Rozum v hrsti s Juniorom a Marcelom už čoskoro na Jojke

Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum v hrsti (v origináleGoldenBrain z dielne FremantleMedia) s moderátormi Marcelom Forgáčom a Milanom „Juniorom“ Zimnýkovalom, ostrieľanou to dvojicou (Nikto nie je dokonalý, Česko Slovensko má talent).

Šou plná moderných technológií sa na obrazovky dostane raz do týždňa a budú v nej účinkovať dve dvojice známych osobností. Tie v nej postupne prejdú testom logiky, pamäti, koncentrácie/orientácie v priestore či jazyka. Úlohy sú vlastne testom rôznych častí mozgu – čo je vlastne leitmotív celej hry. V celkovo šiestich kolách budú zúčastnené dvojice bojovať o finančné výhry, ktoré nakoniec poputujú na dobročinné účely (obdobne ako je to vo formátoch verejnoprávnej televízie Čo ja viemZáhady tela).

Televízia JOJ sa už dlhodobejšie snaží preraziť v sobotnom hlavnom večernom vysielacom čase (TakeMeOut, Česko Slovensko má talent, či od januára tohto roku Všetko, čo mám rád – práve táto show s Ondrejom Kandráčom a Števom Skrúcaným bude mať od marca pauzu na opätovné „nadýchnutie“).

Rozum v hrsti má, ako sme už spomínali, okrem zábavy priniesť aj vzdelávací prvok. Do jednotlivých súťaží sa budú zapájať aj diváci za televíznymi obrazovkami, ktorí si tak môžu otestovať svoje schopnosti spolu so súťažiacimi. Súčasťou programu bude aj účasť odborníka, ktorý jednotlivé úlohy ozrejmí, oboznámi nás s rôznymi zaujímavosťami o našom mozgu a bude aj komentovať aktuálne dianie v štúdiu.

Inak pre moderátorov to nebude jediný projekt, na ktorom budú pre Jojku pracovať. Juniorova šou Moja mama varí lepšie ako tvoja bude po pauze opäť pokračovať a šušká sa aj o ďalšom väčšom projekte, ktorý by mal Zimnýkoval moderovať. Marcel Forgáč zase spolu s Barborou Krajčírovou bude moderátorskou tvárou v projekte Lucky Room – izba plná peňazí, ktorej premiéra sa tiež blíži (od 2. marca) a k tomu stále moderuje formát Veľký balík.

 

Novinky zo sveta TV
Chýbala vám na televíznych obrazovkách zoznamka? Už nebude. Na budúci rok je jedna potvrdená aj na Markíze. A rovno sa ..
1.12.2019
Chystá sa ďalší veľký rebrand stanice z portfólia tv JOJ. Z detskej stanice TvRiK, ktorá sa spúšťala v roku 2015, sa ..
20.11.2019
Markíza bude mať vlastnú Jenny! Seriál z prostredia nemocničnej pediatrie s názvomKlub červených ..
14.11.2019
Už na budúci rok televízia JOJ uvedie pôvodný formát (adaptovaný z kanadského originálu), od ktorého si sľubujú ..
6.11.2019
V siedmom nebi vstupuje na obrazovky komerčnej televízie do ďalšej sezóny, čím prekoná aj svojho ..
31.10.2019
Novinka na scéne rodinných seriálov s názvom Mami, kúp mi psa sa na našich obrazovkách objaví už na ..
23.10.2019
Verejnoprávna televízia a rozhlas stále dokáže potrápiť komerčné stanice a to aj vďaka tomu, že sa neustále púšťa ..
20.10.2019
Nová šou Utajený šéf sa predvedie na televíznych obrazovkách už v novembri. Teda predbežne to tak ..
13.10.2019
Súkromná televízia JOJ prednedávnom rozšírila svoje akvizície, kedy kúpila na českom trhu platené stanice CS ..
2.10.2019
Tretí športový kanál verejnoprávnej televízie a rozhlasu bude konečne realitou. Jeho štart je potvrdený už na ..
25.9.2019