Vianoce RTVS opäť s pôvodnou televíznou rozprávkou

Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy „nevydalo“. Teraz, keď sa situácia opakuje a chystá sa natáčanie druhej série projektu (čítaj viac na Spustit.sk), tak produkciu vlastnej rozprávky už verejnoprávna televízia a rozhlas nevypustila. O akú televíznu rozprávku teda pôjde? Volá sa Čarovný kamienok a jej prvé zábery sa prednedávnom točili v Mlynskej doline. Čarovný kamienok v hlavnej úlohe plní všetky želania a humorne podaná rozprávka prináša príbeh o nekonečnej sile lásky, ktorá dokáže prekonať aj ľudskú chamtivosť.

Režisérkou rozprávky je Kristína Herzegová a v hlavných úlohách sa predstavia herci ako Kristína Spáčová v úlohe grófky Júlie, Daniel Žulčák ako gróf Henrich, Jakub Jablonský ako mlynár Matúš. Vo filme sa predstavia aj ďalšie zvučné mená ako AdyHajdu (strigôň Bendegúz), Zuzana Bydžovská (strigôňkaSebela), Milan Bahúl, Anna Javorková, Jakub Rybárik (komorník Vendelín), Pavel Kríž, Ivana Wojtylová.

Premiéra vianočnej rozprávky Čarovný kamienok je naplánovaná už na tohtoročné vianočné sviatky. Na produkcii sa okrem RTVS podieľa aj Česká televízia a spoločnosť FilmWorxStudios. Nakrúcať sa ešte bude v ďalších lokalitách, konkrétne na Červenom kameni, Kvačianskej doline, v skanzene V Rožnove pod Radhoštěm.

Kto chce vedieť viac o zápletke nech číta ďalej…

Strigôňom Bendegúzovi a Sebele sa do rúk dostane čarovný kamienok, ktorý dokáže plniť ľudské želania. Uzatvoria teda stávku, či ľudia túto moc použijú na dobré skutky alebo zneužijú. Kamienok sa tak vydal na cestu svetom ľudí a obyvateľov lesa, dediny i panstva čakajú naozaj rušné časy. Gróf Henrich prichádza na panstvo, aby ho zveľadil a rozhodne sa vyrúbať les. Proti tomu sa však postavia nielen obyvatelia samotného lesa, ale aj mlynár Matúš spolu s grófovou sestrou Júliou. Ako to dopadne s čarovným kamienkom? Vyhrá stávku Bendegúz, alebo  Sebela?

 

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022