Veľká noc sa blíži, na čo sa môžeme tešiť na televíznych obrazovkách?

Rok 2018 uteká ako voda, ešte prednedávnom sme na našom webe uvádzali vianočný program televízií a už je tu Veľká noc. Sviatočné televízne menu vám samozrejme priblížime aj tentoraz.

Markíza

Momentálne najsledovanejší program televízie – Oteckovia, pobeží aj naďalej v nezmenenom čase. Na Veľký piatok im bude sekundovať Shrek 2. Večer však už budú pauzovať Milenky a namiesto nich Markíza uvedie premiéru filmu V srdci mora. Biela sobota sa bude niesť v znamení premiérovej animovanej rozprávky Hotel Transylvánia 2. Podvečer uvidíme klasický americký film Svadby podľa Mary a tiež Smotánku. Nedeľa sa od tých zvyčajných, nesviatočných príliš líšiť nebude. Klasicky podvečer nás čakajú reprízy komediálnych seriálov Kuchyňa, Horná Dolná a Susedia, večer Superstar. V pondelok opäť nebudú chýbať najúspešnejšie tituly, avšak s malou zmenou, po premiére novej časti Susedov bude nasledovať slovenská televízna komédia podľa námetu Michaely Čobejovej – Pani Dokonalá. Cez deň uvidíme klasiku Nevera po Slovensky či Pacho hybský zbojník.

Joj

V piatok sa na tejto televíznej stanici dočkáme reprízy vlaňajšej silne promovanej rozprávky Veľká šestka a tiež Veľkonočné prekvapenie z Doby ľadovej. Keďže Prázdniny už skončili, na Veľký piatok televízia plánuje nasadiť premiéru animovaného filmu Dobrý dinosaurus. Biela sobota prinesie na Jojke akčný trhák s Gerardom Butlerom v hlavnej úlohe – Muž na pravom mieste, podvečer sa naše ratolesti môžu tešiť z kultového animáku Hľadá sa Nemo. V nedeľu budú bezo zmien odvysielané Nová záhrada, Na chalupe a Nové bývanie plus V siedmom nebi v hlavnom večernom slote. V pondelok vytiahne Jojka tradičné: Ako utopiť dr. Mráčka a animák Tučniaky z Madagaskaru. Večer pôjde veľkonočný špeciál Inkognita a po ňom premiéra amerického filmu Macík 2.

RTVS

Program verejnoprávnej televízie sa ponesie tradične v sviatočnejšom duchu. Tak vo Veľký piatok to napríklad bude na Jednotke snímka biblického historického príbehu Ježiš z roku 1999 v dvoch častiach za sebou. V sobotu je naplánovaná dvojdielna talianska miniséria Salón sestier Fontánových. V nedeľu zostáva na programe na Jednotke Inšpektor Max a sviatočné popoludnie nám spestria také tituly ako Šialene smutná princezná či Veselá Veľká noc s Belmondom. V pondelok podvečer pôjde klasická rozprávka S čerty nejsou žerty a večer premiéra najúspešnejšieho filmu z ostatných Českých levov – Baba z ľadu so Zuzanou Krónerovou a Pavlem Novým v hlavných úlohách.

Novinky zo sveta TV
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019
Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum ..
28.2.2019
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019