérou jeho druhej série počíta už v najbližšom období. Prvú stredu bez Vlkov však ešte „zalepí“ česká komédia Copak je to za vojáka.

Ďalším posilnením prime-time televízie bude akiste relácia V siedmom nebi, i keď ešte nie je známy presný dátum spustenia novej série. Určite to však bude vo februári. Joj teda staví na svoje TOP programy z vlaňajška (V siedmom nebi, Prázdniny), ktoré dosiahli priemerný rating nad 10 %.

Novinky zo sveta TV
Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom ..
18.10.2018
Séria nových seriálov na Jojke sa bude opäť niesť v komediálnom duchu. K už natočeným projektom Delukse ..
14.10.2018
Ale áno, Susedia už veru majú svoj vrchol za sebou, o tom snáď ..
3.10.2018
Reportéri – investigatívna relácia sa vracia späť na obrazovky verejnoprávnej televízie. Bude riešiť ..
30.9.2018
Súboj o televízneho diváka je jednoducho dennodenný boj. Televízie sa pravidelne predchádzajú v snahe získať si čo ..
23.9.2018
Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný ..
16.9.2018
Do kín sa na konci septembra (27.9.2018 v premiére) dostáva ďalší zaujímavý filmový počin, na ktorom sa producentsky ..
6.9.2018
Slovenské seriály sú teraz populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Teda aspoň tak sa zdá podľa masívnej produkcie našich ..
2.9.2018
Už sme sa o predpokladaných účastníkoch show Tvoja tvár znie povedome bavili
21.8.2018
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018