Súťažná šou LEGO Masters je o chvíľu tu – svetoznámy formát prinesie televízia Markíza

Ste fanúšikom legendárnej stavebnice Lego? Tak už túto jar vám televízia Markíza ponúkne svetoznámu šou LEGO Masters, kde sa vášniví slovenskí (a českí) „legomaniaci“ stretnú v súťaži o prestížny titul a zaujímavú finančnú výhru.

O čo vlastne ide? Dvaja súťažiaci sa postavia proti sebe a otestujú svoju kreativitu, originalitu a tiež rýchlosť v stavaní unikátneho legodiela. V každej časti dostanú k dispozícii obrovskú kopu dielikov a ich úlohou bude postaviť výtvor podľa špecifického zadania a čo najviac ním ohúriť porotu. V iných národných súťažiach to boli napríklad mosty, rôzne budovy, vozidlá, zvieratá, či dokonca prírodné a vesmírne scenérie… Svoj výtvor však budú musieť postaviť bez akéhokoľvek návodu a všetko si tak budú musieť „zariadiť“ iba vďaka svojej zručnosti a bohatej fantázii. Víťaz postúpi do ďalšieho kola až sa nakoniec najlepší dvaja pobijú vo finále o prestížny titul LEGO Master a atraktívnu finančnú výhru. Markíza (a Nova) ešte sumu doteraz nešpecifikovala, ale v nemeckej verzii to napríklad bolo 25 tisíc eur, v USA, Austrálii, či Belgicku dokonca 100 tisíc dolárov. Čo hovorí na tento veľkolepý formát programová riaditeľka TV Markíza a TV Nova Silvia Majeská? „Lego Masters je globálny televízny hit a náš produkčný tím plný skúsených profesionálov urobí všetko pre to, aby si podmanil aj divákov na Slovensku a v Česku…“ A my pevne veríme, že to tak aj naozaj bude.

Ešte pár slov o samotnom formáte. Súťažná šou vznikla už v roku 2017 vo Veľkej Británii a odvtedy sa objavila vo vysielaní 16 staníc z Európy (napríklad Holandsko, Belgicko, Španielsko, Nemecko, Poľsko…), Ameriky(USA, Kolumbia), Ázie (Čína) či Austrálie a Nového Zélandu. Česko-slovenská verzia je tak v poradí už sedemnásta.Formát a samozrejme aj jeho jednotlivé adaptácie celosvetovo zastrešuje spoločnosť BanijayRights.

Novinky zo sveta TV
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022
Natáčanie nových seriálov neustále pokračuje a takto sa zanedlho môžeme na obrazovkách Tv JOJ tešiť na ďalší ..
6.11.2022
Už onedlho sa v našich kinách objaví film o jednej z najvýraznejších osobností česko-slovenských kultúrnych ..
30.10.2022
Televízia JOJ započala natáčanie nového seriálu s názvom Duch. Bude to kriminálka s prvkami komédie, čo nie je ..
20.10.2022
Sesterská stanica našej druhej najúspešnejšej komerčnej stanice z Koliby – JOJ Plus v októbri tohto roka (2022) ..
16.10.2022
Po nástupe nového riaditeľa RTVS (Ľuboš Machaj) sa ..
7.10.2022
Možno ste to už zaregistrovali a možno nie, ale najdiskutovanejšou témou z mediálneho prostrediamomentálne je to, že ..
2.10.2022
Dotočené (prvá klapka padla v ešte v apríli 2022) a môže sa ísť na to. Už druhého októbra v nedeľu sa totiž na ..
21.9.2022