Súťažná šou LEGO Masters je o chvíľu tu – svetoznámy formát prinesie televízia Markíza

Ste fanúšikom legendárnej stavebnice Lego? Tak už túto jar vám televízia Markíza ponúkne svetoznámu šou LEGO Masters, kde sa vášniví slovenskí (a českí) „legomaniaci“ stretnú v súťaži o prestížny titul a zaujímavú finančnú výhru.

O čo vlastne ide? Dvaja súťažiaci sa postavia proti sebe a otestujú svoju kreativitu, originalitu a tiež rýchlosť v stavaní unikátneho legodiela. V každej časti dostanú k dispozícii obrovskú kopu dielikov a ich úlohou bude postaviť výtvor podľa špecifického zadania a čo najviac ním ohúriť porotu. V iných národných súťažiach to boli napríklad mosty, rôzne budovy, vozidlá, zvieratá, či dokonca prírodné a vesmírne scenérie… Svoj výtvor však budú musieť postaviť bez akéhokoľvek návodu a všetko si tak budú musieť „zariadiť“ iba vďaka svojej zručnosti a bohatej fantázii. Víťaz postúpi do ďalšieho kola až sa nakoniec najlepší dvaja pobijú vo finále o prestížny titul LEGO Master a atraktívnu finančnú výhru. Markíza (a Nova) ešte sumu doteraz nešpecifikovala, ale v nemeckej verzii to napríklad bolo 25 tisíc eur, v USA, Austrálii, či Belgicku dokonca 100 tisíc dolárov. Čo hovorí na tento veľkolepý formát programová riaditeľka TV Markíza a TV Nova Silvia Majeská? „Lego Masters je globálny televízny hit a náš produkčný tím plný skúsených profesionálov urobí všetko pre to, aby si podmanil aj divákov na Slovensku a v Česku…“ A my pevne veríme, že to tak aj naozaj bude.

Ešte pár slov o samotnom formáte. Súťažná šou vznikla už v roku 2017 vo Veľkej Británii a odvtedy sa objavila vo vysielaní 16 staníc z Európy (napríklad Holandsko, Belgicko, Španielsko, Nemecko, Poľsko…), Ameriky(USA, Kolumbia), Ázie (Čína) či Austrálie a Nového Zélandu. Česko-slovenská verzia je tak v poradí už sedemnásta.Formát a samozrejme aj jeho jednotlivé adaptácie celosvetovo zastrešuje spoločnosť BanijayRights.

Novinky zo sveta TV
RTVS má na Vianoce pripravenú ďalšiu pôvodnú slovenskú rozprávku. Na Štedrý večer uvedie vianočnú rozprávku ..
28.11.2023
Tak nová Perinbaba konečne mieri do kín. Po dlhotrvajúcich peripetiách, ktoré mala na svedomí hlavne pandémia (prvý ..
25.11.2023
Po tom, čo aktuálna tretia sezóna najväčšieho hitu RTVS Pečie celé Slovensko bola dlho na vážkach a vedenie váhalo, ..
12.11.2023
Spravodajská televízia JOJ 24 ešte na konci októbra uviedla dve zbrusu nové relácie. „Pacient, Lekár, Vedec“ ..
2.11.2023
Big Brother je späť! Jedna z najúspešnejších reality show na svete sa po rokoch vracia na slovenské obrazovky. Tentoraz v ..
31.10.2023
Od októbra 2023 na verejnoprávnej Jednotke môžeme sledovať už druhú sériu zábavného seriálu na podporu čítania ..
22.10.2023
Na Slovensko prichádza film Muž, ktorý stál v ceste. Je to dráma o mužovi, ktorý sa reálne postavil do cesty ..
14.10.2023
Videli ste film Sviňa? Tak teraz do kín prichádza jeho voľné pokračovanie s názvom Vojna policajtov. Za knižnou predlohou ..
6.10.2023
Tešíte sa na Pečie celé Slovensko? V nedeľu 1. októbra 2023 večer to na Jednotke RTVS konečne vypukne. Do tretej série ..
30.9.2023