Súťažná šou LEGO Masters je o chvíľu tu – svetoznámy formát prinesie televízia Markíza

Ste fanúšikom legendárnej stavebnice Lego? Tak už túto jar vám televízia Markíza ponúkne svetoznámu šou LEGO Masters, kde sa vášniví slovenskí (a českí) „legomaniaci“ stretnú v súťaži o prestížny titul a zaujímavú finančnú výhru.

O čo vlastne ide? Dvaja súťažiaci sa postavia proti sebe a otestujú svoju kreativitu, originalitu a tiež rýchlosť v stavaní unikátneho legodiela. V každej časti dostanú k dispozícii obrovskú kopu dielikov a ich úlohou bude postaviť výtvor podľa špecifického zadania a čo najviac ním ohúriť porotu. V iných národných súťažiach to boli napríklad mosty, rôzne budovy, vozidlá, zvieratá, či dokonca prírodné a vesmírne scenérie… Svoj výtvor však budú musieť postaviť bez akéhokoľvek návodu a všetko si tak budú musieť „zariadiť“ iba vďaka svojej zručnosti a bohatej fantázii. Víťaz postúpi do ďalšieho kola až sa nakoniec najlepší dvaja pobijú vo finále o prestížny titul LEGO Master a atraktívnu finančnú výhru. Markíza (a Nova) ešte sumu doteraz nešpecifikovala, ale v nemeckej verzii to napríklad bolo 25 tisíc eur, v USA, Austrálii, či Belgicku dokonca 100 tisíc dolárov. Čo hovorí na tento veľkolepý formát programová riaditeľka TV Markíza a TV Nova Silvia Majeská? „Lego Masters je globálny televízny hit a náš produkčný tím plný skúsených profesionálov urobí všetko pre to, aby si podmanil aj divákov na Slovensku a v Česku…“ A my pevne veríme, že to tak aj naozaj bude.

Ešte pár slov o samotnom formáte. Súťažná šou vznikla už v roku 2017 vo Veľkej Británii a odvtedy sa objavila vo vysielaní 16 staníc z Európy (napríklad Holandsko, Belgicko, Španielsko, Nemecko, Poľsko…), Ameriky(USA, Kolumbia), Ázie (Čína) či Austrálie a Nového Zélandu. Česko-slovenská verzia je tak v poradí už sedemnásta.Formát a samozrejme aj jeho jednotlivé adaptácie celosvetovo zastrešuje spoločnosť BanijayRights.

Novinky zo sveta TV
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022
Skupina Markíza zanedlho prinesie divákom zbrusu novú televíznu stanicu s názvom Markíza KRIMI. Už v júni 2022 (teda ..
10.4.2022
Do našich kín sa čoskoro (7.apríla 2022) dostane nový počin slovenského režiséra Petra Bebjaka s názvom Tieňohra. ..
3.4.2022
Teda zanedlho ako zanedlho. Na počin jednej z najúspešnejších slovenských režisérok Mariany ČengelSolčanskej (stojí ..
27.3.2022
Ste fanúšikom legendárnej stavebnice Lego? Tak už túto jar vám televízia Markíza ponúkne svetoznámu šou LEGO Masters, ..
16.3.2022