Slovenská Hra o tróny – seriál Slovania bude najväčší v histórii

Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného seriálu s názvom Slovania. Vysoký rozpočet, ktorý predčí svojou nákladnosťou aj rozpočty mnohých slovenských filmov sa šplhá na približne 300 tisíc eur za jeden 40 minútový diel. Tých častí bude celkom 12 a teda 3,6 milióna eur za televízny projekt je naozaj štedrých.

Aktuálne sa čo nevidieť začne s natáčaním (predpoklad máj až november v lokáciách na Ukrajine) a pomaly ale isto začína presakovať aj herecké obsadenie seriálu. Šancu na návrat na televízne obrazovky podľa Nového Času tak získal aj herec Dušan Cinkota, ktorý podľa všetkého získal v projekte jednu z hlavných postáv.

Pod seriálom je režisérsky podpísaný Peter Bebjak (kométa slovenskej filmovej a seriálovej tvorby), produkciu zastrešuje WandaAdamíkHrycová so spoločnosťou WandalProduction. Nákladný seriál okrem televízie JOJ, ktorá sa spolupodieľa na nákladoch 50 percentami, je podporený aj Ministerstvom kultúry Ukrajiny, ktoré prispelo sumou 830 tisíc eur a mediálnou spoločnosťou Garnet.

Seriál je založený na reálnych historických udalostiach a aj na slovanskej mytológii, takže dielo je už teraz prirovnávané k slovenskej Hre o tróny.

Samotný dej sa bude odohrávať v 7. storočí nášho letopočtu, kedy starí Slovania ešte uctievali mnohobožstvo. Hlavnou postavou by mal byť kupec Samo, ktorý viedol povstanie proti krutým Avarom. Seriálu tak nebude chýbať tajomnosť ranného stredoveku, napätie a množstvo dejových zvratov. Táto sága s prvkami fantasy by sa mohla zviesť na popularite svetových hitov ako Game ofThrones, ktoré už zachvíľu vyvrcholia poslednou sériou, či historických seriálov ako Vikingovia či Posledné kráľovstvo.

Novinky zo sveta TV
Pamätáte sa ešte na unikátnu minisériu mapujúcu život jednej z najrešpektovanejších a najvýznamnejších panovníčok ..
24.4.2019
Áno je to tak, organizátori domácich hokejových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia 10. až 26. ..
21.4.2019
Galavečer udeľovania cien Osobnosť televíznej obrazovky OTO za rok 2018 už máme úspešne za sebou. ..
17.4.2019
Majstrovstvá sveta v hokeji sa už nezadržateľne blížia a Slovensko konečne začína žiť hokejom. Kto sa dostane na ..
14.4.2019
Po talkshow s mužskými protagonistami v hlavnej úlohe, konečne opäť dostáva možnosť prejaviť svoj talent žena. O kom ..
9.4.2019
Už v tento pondelok (1.4.2019) odštartovala spoločná príprava na domáci svetový šampionát v ľadovom hokeji (10.-26.5., ..
3.4.2019
Veľká noc klope na dvere a televízni diváci sa môžu opäť tešiť na sviatočný program našich televízií. Že to bude ..
2.4.2019
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019