Slovania? JOJ investuje milióny, pozrite si kompletné herecké obsadenie seriálu

Jojka zbrojí vo veľkom a prináša na naše obrazovky mysteriózny historický veľkonákladový seriál Slovania. O tejto „slovenskej Hre o tróny“ sme sa už na našich stránkach zmienili a čo-to ste sa už o seriáli aj dozvedeli. Teraz si povieme ešte viac, napríklad aj kompletné herecké obsadenie (slovenskí a českí herci).

Slovania je seriál, za ktorým stojí osvedčený tandem: producentka WandaAdamíkHrycová a režisér Peter Bebjak. Tí už spolu vyprodukovali napríklad kinohit Čiara. Slovania sa práve natáčajú na Ukrajine a náklady si podelila medzi sebou ako televízia JOJ, tak i ukrajinská strana.

Prenesme sa do 7. storočia nášho letopočtu, do predkresťanských čias, kedy Slovania ešte verili na mnohobožstvo a žili v menších kmeňových spoločenstvách. Práve do tohto obdobia zasadili scenáristi dej tohto seriálu. Príprava bola náročná. Museli za celý jeden rok pozbierať a prelúskať množstvo materiálov, prostredníctvom ktorých poznávali zvyky a tradície starých Slovanov, aby z toho vznikol seriál, ktorý má ozajstné a reálne pozadie. Hlavnou postavou tohto obdobia / seriálu je kupec Samo, ktorí vedie povstanie a úspešne čelí divokým Avarom.

Seriál ráta s 12 hodinovými epizódami a nakrúcanie bude trvať približne do konca roka 2019 (hlavne na Ukrajine, pár záberov však bude aj z Maďarska a Česka. Už dávnejšie je známe, že v seriáli sa v jednej z hlavných úloh predstaví Dušan Cinkota, neskôr do zoznamu pribudol tiež Andy Hryc. Teraz je k dispozícii už takmer kompletné herecké obsadenie. Z československých hercov sa môžete tešiť napríklad aj na Zuzanu Fialovú, Mareka Vašuta, Juraja Loja, Michala Režného, Richarda Autnera či veľmi populárneho dvorného Bebjakovho herca Tomáša Maštalíra.

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022