Veľká noc na Jednotke? Na svoje si prídu všetci…

Veľká noc sa na obrazovkách RTVS a jeho hlavného kanálu Jednotka bude niesť v tradičnom šate. To znamená, že sa môžeme tešiť ako na rozprávky a filmy, či kopec zábavných formátov, tak aj na klasický duchovný rozmer viacerých programov. Poďme si sviatočnú ponuku Jednotky teraz priblížiť viac.

Na hlavnom televíznom kanáli RTVS budeme mať počas tohtoročných veľkonočných sviatkov možnosť vidieť množstvo rozprávok, zábavných programov, aj filmov či seriálov. Z rozprávok to bude hneď zrána celých sviatkov pôvodná tvorba ako Sokoliarova dcéra, Zhŕňajova nevesta, Zázračná nevesta, Vodník a Zuzana, či Rudienka. Najmenšie deti sa môžu tešiť aj na premiérové časti Zázračného ateliéru a Fidlibumových rozprávok. Popoludnia zase obsadia rozprávky bratov Grimmovcov ako Kráľ drozdia brada, Hviezdne toliare, Sedliakova múdra dcéra, či Popoluška. V nedeľu podvečer to bude česká rozprávka Princezná a pisár (2014).

Aj počas Veľkej noci budú pokračovať obľúbené zábavné programy Čo ja viem, Boris &Brambor (piatok), Záhady tela, Pumpa, Neskoro večer (sobota). V nedeľu večer je na programe premiéra talianskeho komediálneho seriálu Made in Italy v dvoch častiach za sebou, v pondelok zase film Kone na betóne a TheDuchon´s (hudobno-tanečná divadelná šou). Inak sa tiež môžete tešiť na populárneho Grófa Monte Cristo, štvordielny seriál v hlavnej úlohe s GérardomDepardieu, ale tiež na film Hrbáč (1997), či Robina Hooda s KevinomCostnerom.

Téme Veľkej noci sa budú venovať aj hostia s moderátorkou Veronikou CifrovouOstrihoňovou v diskusnej relácii Silná zostava (na Zelený štvrtok 1.4.). Určite zaujímavým programom bude aj premiérový šesťdielny dokumentárny seriál s názvom Anjeli v pekle – Misia Krčméry, ktorý nám priblíži niekoľko misijných projektov nášho významného vedca prof. Vladimíra Krčméryho.

Čo sa týka duchovného vyžitia, tak na Jednotke na Veľký piatok môžete vidieť naživo evanjelické Služby božie z Nového Mesta nad Váhom, a na Veľkonočnú nedeľu zase v priamom prenose z Vatikánu Slávnostnú svätú omšu s pápežom Františkom a tradičné požehnanie mestu a svetu UrbietOrbi.

Novinky zo sveta TV
Je to tak, v poradí tretia televízna stanica z portfólia skupiny JOJ Group totiž začala vysielať už v apríli 2013. Za ..
25.4.2021
Dokument známeho slovenského režiséra Pavla Barabáša s názvom Everest – najťažšia cesta získal ..
18.4.2021
Talentová šou Česko Slovensko má talent opäť prichádza na naše obrazovky. Jeden z najúspešnejších formátov ..
11.4.2021
Veľká noc sa na obrazovkách RTVS a jeho hlavného kanálu Jednotka bude niesť v tradičnom šate. To znamená, že sa ..
1.4.2021
Veľká noc sa nezadržateľne blíži a bohužiaľ sa bude opäť veľmi podobať tej minuloročnej. To znamená, že ľudia ..
24.3.2021
Každý piatok na Dvojke (od 12.marca) budete mať možnosť vidieť skvelý televízny počin z dielne talianskej RAI a HBO ..
18.3.2021
Nová Perinbaba konečne v kinách? Tak hádam sa toho dočkáme a možno to bude aj o chvíľu v apríli (i keď ani tento ..
14.3.2021
Tak a je tu regulárny nástup jarnej televíznej sezóny. Kým Markíza začala zhurta a novinky nasadzuje hneď prvý marcový ..
6.3.2021
O tomto výpravnom a megadrahom slovenskom seriáli sme na našom webe priniesli už niekoľko zaujímavých článkov a ani ..
23.2.2021