Február je tu – nastal čas zareagovať na nástupy konkurencie

Keďže január je už takmer za nami, televízie majú priestor na to, aby zhodnotili svoj nástup do nového roka, zareagovali na čísla sledovanosti a spravili potrebné úpravy programovej štruktúry.

Joj tak teda reaguje už od februára na „ofenzívny“ nástup Markízy, vďaka ktorému sa v prime-time opäť vrátila do bezpečných vôd a pohodlne v ňom vedie. Tá totiž až na novinku Detektív Dušo (už od druhej časti prepadáva pod priemer) s ostatnými valcuje. Sú to práve Susedia a najmä Oteckovia, vďaka ktorým je naozaj vysoko každý pracovný podvečer s tým, že tak výrazne pomáha navyšovať sledovanosť Televíznych novín. Markíza vsadila na uvedenie svojich ťahákov hneď od prvého dňa Nového roka. Joj so svojou stratégiou postupného nasadzovania zatiaľ neexceluje. Z hlavných projektov sezóny zatiaľ funguje Inkognito a nový seriál Vlci, ktorý je nasadený dvakrát do týždňa. To sa však od februára zmení.

Vlci tak budú pokračovať už len jeden deň v týždni. Televízia ich nasadzuje na utorky, kedy dosahovali lepšiu sledovanosť a to v dvoch častiach za sebou. Televízia svoje dlhšie trvajúce seriály takto zdvojuje často, pretože jej to prináša konštantnú sledovanosť v priebehu celého večera (divák, ktorý si pozrie jednu časť pokračuje v sledovaní aj tej druhej). Takouto redukciou v programe si Joj vytvára priestor na nasadenie ďalšieho silného projektu. V tomto prípade to vyzerá na návrat populárneho seriálu Prázdniny, ktorý v minulosti patril medzi jej najsilnejšie programy. Televízia tiež oznámila, že s premiérou jeho druhej série počíta už v najbližšom období. Prvú stredu bez Vlkov však ešte „zalepí“ česká komédia Copak je to za vojáka.

Ďalším posilnením prime-time televízie bude akiste relácia V siedmom nebi, i keď ešte nie je známy presný dátum spustenia novej série. Určite to však bude vo februári. Joj teda staví na svoje TOP programy z vlaňajška (V siedmom nebi, Prázdniny), ktoré dosiahli priemerný rating nad 10 %.

Novinky zo sveta TV
Aj vy ste si obľúbili český seriál, ktorý vznikol na základe licencie britskej BBC s Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe? ..
16.2.2018
Vo veľkom sa už promuje, no jej príprava prebiehala v tichosti (to znamená bez predošlého avíza, bez prezentácie pre ..
11.2.2018
Keďže január je už takmer za nami, televízie majú priestor na to, aby zhodnotili svoj nástup do nového roka, zareagovali ..
4.2.2018
Nečakaný minuloročný hit Slovenskej televízie
25.1.2018
Určite ste si všimli, že Chart show sa trochu zmenila. Pribudli nové prvky, štúdio je veľkolepejšie, tiež sa máličko ..
21.1.2018
Možno ste to už stihli zaznamenať, možno nie, ale JOJ tento mesiac uviedla neočakávane aj ďalší premiérový formát. Po ..
11.1.2018
Slovenská televízia sa opäť raz koprodukčne podieľa na výnimočnom filmovom počine, akým Tlmočník od ..
3.1.2018
Tak tak, prípravy novej Československej
27.12.2017
Momentálne sa na obrazovkách televízie Joj môžeme stretnúť s masívnou kampaňou na nový seriál Vlci, ktorý obsadí 2 ..
21.12.2017
Kedysi populárnym koncoročným programom na obrazovkách našich televízií už asi nadobro odzvonilo. Ešte donedávna tomu ..
15.12.2017