Rozum v hrsti s Juniorom a Marcelom už čoskoro na Jojke

Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum v hrsti (v origináleGoldenBrain z dielne FremantleMedia) s moderátormi Marcelom Forgáčom a Milanom „Juniorom“ Zimnýkovalom, ostrieľanou to dvojicou (Nikto nie je dokonalý, Česko Slovensko má talent).

Šou plná moderných technológií sa na obrazovky dostane raz do týždňa a budú v nej účinkovať dve dvojice známych osobností. Tie v nej postupne prejdú testom logiky, pamäti, koncentrácie/orientácie v priestore či jazyka. Úlohy sú vlastne testom rôznych častí mozgu – čo je vlastne leitmotív celej hry. V celkovo šiestich kolách budú zúčastnené dvojice bojovať o finančné výhry, ktoré nakoniec poputujú na dobročinné účely (obdobne ako je to vo formátoch verejnoprávnej televízie Čo ja viemZáhady tela).

Televízia JOJ sa už dlhodobejšie snaží preraziť v sobotnom hlavnom večernom vysielacom čase (TakeMeOut, Česko Slovensko má talent, či od januára tohto roku Všetko, čo mám rád – práve táto show s Ondrejom Kandráčom a Števom Skrúcaným bude mať od marca pauzu na opätovné „nadýchnutie“).

Rozum v hrsti má, ako sme už spomínali, okrem zábavy priniesť aj vzdelávací prvok. Do jednotlivých súťaží sa budú zapájať aj diváci za televíznymi obrazovkami, ktorí si tak môžu otestovať svoje schopnosti spolu so súťažiacimi. Súčasťou programu bude aj účasť odborníka, ktorý jednotlivé úlohy ozrejmí, oboznámi nás s rôznymi zaujímavosťami o našom mozgu a bude aj komentovať aktuálne dianie v štúdiu.

Inak pre moderátorov to nebude jediný projekt, na ktorom budú pre Jojku pracovať. Juniorova šou Moja mama varí lepšie ako tvoja bude po pauze opäť pokračovať a šušká sa aj o ďalšom väčšom projekte, ktorý by mal Zimnýkoval moderovať. Marcel Forgáč zase spolu s Barborou Krajčírovou bude moderátorskou tvárou v projekte Lucky Room – izba plná peňazí, ktorej premiéra sa tiež blíži (od 2. marca) a k tomu stále moderuje formát Veľký balík.

 

Novinky zo sveta TV
Je to tak, po potvrdení účinkujúcich v piatej sérii tejto televíznej show na Markíze (informovali sme o tom
16.8.2019
O oživenie populárneho zábavného formátu Vo štvorici po Slovensku sa postarala naša verejnoprávna ..
11.8.2019
Kompletná zostava účinkujúcich v ťažiskovej show Markízy je už známa. Objaví sa v nej tvár ..
31.7.2019
Hlavná sezóna na jeseň bude opäť bohatá na seriály. A to ako na osvedčené kúsky tak, i úplné novinky. Poďme sa ..
24.7.2019
Začiatkom júla sa začal nakrúcať pôvodný dramatický seriál Hniezdo, v ktorom sa objavia viacerí známi ..
16.7.2019
Jojka zbrojí vo veľkom a prináša na naše obrazovky mysteriózny historický veľkonákladový seriál Slovania. O tejto ..
14.7.2019
Leto je v plnom prúde, teda aspoň čo sa počasia týka, nastal ten čas, kedy televízie nasadzujú prázdninový program. ..
7.7.2019
Verejnoprávna RTVS získala prestížnu cenu (voľby slovenskej národnej reklamy) za svoju kampaň počas ..
30.6.2019
Na Slovensku bude mať premiéru ďalší český seriálový hit -Černé vdovy, ktorý vysielala česká Prima ..
23.6.2019
Kryštof je nový celovečernýhraný film o viere, nádeji a obeti. Hlavný hrdina žije v komunite ..
13.6.2019