Vianoce RTVS opäť s pôvodnou televíznou rozprávkou

Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy „nevydalo“. Teraz, keď sa situácia opakuje a chystá sa natáčanie druhej série projektu (čítaj viac na Spustit.sk), tak produkciu vlastnej rozprávky už verejnoprávna televízia a rozhlas nevypustila. O akú televíznu rozprávku teda pôjde? Volá sa Čarovný kamienok a jej prvé zábery sa prednedávnom točili v Mlynskej doline. Čarovný kamienok v hlavnej úlohe plní všetky želania a humorne podaná rozprávka prináša príbeh o nekonečnej sile lásky, ktorá dokáže prekonať aj ľudskú chamtivosť.

Režisérkou rozprávky je Kristína Herzegová a v hlavných úlohách sa predstavia herci ako Kristína Spáčová v úlohe grófky Júlie, Daniel Žulčák ako gróf Henrich, Jakub Jablonský ako mlynár Matúš. Vo filme sa predstavia aj ďalšie zvučné mená ako AdyHajdu (strigôň Bendegúz), Zuzana Bydžovská (strigôňkaSebela), Milan Bahúl, Anna Javorková, Jakub Rybárik (komorník Vendelín), Pavel Kríž, Ivana Wojtylová.

Premiéra vianočnej rozprávky Čarovný kamienok je naplánovaná už na tohtoročné vianočné sviatky. Na produkcii sa okrem RTVS podieľa aj Česká televízia a spoločnosť FilmWorxStudios. Nakrúcať sa ešte bude v ďalších lokalitách, konkrétne na Červenom kameni, Kvačianskej doline, v skanzene V Rožnove pod Radhoštěm.

Kto chce vedieť viac o zápletke nech číta ďalej…

Strigôňom Bendegúzovi a Sebele sa do rúk dostane čarovný kamienok, ktorý dokáže plniť ľudské želania. Uzatvoria teda stávku, či ľudia túto moc použijú na dobré skutky alebo zneužijú. Kamienok sa tak vydal na cestu svetom ľudí a obyvateľov lesa, dediny i panstva čakajú naozaj rušné časy. Gróf Henrich prichádza na panstvo, aby ho zveľadil a rozhodne sa vyrúbať les. Proti tomu sa však postavia nielen obyvatelia samotného lesa, ale aj mlynár Matúš spolu s grófovou sestrou Júliou. Ako to dopadne s čarovným kamienkom? Vyhrá stávku Bendegúz, alebo  Sebela?

 

Novinky zo sveta TV
Na Slovensku bude mať premiéru ďalší český seriálový hit -Černé vdovy, ktorý vysielala česká Prima ..
23.6.2019
Kryštof je nový celovečernýhraný film o viere, nádeji a obeti. Hlavný hrdina žije v komunite ..
13.6.2019
Je jún, leto klope na dvere, prichádza čas, kedy slovenské televízie prepínajú program svoj na „letný mód“. Posledný ..
9.6.2019
Kredenc, spočiatku veľmi úspešná skečshow z dielne Dana Dangla, po štyroch rokoch nadobro ..
6.6.2019
Viete kto sa v nedeľu v Bratislave stal majstrom sveta v ľadovom hokeji v roku 2019? Určite áno. ..
30.5.2019
Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy ..
26.5.2019
A pritom začiatok Majstrovstiev sveta vyzeral veľmi nádejne. Po výhre s Američanmi sme smolne prehrali s výbermi Fínska ..
20.5.2019
Je to tak, slovenská verejnoprávna televízia tento rok ostáva úplne bez Ligy majstrov a finále snov medzi FC ..
19.5.2019
Tak úvod domáceho šampionátu sa nesie na vlne neuveriteľných výkonov slovenskej reprezentácie. Veď kto ..
15.5.2019
Galavečer, finále, šou Najväčší Slovák vysielala  RTVS na Jednotke v stredu 1. mája. Na prvom mieste sa podľa ..
11.5.2019