Slovenská Hra o tróny – seriál Slovania bude najväčší v histórii

Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného seriálu s názvom Slovania. Vysoký rozpočet, ktorý predčí svojou nákladnosťou aj rozpočty mnohých slovenských filmov sa šplhá na približne 300 tisíc eur za jeden 40 minútový diel. Tých častí bude celkom 12 a teda 3,6 milióna eur za televízny projekt je naozaj štedrých.

Aktuálne sa čo nevidieť začne s natáčaním (predpoklad máj až november v lokáciách na Ukrajine) a pomaly ale isto začína presakovať aj herecké obsadenie seriálu. Šancu na návrat na televízne obrazovky podľa Nového Času tak získal aj herec Dušan Cinkota, ktorý podľa všetkého získal v projekte jednu z hlavných postáv.

Pod seriálom je režisérsky podpísaný Peter Bebjak (kométa slovenskej filmovej a seriálovej tvorby), produkciu zastrešuje WandaAdamíkHrycová so spoločnosťou WandalProduction. Nákladný seriál okrem televízie JOJ, ktorá sa spolupodieľa na nákladoch 50 percentami, je podporený aj Ministerstvom kultúry Ukrajiny, ktoré prispelo sumou 830 tisíc eur a mediálnou spoločnosťou Garnet.

Seriál je založený na reálnych historických udalostiach a aj na slovanskej mytológii, takže dielo je už teraz prirovnávané k slovenskej Hre o tróny.

Samotný dej sa bude odohrávať v 7. storočí nášho letopočtu, kedy starí Slovania ešte uctievali mnohobožstvo. Hlavnou postavou by mal byť kupec Samo, ktorý viedol povstanie proti krutým Avarom. Seriálu tak nebude chýbať tajomnosť ranného stredoveku, napätie a množstvo dejových zvratov. Táto sága s prvkami fantasy by sa mohla zviesť na popularite svetových hitov ako Game ofThrones, ktoré už zachvíľu vyvrcholia poslednou sériou, či historických seriálov ako Vikingovia či Posledné kráľovstvo.

Novinky zo sveta TV
Je to tak, už tento rok (2020) sa môžeme tešiť na šiestu sériu Československej Superstar. Po minulom roku, kedy sa ..
16.1.2020
Od 22. decembra 2019 je dostupné vysielanie novej televíznej stanice pod patronátom verejnoprávnej RTVS s ..
10.1.2020
Áno, konkrétneNový život – nový denný seriál na Jojke. Tá tak siahla po osvedčenom dennom formáte ..
5.1.2020
Hrozí vám domáci Silvester, respektíve nemáte potrebu mrznúť niekde na námestí a vyhýbať sa podguráženým skupinkám ..
29.12.2019
Uvidíme. Projekt televízie JOJ pôvodne pripravovaný ako historický seriál nadobudol nové kontúry a hneď sa o ňom ..
22.12.2019
Markíza Na Markíze to tento rok vyzerá, že bez stálic (Tri oriešky pre Popolušku, S tebou mě baví ..
15.12.2019
Slovenský rozhlas a televízia sa prednedávnom pochválila s novými akvizíciami, ktoré získala na tradičnom televíznom ..
8.12.2019
Chýbala vám na televíznych obrazovkách zoznamka? Už nebude. Na budúci rok je jedna potvrdená aj na Markíze. A rovno sa ..
1.12.2019
Chystá sa ďalší veľký rebrand stanice z portfólia tv JOJ. Z detskej stanice TvRiK, ktorá sa spúšťala v roku 2015, sa ..
20.11.2019
Markíza bude mať vlastnú Jenny! Seriál z prostredia nemocničnej pediatrie s názvomKlub červených ..
14.11.2019