Veľká noc sa blíži, na čo sa môžeme tešiť na televíznych obrazovkách?

Rok 2018 uteká ako voda, ešte prednedávnom sme na našom webe uvádzali vianočný program televízií a už je tu Veľká noc. Sviatočné televízne menu vám samozrejme priblížime aj tentoraz.

Markíza

Momentálne najsledovanejší program televízie – Oteckovia, pobeží aj naďalej v nezmenenom čase. Na Veľký piatok im bude sekundovať Shrek 2. Večer však už budú pauzovať Milenky a namiesto nich Markíza uvedie premiéru filmu V srdci mora. Biela sobota sa bude niesť v znamení premiérovej animovanej rozprávky Hotel Transylvánia 2. Podvečer uvidíme klasický americký film Svadby podľa Mary a tiež Smotánku. Nedeľa sa od tých zvyčajných, nesviatočných príliš líšiť nebude. Klasicky podvečer nás čakajú reprízy komediálnych seriálov Kuchyňa, Horná Dolná a Susedia, večer Superstar. V pondelok opäť nebudú chýbať najúspešnejšie tituly, avšak s malou zmenou, po premiére novej časti Susedov bude nasledovať slovenská televízna komédia podľa námetu Michaely Čobejovej – Pani Dokonalá. Cez deň uvidíme klasiku Nevera po Slovensky či Pacho hybský zbojník.

Joj

V piatok sa na tejto televíznej stanici dočkáme reprízy vlaňajšej silne promovanej rozprávky Veľká šestka a tiež Veľkonočné prekvapenie z Doby ľadovej. Keďže Prázdniny už skončili, na Veľký piatok televízia plánuje nasadiť premiéru animovaného filmu Dobrý dinosaurus. Biela sobota prinesie na Jojke akčný trhák s Gerardom Butlerom v hlavnej úlohe – Muž na pravom mieste, podvečer sa naše ratolesti môžu tešiť z kultového animáku Hľadá sa Nemo. V nedeľu budú bezo zmien odvysielané Nová záhrada, Na chalupe a Nové bývanie plus V siedmom nebi v hlavnom večernom slote. V pondelok vytiahne Jojka tradičné: Ako utopiť dr. Mráčka a animák Tučniaky z Madagaskaru. Večer pôjde veľkonočný špeciál Inkognita a po ňom premiéra amerického filmu Macík 2.

RTVS

Program verejnoprávnej televízie sa ponesie tradične v sviatočnejšom duchu. Tak vo Veľký piatok to napríklad bude na Jednotke snímka biblického historického príbehu Ježiš z roku 1999 v dvoch častiach za sebou. V sobotu je naplánovaná dvojdielna talianska miniséria Salón sestier Fontánových. V nedeľu zostáva na programe na Jednotke Inšpektor Max a sviatočné popoludnie nám spestria také tituly ako Šialene smutná princezná či Veselá Veľká noc s Belmondom. V pondelok podvečer pôjde klasická rozprávka S čerty nejsou žerty a večer premiéra najúspešnejšieho filmu z ostatných Českých levov – Baba z ľadu so Zuzanou Krónerovou a Pavlem Novým v hlavných úlohách.

Novinky zo sveta TV
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018
Druhá časť názvu totiž označuje školskú triedu. Áno, je to tak. Natáčanie nového pôvodného seriálu pre deti a ich ..
20.6.2018
Nový seriál na Joj-ke nám ukáže, aké je možné zákulisie našej politickej scény. Nečakajte však temné odhalenia a ..
17.6.2018
Tento mesiac v televízii Markíza končí dlhoročná športová „tvár“, člen športovej redakcie, Štefan Eisele. Svoj ..
5.6.2018
RTVS je hlavným producentom zaujímavého počinu, ktorý mapuje osudy a pôsobenie slovenskej osobnosti generála Milana ..
30.5.2018
Áno je to tak. Stále poulárnejší komik a tvár komediálneho seriálu Horná Dolná či zábavného formátu Inkognito sa ..
23.5.2018
Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na ..
16.5.2018
V porote iba jedna zmena, na druhú stranu kompletná výmena moderátorov. Toto sú posledné novinky z v poradí už siedmeho ..
10.5.2018