Súťažná šou LEGO Masters je o chvíľu tu – svetoznámy formát prinesie televízia Markíza

Ste fanúšikom legendárnej stavebnice Lego? Tak už túto jar vám televízia Markíza ponúkne svetoznámu šou LEGO Masters, kde sa vášniví slovenskí (a českí) „legomaniaci“ stretnú v súťaži o prestížny titul a zaujímavú finančnú výhru.

O čo vlastne ide? Dvaja súťažiaci sa postavia proti sebe a otestujú svoju kreativitu, originalitu a tiež rýchlosť v stavaní unikátneho legodiela. V každej časti dostanú k dispozícii obrovskú kopu dielikov a ich úlohou bude postaviť výtvor podľa špecifického zadania a čo najviac ním ohúriť porotu. V iných národných súťažiach to boli napríklad mosty, rôzne budovy, vozidlá, zvieratá, či dokonca prírodné a vesmírne scenérie… Svoj výtvor však budú musieť postaviť bez akéhokoľvek návodu a všetko si tak budú musieť „zariadiť“ iba vďaka svojej zručnosti a bohatej fantázii. Víťaz postúpi do ďalšieho kola až sa nakoniec najlepší dvaja pobijú vo finále o prestížny titul LEGO Master a atraktívnu finančnú výhru. Markíza (a Nova) ešte sumu doteraz nešpecifikovala, ale v nemeckej verzii to napríklad bolo 25 tisíc eur, v USA, Austrálii, či Belgicku dokonca 100 tisíc dolárov. Čo hovorí na tento veľkolepý formát programová riaditeľka TV Markíza a TV Nova Silvia Majeská? „Lego Masters je globálny televízny hit a náš produkčný tím plný skúsených profesionálov urobí všetko pre to, aby si podmanil aj divákov na Slovensku a v Česku…“ A my pevne veríme, že to tak aj naozaj bude.

Ešte pár slov o samotnom formáte. Súťažná šou vznikla už v roku 2017 vo Veľkej Británii a odvtedy sa objavila vo vysielaní 16 staníc z Európy (napríklad Holandsko, Belgicko, Španielsko, Nemecko, Poľsko…), Ameriky(USA, Kolumbia), Ázie (Čína) či Austrálie a Nového Zélandu. Česko-slovenská verzia je tak v poradí už sedemnásta.Formát a samozrejme aj jeho jednotlivé adaptácie celosvetovo zastrešuje spoločnosť BanijayRights.

Novinky zo sveta TV
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024
Slnko v sieti je naša Národná filmová cena. Udeľuje ju každoročne Slovenská filmová a televízna akadémia už od roku ..
4.4.2024
Je to tak, reportéri a moderátori Markízy tento mesiac (marec 2024) založili odbory, čím reagujú na napätie medzi nimi ..
27.3.2024
Vlny je názov nového česko-slovenského filmu, ktorý je nakrútený podľa skutočných udalostí a odohráva sa ..
24.3.2024
V sobotu 9.marca 2024 sa v pražskom Rudolfíne odovzdávali v rámci slávnostného ceremoniálu filmové a televízne ..
13.3.2024