Vianoce RTVS opäť s pôvodnou televíznou rozprávkou

Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy „nevydalo“. Teraz, keď sa situácia opakuje a chystá sa natáčanie druhej série projektu (čítaj viac na Spustit.sk), tak produkciu vlastnej rozprávky už verejnoprávna televízia a rozhlas nevypustila. O akú televíznu rozprávku teda pôjde? Volá sa Čarovný kamienok a jej prvé zábery sa prednedávnom točili v Mlynskej doline. Čarovný kamienok v hlavnej úlohe plní všetky želania a humorne podaná rozprávka prináša príbeh o nekonečnej sile lásky, ktorá dokáže prekonať aj ľudskú chamtivosť.

Režisérkou rozprávky je Kristína Herzegová a v hlavných úlohách sa predstavia herci ako Kristína Spáčová v úlohe grófky Júlie, Daniel Žulčák ako gróf Henrich, Jakub Jablonský ako mlynár Matúš. Vo filme sa predstavia aj ďalšie zvučné mená ako AdyHajdu (strigôň Bendegúz), Zuzana Bydžovská (strigôňkaSebela), Milan Bahúl, Anna Javorková, Jakub Rybárik (komorník Vendelín), Pavel Kríž, Ivana Wojtylová.

Premiéra vianočnej rozprávky Čarovný kamienok je naplánovaná už na tohtoročné vianočné sviatky. Na produkcii sa okrem RTVS podieľa aj Česká televízia a spoločnosť FilmWorxStudios. Nakrúcať sa ešte bude v ďalších lokalitách, konkrétne na Červenom kameni, Kvačianskej doline, v skanzene V Rožnove pod Radhoštěm.

Kto chce vedieť viac o zápletke nech číta ďalej…

Strigôňom Bendegúzovi a Sebele sa do rúk dostane čarovný kamienok, ktorý dokáže plniť ľudské želania. Uzatvoria teda stávku, či ľudia túto moc použijú na dobré skutky alebo zneužijú. Kamienok sa tak vydal na cestu svetom ľudí a obyvateľov lesa, dediny i panstva čakajú naozaj rušné časy. Gróf Henrich prichádza na panstvo, aby ho zveľadil a rozhodne sa vyrúbať les. Proti tomu sa však postavia nielen obyvatelia samotného lesa, ale aj mlynár Matúš spolu s grófovou sestrou Júliou. Ako to dopadne s čarovným kamienkom? Vyhrá stávku Bendegúz, alebo  Sebela?

 

Novinky zo sveta TV
Udalosť, na ktorú netrpezlivo čakajú všetci priaznivci ľadového hokeja, je už zanedlho tu. Majstrovstvá sveta 2024, ..
20.2.2024
Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta už klope na dvere. Megaúspešný hit dvojice JanHřebejk (réžia) a PertrKolečko ..
18.2.2024
Možno viete a možno ešte nie, že už čoskoro sa na Markíze môžeme tešiť na deviate pokračovanie obľúbenej tanečnej ..
10.2.2024
Priamy prenos slávnostného odovzdávania ocenení najlepším slovenským športovcom a kolektívom za rok 2023 už tradične ..
1.2.2024
Markíza má v talóne ďalší slovenský seriál, ktorý má podobné ambície ako ich predošlý projekt s podobným námetom ..
28.1.2024
V nedeľu 14.januára 2024 sa v budove Slovenskej filharmónie uskutočnil slávnostný ceremoniál udeľovania štátnych ..
19.1.2024
Televízia Markíza si na rok 2024 pre svojich divákov prichystala ozajstné kinohity. Televíznu premiéru na Slovensku si tak ..
11.1.2024
Tak, a ďalší nový rok sa začal, tentoraz už s poradovým číslom 24 v novom miléniu. A naše televízie majú pre nás ..
2.1.2024
Takže hneď od januára 2024 sa môžeme tešiť na novú sériu ťažiskového zábavného formátu RTVS Milujem Slovensko. Na ..
28.12.2023
Dlho očakávaný pôvodný historický seriál slovenskej verejnoprávnej televízie s názvom Čas nádejí sa čo nevidieť ..
21.12.2023