Súťažná šou LEGO Masters je o chvíľu tu – svetoznámy formát prinesie televízia Markíza

Ste fanúšikom legendárnej stavebnice Lego? Tak už túto jar vám televízia Markíza ponúkne svetoznámu šou LEGO Masters, kde sa vášniví slovenskí (a českí) „legomaniaci“ stretnú v súťaži o prestížny titul a zaujímavú finančnú výhru.

O čo vlastne ide? Dvaja súťažiaci sa postavia proti sebe a otestujú svoju kreativitu, originalitu a tiež rýchlosť v stavaní unikátneho legodiela. V každej časti dostanú k dispozícii obrovskú kopu dielikov a ich úlohou bude postaviť výtvor podľa špecifického zadania a čo najviac ním ohúriť porotu. V iných národných súťažiach to boli napríklad mosty, rôzne budovy, vozidlá, zvieratá, či dokonca prírodné a vesmírne scenérie… Svoj výtvor však budú musieť postaviť bez akéhokoľvek návodu a všetko si tak budú musieť „zariadiť“ iba vďaka svojej zručnosti a bohatej fantázii. Víťaz postúpi do ďalšieho kola až sa nakoniec najlepší dvaja pobijú vo finále o prestížny titul LEGO Master a atraktívnu finančnú výhru. Markíza (a Nova) ešte sumu doteraz nešpecifikovala, ale v nemeckej verzii to napríklad bolo 25 tisíc eur, v USA, Austrálii, či Belgicku dokonca 100 tisíc dolárov. Čo hovorí na tento veľkolepý formát programová riaditeľka TV Markíza a TV Nova Silvia Majeská? „Lego Masters je globálny televízny hit a náš produkčný tím plný skúsených profesionálov urobí všetko pre to, aby si podmanil aj divákov na Slovensku a v Česku…“ A my pevne veríme, že to tak aj naozaj bude.

Ešte pár slov o samotnom formáte. Súťažná šou vznikla už v roku 2017 vo Veľkej Británii a odvtedy sa objavila vo vysielaní 16 staníc z Európy (napríklad Holandsko, Belgicko, Španielsko, Nemecko, Poľsko…), Ameriky(USA, Kolumbia), Ázie (Čína) či Austrálie a Nového Zélandu. Česko-slovenská verzia je tak v poradí už sedemnásta.Formát a samozrejme aj jeho jednotlivé adaptácie celosvetovo zastrešuje spoločnosť BanijayRights.

Novinky zo sveta TV
Tak, v poradí už 95 udeľovanie Oscarov máme úspešne za sebou (12.marca v hollywoodskom DolbyTheatre), určite vás ..
15.3.2023
V sobotu 4.3.2023 večer sa v priamom prenose RTVS na Jednotke uskutočnil v priestoroch Slovenského národného divadla v ..
9.3.2023
Pamätáte si ešte na reality šou Nevestu pre milionára, ktorá bola ťahákom televízneho programu na Markíze ešte v roku ..
2.3.2023
Verejnoprávna televízia už tento rok na jeseň uvedie na naše obrazovky ďalší pôvodný seriál. Tentoraz to ale bude ..
24.2.2023
Televízna sezóna je v plnom prúde a na našich obrazovkách sa po Mame na prenájom a Dunaji čochvíľa objaví aj ďalšia ..
16.2.2023
Po megaúspešnej druhej sérii Pečie celé Slovensko verejnoprávna televízia a rozhlas podľa očakávania už pripravuje aj ..
9.2.2023
Tak zostava účinkujúcich v najnovšej ôsmej sérii populárnej tanečnej Let’sDance na Markíze je už kompletne známa. ..
5.2.2023
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023