Slovania? JOJ investuje milióny, pozrite si kompletné herecké obsadenie seriálu

Jojka zbrojí vo veľkom a prináša na naše obrazovky mysteriózny historický veľkonákladový seriál Slovania. O tejto „slovenskej Hre o tróny“ sme sa už na našich stránkach zmienili a čo-to ste sa už o seriáli aj dozvedeli. Teraz si povieme ešte viac, napríklad aj kompletné herecké obsadenie (slovenskí a českí herci).

Slovania je seriál, za ktorým stojí osvedčený tandem: producentka WandaAdamíkHrycová a režisér Peter Bebjak. Tí už spolu vyprodukovali napríklad kinohit Čiara. Slovania sa práve natáčajú na Ukrajine a náklady si podelila medzi sebou ako televízia JOJ, tak i ukrajinská strana.

Prenesme sa do 7. storočia nášho letopočtu, do predkresťanských čias, kedy Slovania ešte verili na mnohobožstvo a žili v menších kmeňových spoločenstvách. Práve do tohto obdobia zasadili scenáristi dej tohto seriálu. Príprava bola náročná. Museli za celý jeden rok pozbierať a prelúskať množstvo materiálov, prostredníctvom ktorých poznávali zvyky a tradície starých Slovanov, aby z toho vznikol seriál, ktorý má ozajstné a reálne pozadie. Hlavnou postavou tohto obdobia / seriálu je kupec Samo, ktorí vedie povstanie a úspešne čelí divokým Avarom.

Seriál ráta s 12 hodinovými epizódami a nakrúcanie bude trvať približne do konca roka 2019 (hlavne na Ukrajine, pár záberov však bude aj z Maďarska a Česka. Už dávnejšie je známe, že v seriáli sa v jednej z hlavných úloh predstaví Dušan Cinkota, neskôr do zoznamu pribudol tiež Andy Hryc. Teraz je k dispozícii už takmer kompletné herecké obsadenie. Z československých hercov sa môžete tešiť napríklad aj na Zuzanu Fialovú, Mareka Vašuta, Juraja Loja, Michala Režného, Richarda Autnera či veľmi populárneho dvorného Bebjakovho herca Tomáša Maštalíra.

Novinky zo sveta TV
Chýbala vám na televíznych obrazovkách zoznamka? Už nebude. Na budúci rok je jedna potvrdená aj na Markíze. A rovno sa ..
1.12.2019
Chystá sa ďalší veľký rebrand stanice z portfólia tv JOJ. Z detskej stanice TvRiK, ktorá sa spúšťala v roku 2015, sa ..
20.11.2019
Markíza bude mať vlastnú Jenny! Seriál z prostredia nemocničnej pediatrie s názvomKlub červených ..
14.11.2019
Už na budúci rok televízia JOJ uvedie pôvodný formát (adaptovaný z kanadského originálu), od ktorého si sľubujú ..
6.11.2019
V siedmom nebi vstupuje na obrazovky komerčnej televízie do ďalšej sezóny, čím prekoná aj svojho ..
31.10.2019
Novinka na scéne rodinných seriálov s názvom Mami, kúp mi psa sa na našich obrazovkách objaví už na ..
23.10.2019
Verejnoprávna televízia a rozhlas stále dokáže potrápiť komerčné stanice a to aj vďaka tomu, že sa neustále púšťa ..
20.10.2019
Nová šou Utajený šéf sa predvedie na televíznych obrazovkách už v novembri. Teda predbežne to tak ..
13.10.2019
Súkromná televízia JOJ prednedávnom rozšírila svoje akvizície, kedy kúpila na českom trhu platené stanice CS ..
2.10.2019
Tretí športový kanál verejnoprávnej televízie a rozhlasu bude konečne realitou. Jeho štart je potvrdený už na ..
25.9.2019