Druhá séria krimi Za sklom – nové postavy, nová výzva

Koniec leta sa neúprosne blíži a blíži sa aj termín, kedy by sa mala ukončiť výroba nových častí úspešnej „jojkárskej“ kriminálky Za sklom. Televízia sa do druhej série pustila takmer okamžite po dobrých číslach sledovanosti a pozitívnych ohlasoch. Samotná výroba seriálu sa spustila začiatkom júna s tým, že sa nakrúcajú obrazy z jednotlivých časti, nie epizódy ako celky. Do konca leta by filmári mali mať kompletný materiál nakrútený.

Oproti predchádzajúcej sérii pribudnú v deji nové postavy a charaktery. Nový je aj scenárista, ktorý pribudol k Valérii Schulzovej. Stal sa ním Roman Olekšák, ktorý so Schulzovou už úspešne spolupracoval na projektoch Ordinácie v ružovej záhrade, Horúcej krvi či divadelnej hry Leni. Obaja sú tiež autormi námetu seriálu Lekári, ktorý sa chystá v réžii verejnoprávnej televízie. Valéria Schulzová písala scenár napríklad pre Odsúdené, Roman Olekšák pre Kolonádu.

Druhá séria kriminálky bude nadväzovať na prvú, opäť pôjde o takzvanú vývojovú kriminálku s pokračovaním v nasledujúcich častiach. Tých bude mimochodom tiež osem ako v prvej. Základom deja zostáva konflikt dvoch hlavných postáv Nora Višvádera (Ján Koleník) a Tibora „Maxa“ Maxovského (Tomáš Maštalír). Kým prvý spomenutý „prešiel na druhú stranu“, Maxovský zostal u polície (obaja sa rozdelili na konci prvej série). Posunie sa aj téma seriálu. Kým v prvých častiach sa seriál venoval témam ako je prostitúcia, drogy či utečenci, druhá séria sa posunie viac k medzinárodnému kontextu – obchodu so zbraňami a s tým úzko súvisiacou vojnou v Sýrii a na Ukrajine. Opäť samozrejme nebude absentovať prepojenie na vysokú politiku.

V seriáli sa objavia aj nové postavy. Asi najvýraznejší priestor z nich dostane Zuzana Kanócz v úlohe húževnatej policajtky. Na druhej strane bude hájiť farby zločincov vychádzajúca herecká hviezda  Noël Czuczor, ktorý si zahral úlohu v dráme Čistič.

Novinky zo sveta TV
Udalosť, na ktorú netrpezlivo čakajú všetci priaznivci ľadového hokeja, je už zanedlho tu. Majstrovstvá sveta 2024, ..
20.2.2024
Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta už klope na dvere. Megaúspešný hit dvojice JanHřebejk (réžia) a PertrKolečko ..
18.2.2024
Možno viete a možno ešte nie, že už čoskoro sa na Markíze môžeme tešiť na deviate pokračovanie obľúbenej tanečnej ..
10.2.2024
Priamy prenos slávnostného odovzdávania ocenení najlepším slovenským športovcom a kolektívom za rok 2023 už tradične ..
1.2.2024
Markíza má v talóne ďalší slovenský seriál, ktorý má podobné ambície ako ich predošlý projekt s podobným námetom ..
28.1.2024
V nedeľu 14.januára 2024 sa v budove Slovenskej filharmónie uskutočnil slávnostný ceremoniál udeľovania štátnych ..
19.1.2024
Televízia Markíza si na rok 2024 pre svojich divákov prichystala ozajstné kinohity. Televíznu premiéru na Slovensku si tak ..
11.1.2024
Tak, a ďalší nový rok sa začal, tentoraz už s poradovým číslom 24 v novom miléniu. A naše televízie majú pre nás ..
2.1.2024
Takže hneď od januára 2024 sa môžeme tešiť na novú sériu ťažiskového zábavného formátu RTVS Milujem Slovensko. Na ..
28.12.2023
Dlho očakávaný pôvodný historický seriál slovenskej verejnoprávnej televízie s názvom Čas nádejí sa čo nevidieť ..
21.12.2023