Február je tu – nastal čas zareagovať na nástupy konkurencie

Keďže január je už takmer za nami, televízie majú priestor na to, aby zhodnotili svoj nástup do nového roka, zareagovali na čísla sledovanosti a spravili potrebné úpravy programovej štruktúry.

Joj tak teda reaguje už od februára na „ofenzívny“ nástup Markízy, vďaka ktorému sa v prime-time opäť vrátila do bezpečných vôd a pohodlne v ňom vedie. Tá totiž až na novinku Detektív Dušo (už od druhej časti prepadáva pod priemer) s ostatnými valcuje. Sú to práve Susedia a najmä Oteckovia, vďaka ktorým je naozaj vysoko každý pracovný podvečer s tým, že tak výrazne pomáha navyšovať sledovanosť Televíznych novín. Markíza vsadila na uvedenie svojich ťahákov hneď od prvého dňa Nového roka. Joj so svojou stratégiou postupného nasadzovania zatiaľ neexceluje. Z hlavných projektov sezóny zatiaľ funguje Inkognito a nový seriál Vlci, ktorý je nasadený dvakrát do týždňa. To sa však od februára zmení.

Vlci tak budú pokračovať už len jeden deň v týždni. Televízia ich nasadzuje na utorky, kedy dosahovali lepšiu sledovanosť a to v dvoch častiach za sebou. Televízia svoje dlhšie trvajúce seriály takto zdvojuje často, pretože jej to prináša konštantnú sledovanosť v priebehu celého večera (divák, ktorý si pozrie jednu časť pokračuje v sledovaní aj tej druhej). Takouto redukciou v programe si Joj vytvára priestor na nasadenie ďalšieho silného projektu. V tomto prípade to vyzerá na návrat populárneho seriálu Prázdniny, ktorý v minulosti patril medzi jej najsilnejšie programy. Televízia tiež oznámila, že s premiérou jeho druhej série počíta už v najbližšom období. Prvú stredu bez Vlkov však ešte „zalepí“ česká komédia Copak je to za vojáka.

Ďalším posilnením prime-time televízie bude akiste relácia V siedmom nebi, i keď ešte nie je známy presný dátum spustenia novej série. Určite to však bude vo februári. Joj teda staví na svoje TOP programy z vlaňajška (V siedmom nebi, Prázdniny), ktoré dosiahli priemerný rating nad 10 %.

Novinky zo sveta TV
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018