Slovania? JOJ investuje milióny, pozrite si kompletné herecké obsadenie seriálu

Jojka zbrojí vo veľkom a prináša na naše obrazovky mysteriózny historický veľkonákladový seriál Slovania. O tejto „slovenskej Hre o tróny“ sme sa už na našich stránkach zmienili a čo-to ste sa už o seriáli aj dozvedeli. Teraz si povieme ešte viac, napríklad aj kompletné herecké obsadenie (slovenskí a českí herci).

Slovania je seriál, za ktorým stojí osvedčený tandem: producentka WandaAdamíkHrycová a režisér Peter Bebjak. Tí už spolu vyprodukovali napríklad kinohit Čiara. Slovania sa práve natáčajú na Ukrajine a náklady si podelila medzi sebou ako televízia JOJ, tak i ukrajinská strana.

Prenesme sa do 7. storočia nášho letopočtu, do predkresťanských čias, kedy Slovania ešte verili na mnohobožstvo a žili v menších kmeňových spoločenstvách. Práve do tohto obdobia zasadili scenáristi dej tohto seriálu. Príprava bola náročná. Museli za celý jeden rok pozbierať a prelúskať množstvo materiálov, prostredníctvom ktorých poznávali zvyky a tradície starých Slovanov, aby z toho vznikol seriál, ktorý má ozajstné a reálne pozadie. Hlavnou postavou tohto obdobia / seriálu je kupec Samo, ktorí vedie povstanie a úspešne čelí divokým Avarom.

Seriál ráta s 12 hodinovými epizódami a nakrúcanie bude trvať približne do konca roka 2019 (hlavne na Ukrajine, pár záberov však bude aj z Maďarska a Česka. Už dávnejšie je známe, že v seriáli sa v jednej z hlavných úloh predstaví Dušan Cinkota, neskôr do zoznamu pribudol tiež Andy Hryc. Teraz je k dispozícii už takmer kompletné herecké obsadenie. Z československých hercov sa môžete tešiť napríklad aj na Zuzanu Fialovú, Mareka Vašuta, Juraja Loja, Michala Režného, Richarda Autnera či veľmi populárneho dvorného Bebjakovho herca Tomáša Maštalíra.

Novinky zo sveta TV
Je to tak, len prednedávnom totiž JOJ Group potvrdila chýry o vzniku novej stanice v jej programovom portfóliu*. Nová ..
4.6.2023
Verejnoprávna RTVS spúšťa nový projekt s názvom „Voda spieva“ v spolupráci s Východoslovenskou vodárenskou ..
26.5.2023
RTVS zaradila do svojej programovej štruktúry v máji 2023 novú publicistickú reláciu s názvom „Cez lupu“. Prvá ..
21.5.2023
Sviatok všetkých hokejových nadšencov – Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sú konečne tu. Tohtoročný svetový ..
14.5.2023
Veru tak, kniha s najlepšími receptami Pečie celé Slovensko totiž získala ocenenie PantaRheiAwards 2022 v kategórii ..
7.5.2023
Už zanedlho sa na našich obrazovkách objaví nový formát – a hoci sa leto (a letná uhorková sezóna) neúprosne blíži, ..
30.4.2023
Slávnostné vyhlásenie našej Národnej filmovej ceny Slnko v sieti za rok 2022 už máme úspešne za sebou. Uskutočnilo sa ..
23.4.2023
S kým sa naši stretnú v príprave? Pod vedením trénera CraigaRamsayho ich čaká osem zápasov. A všetky odvysiela aj ..
13.4.2023
Ak ste fanúšikom obľúbenej zábavno-vedomostnej šou Čo ja viem z dielne RTVS, tak vás určite poteší správa, že už na ..
9.4.2023
Teda tých častí, ktoré sa natáčali na Slovensku, aby sme boli presnejší. Keď k nám minulý rok zavítala kontroverzná ..
29.3.2023