Február je tu – nastal čas zareagovať na nástupy konkurencie

Keďže január je už takmer za nami, televízie majú priestor na to, aby zhodnotili svoj nástup do nového roka, zareagovali na čísla sledovanosti a spravili potrebné úpravy programovej štruktúry.

Joj tak teda reaguje už od februára na „ofenzívny“ nástup Markízy, vďaka ktorému sa v prime-time opäť vrátila do bezpečných vôd a pohodlne v ňom vedie. Tá totiž až na novinku Detektív Dušo (už od druhej časti prepadáva pod priemer) s ostatnými valcuje. Sú to práve Susedia a najmä Oteckovia, vďaka ktorým je naozaj vysoko každý pracovný podvečer s tým, že tak výrazne pomáha navyšovať sledovanosť Televíznych novín. Markíza vsadila na uvedenie svojich ťahákov hneď od prvého dňa Nového roka. Joj so svojou stratégiou postupného nasadzovania zatiaľ neexceluje. Z hlavných projektov sezóny zatiaľ funguje Inkognito a nový seriál Vlci, ktorý je nasadený dvakrát do týždňa. To sa však od februára zmení.

Vlci tak budú pokračovať už len jeden deň v týždni. Televízia ich nasadzuje na utorky, kedy dosahovali lepšiu sledovanosť a to v dvoch častiach za sebou. Televízia svoje dlhšie trvajúce seriály takto zdvojuje často, pretože jej to prináša konštantnú sledovanosť v priebehu celého večera (divák, ktorý si pozrie jednu časť pokračuje v sledovaní aj tej druhej). Takouto redukciou v programe si Joj vytvára priestor na nasadenie ďalšieho silného projektu. V tomto prípade to vyzerá na návrat populárneho seriálu Prázdniny, ktorý v minulosti patril medzi jej najsilnejšie programy. Televízia tiež oznámila, že s premiérou jeho druhej série počíta už v najbližšom období. Prvú stredu bez Vlkov však ešte „zalepí“ česká komédia Copak je to za vojáka.

Ďalším posilnením prime-time televízie bude akiste relácia V siedmom nebi, i keď ešte nie je známy presný dátum spustenia novej série. Určite to však bude vo februári. Joj teda staví na svoje TOP programy z vlaňajška (V siedmom nebi, Prázdniny), ktoré dosiahli priemerný rating nad 10 %.

Novinky zo sveta TV
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018
Vyzerá to tak. Teda skôr sa jedná o to, že jesenný termín nasadenia show ešte nie je zo strany Tv JOJ potvrdený. Noví ..
1.8.2018
Mega úspešný seriál Markízy Oteckovia má momentálne letnú prestávku a na obrazovky sa vráti zase na ..
29.7.2018
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018
Druhá časť názvu totiž označuje školskú triedu. Áno, je to tak. Natáčanie nového pôvodného seriálu pre deti a ich ..
20.6.2018
Nový seriál na Joj-ke nám ukáže, aké je možné zákulisie našej politickej scény. Nečakajte však temné odhalenia a ..
17.6.2018
Tento mesiac v televízii Markíza končí dlhoročná športová „tvár“, člen športovej redakcie, Štefan Eisele. Svoj ..
5.6.2018
RTVS je hlavným producentom zaujímavého počinu, ktorý mapuje osudy a pôsobenie slovenskej osobnosti generála Milana ..
30.5.2018