Už druhý januárový týždeň nás čaká Nový život

Áno, konkrétneNový život – nový denný seriál na Jojke. Tá tak siahla po osvedčenom dennom formáte presne po 2 rokoch odmlky. Štartuje teraz v januári a televízia ho už promovala titulnou skladbou aj prvými zábermi. Má to byť priama konkurencia pre markízáckych Oteckov?  Tak to asi skôr nie (aj keď by sa momentálne dvojka na trhu určite nenahnevala, keby sa jej to podarilo). Keď naposledy Jojka nasadila denný seriál (Vlci) v rovnakom období ako nastúpili Oteckovia, tak posledne menovaní zvalcovali slovenský mediálny priestor, kým Vlci napokon vyvrcholili v nočných hodinách. Televízia z Koliby sa tak trochu odkloní od sérií ako boli Vlci či Divoké kone a pôjde viac menej vlastnou novou a nepreskúmanou cestou a seriál bude mať skôr niekoľko kratších sérií ako dlhších (ak dožije…).

O čo v novom seriáli pôjde? Trojica kamarátov – športových profíkov končí svoju kariéru a prichádza nový život, ktorý zrazu nie je nalinajkovaný každodennou športovou rutinou. Ako sa s tým dokážu popasovať? Inak, tento denný seriál by sa mal viac približovať realite ako to bolo pri predošlých projektoch a to ako obrazovo, tak i obsahom. Prečo? Pretože kvalita scenáru by mala byť poistená prítomnosťou scenáristu Petra Kolečka. Ten síce doteraz žiaden denný seriál nerealizoval, no stojí za takými úspešnými projektmi ako je Most!, Trpaslík alebo Okřesnípřebor, či prvá slovenská skúsenosť Hrobári. Autorsky však na seriáli spolupracuje aj Danica Hričová, ktorá je zase naopak prácou na denných seriáloch veľmi známa (Búrlivé víno, Chlapi neplačú, Divoké kone a ďalšie) spolu s ďalšími scenáristami Vandou Feriancovou, Alenou Sabuchovou a Martinou Svobodovou. Režisérsky to bude zastrešovať Ján Novák.

Ústredná trojica hlavných hrdinov bude pozostávať z hercov Milo Kráľ, Alexander Bárta a Helena Krajčiová. V ďalších úlohách sa predstavia Juraj Loj, Barbora Švidraňová, Ján Jackuliak, Jozef Vajda, Alžbeta Stanková, Max Bolf či Henrieta Mičkovicová.

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022