Rozum v hrsti s Juniorom a Marcelom už čoskoro na Jojke

Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum v hrsti (v origináleGoldenBrain z dielne FremantleMedia) s moderátormi Marcelom Forgáčom a Milanom „Juniorom“ Zimnýkovalom, ostrieľanou to dvojicou (Nikto nie je dokonalý, Česko Slovensko má talent).

Šou plná moderných technológií sa na obrazovky dostane raz do týždňa a budú v nej účinkovať dve dvojice známych osobností. Tie v nej postupne prejdú testom logiky, pamäti, koncentrácie/orientácie v priestore či jazyka. Úlohy sú vlastne testom rôznych častí mozgu – čo je vlastne leitmotív celej hry. V celkovo šiestich kolách budú zúčastnené dvojice bojovať o finančné výhry, ktoré nakoniec poputujú na dobročinné účely (obdobne ako je to vo formátoch verejnoprávnej televízie Čo ja viemZáhady tela).

Televízia JOJ sa už dlhodobejšie snaží preraziť v sobotnom hlavnom večernom vysielacom čase (TakeMeOut, Česko Slovensko má talent, či od januára tohto roku Všetko, čo mám rád – práve táto show s Ondrejom Kandráčom a Števom Skrúcaným bude mať od marca pauzu na opätovné „nadýchnutie“).

Rozum v hrsti má, ako sme už spomínali, okrem zábavy priniesť aj vzdelávací prvok. Do jednotlivých súťaží sa budú zapájať aj diváci za televíznymi obrazovkami, ktorí si tak môžu otestovať svoje schopnosti spolu so súťažiacimi. Súčasťou programu bude aj účasť odborníka, ktorý jednotlivé úlohy ozrejmí, oboznámi nás s rôznymi zaujímavosťami o našom mozgu a bude aj komentovať aktuálne dianie v štúdiu.

Inak pre moderátorov to nebude jediný projekt, na ktorom budú pre Jojku pracovať. Juniorova šou Moja mama varí lepšie ako tvoja bude po pauze opäť pokračovať a šušká sa aj o ďalšom väčšom projekte, ktorý by mal Zimnýkoval moderovať. Marcel Forgáč zase spolu s Barborou Krajčírovou bude moderátorskou tvárou v projekte Lucky Room – izba plná peňazí, ktorej premiéra sa tiež blíži (od 2. marca) a k tomu stále moderuje formát Veľký balík.

 

Novinky zo sveta TV
Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy ..
26.5.2019
A pritom začiatok Majstrovstiev sveta vyzeral veľmi nádejne. Po výhre s Američanmi sme smolne prehrali s výbermi Fínska ..
20.5.2019
Je to tak, slovenská verejnoprávna televízia tento rok ostáva úplne bez Ligy majstrov a finále snov medzi FC ..
19.5.2019
Tak úvod domáceho šampionátu sa nesie na vlne neuveriteľných výkonov slovenskej reprezentácie. Veď kto ..
15.5.2019
Galavečer, finále, šou Najväčší Slovák vysielala  RTVS na Jednotke v stredu 1. mája. Na prvom mieste sa podľa ..
11.5.2019
RTVS bude domáce majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji prinášať na naše televízne obrazovky vo forme, aká u nás ešte ..
5.5.2019
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019 v Bratislave a Košiciach sa nezadržateľne blížia, slovenský národný tím má ..
28.4.2019
Pamätáte sa ešte na unikátnu minisériu mapujúcu život jednej z najrešpektovanejších a najvýznamnejších panovníčok ..
24.4.2019
Áno je to tak, organizátori domácich hokejových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia 10. až 26. ..
21.4.2019