Druhá séria krimi Za sklom – nové postavy, nová výzva

Koniec leta sa neúprosne blíži a blíži sa aj termín, kedy by sa mala ukončiť výroba nových častí úspešnej „jojkárskej“ kriminálky Za sklom. Televízia sa do druhej série pustila takmer okamžite po dobrých číslach sledovanosti a pozitívnych ohlasoch. Samotná výroba seriálu sa spustila začiatkom júna s tým, že sa nakrúcajú obrazy z jednotlivých časti, nie epizódy ako celky. Do konca leta by filmári mali mať kompletný materiál nakrútený.

Oproti predchádzajúcej sérii pribudnú v deji nové postavy a charaktery. Nový je aj scenárista, ktorý pribudol k Valérii Schulzovej. Stal sa ním Roman Olekšák, ktorý so Schulzovou už úspešne spolupracoval na projektoch Ordinácie v ružovej záhrade, Horúcej krvi či divadelnej hry Leni. Obaja sú tiež autormi námetu seriálu Lekári, ktorý sa chystá v réžii verejnoprávnej televízie. Valéria Schulzová písala scenár napríklad pre Odsúdené, Roman Olekšák pre Kolonádu.

Druhá séria kriminálky bude nadväzovať na prvú, opäť pôjde o takzvanú vývojovú kriminálku s pokračovaním v nasledujúcich častiach. Tých bude mimochodom tiež osem ako v prvej. Základom deja zostáva konflikt dvoch hlavných postáv Nora Višvádera (Ján Koleník) a Tibora „Maxa“ Maxovského (Tomáš Maštalír). Kým prvý spomenutý „prešiel na druhú stranu“, Maxovský zostal u polície (obaja sa rozdelili na konci prvej série). Posunie sa aj téma seriálu. Kým v prvých častiach sa seriál venoval témam ako je prostitúcia, drogy či utečenci, druhá séria sa posunie viac k medzinárodnému kontextu – obchodu so zbraňami a s tým úzko súvisiacou vojnou v Sýrii a na Ukrajine. Opäť samozrejme nebude absentovať prepojenie na vysokú politiku.

V seriáli sa objavia aj nové postavy. Asi najvýraznejší priestor z nich dostane Zuzana Kanócz v úlohe húževnatej policajtky. Na druhej strane bude hájiť farby zločincov vychádzajúca herecká hviezda  Noël Czuczor, ktorý si zahral úlohu v dráme Čistič.

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022