Rozum v hrsti s Juniorom a Marcelom už čoskoro na Jojke

Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum v hrsti (v origináleGoldenBrain z dielne FremantleMedia) s moderátormi Marcelom Forgáčom a Milanom „Juniorom“ Zimnýkovalom, ostrieľanou to dvojicou (Nikto nie je dokonalý, Česko Slovensko má talent).

Šou plná moderných technológií sa na obrazovky dostane raz do týždňa a budú v nej účinkovať dve dvojice známych osobností. Tie v nej postupne prejdú testom logiky, pamäti, koncentrácie/orientácie v priestore či jazyka. Úlohy sú vlastne testom rôznych častí mozgu – čo je vlastne leitmotív celej hry. V celkovo šiestich kolách budú zúčastnené dvojice bojovať o finančné výhry, ktoré nakoniec poputujú na dobročinné účely (obdobne ako je to vo formátoch verejnoprávnej televízie Čo ja viemZáhady tela).

Televízia JOJ sa už dlhodobejšie snaží preraziť v sobotnom hlavnom večernom vysielacom čase (TakeMeOut, Česko Slovensko má talent, či od januára tohto roku Všetko, čo mám rád – práve táto show s Ondrejom Kandráčom a Števom Skrúcaným bude mať od marca pauzu na opätovné „nadýchnutie“).

Rozum v hrsti má, ako sme už spomínali, okrem zábavy priniesť aj vzdelávací prvok. Do jednotlivých súťaží sa budú zapájať aj diváci za televíznymi obrazovkami, ktorí si tak môžu otestovať svoje schopnosti spolu so súťažiacimi. Súčasťou programu bude aj účasť odborníka, ktorý jednotlivé úlohy ozrejmí, oboznámi nás s rôznymi zaujímavosťami o našom mozgu a bude aj komentovať aktuálne dianie v štúdiu.

Inak pre moderátorov to nebude jediný projekt, na ktorom budú pre Jojku pracovať. Juniorova šou Moja mama varí lepšie ako tvoja bude po pauze opäť pokračovať a šušká sa aj o ďalšom väčšom projekte, ktorý by mal Zimnýkoval moderovať. Marcel Forgáč zase spolu s Barborou Krajčírovou bude moderátorskou tvárou v projekte Lucky Room – izba plná peňazí, ktorej premiéra sa tiež blíži (od 2. marca) a k tomu stále moderuje formát Veľký balík.

 

Novinky zo sveta TV
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019
Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum ..
28.2.2019
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019