Za sklom, dočkáme sa konečne druhej série?

Pamätáte si ešte, ako sa kriminálka Za sklom stala pri svojej premiére 28.9. 2016 najsledovanejším televíznym nespravodajským programom? Nuž áno, pár mesiacov už ubehlo a na rade je po odkladoch a stopnutiach zo strany televízie Joj (napríklad ešte na jeseň minulého roka) konečne aj druhá séria.

Teraz je to už definitívne. Prerušená séria (pretože prvý diel série bol už odvysielaný) sa vracia na obrazovky. Kedy? Priamo 1. mája o 20.35 v utorok. Presne tento termín ohlásila televízia v predbežných programových plánoch. Ako tv JOJ ešte minulý rok uviedla, chcela svojej kriminálke nájsť lepší čas, pretože pri štarte druhej série mierne prepadla. Oproti finále prvej série to bolo o takmer štvrtinu divákov.

Za sklom uvidíme až dva večery v týždni (takto vyzerá tohtosezónne nasadzovanie viacerých seriálov na Jojke, za všetky uvediem napríklad Prázdniny či Hotel) a v lepšom čase ako to bolo minulú jeseň (hlavný večerný prime-time).

Ak ste pozabudli na dejové súvislosti seriálu, tak na pripomenutie si môžete prečítať náš starší článok, ktorý bol uverejnený ešte minulý rok pred pôvodne plánovaným nasadením druhej série seriálu. (čítaj Za sklom 2.séria)

Za sklom 2. séria v skratke:

  • režiséri seriálu: Peter Bebjak, Róbert Šveda, Michal Blaško
  • v hlavných úlohách: Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Jiří Bartoška, Kamila Magálová, Zuzana Kanócz, Milan Kňažko, Noël Czuczor, Alexander Bárta, Maroš Kramár, Zuzana Mauréry, Rebeka Poláková, Juraj Rašla a ďalší

Aj za pokračovaním stojí DNA Production (Čiara, Marhuľový ostrov, Čistič, Trhlina…)

Prvá séria na jeseň 2016 sledovanosť: v stredajšom prime-time to bolo v priemere takmer 240 tisíc divákov (cieľová skupina 12-54) s trhovým podielom 20,4 %. V 12+ priemerný rating: 390 tisíc divákov s podielom 18,6 %.

Novinky zo sveta TV
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018
Vyzerá to tak. Teda skôr sa jedná o to, že jesenný termín nasadenia show ešte nie je zo strany Tv JOJ potvrdený. Noví ..
1.8.2018
Mega úspešný seriál Markízy Oteckovia má momentálne letnú prestávku a na obrazovky sa vráti zase na ..
29.7.2018
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018
Druhá časť názvu totiž označuje školskú triedu. Áno, je to tak. Natáčanie nového pôvodného seriálu pre deti a ich ..
20.6.2018
Nový seriál na Joj-ke nám ukáže, aké je možné zákulisie našej politickej scény. Nečakajte však temné odhalenia a ..
17.6.2018
Tento mesiac v televízii Markíza končí dlhoročná športová „tvár“, člen športovej redakcie, Štefan Eisele. Svoj ..
5.6.2018
RTVS je hlavným producentom zaujímavého počinu, ktorý mapuje osudy a pôsobenie slovenskej osobnosti generála Milana ..
30.5.2018