Kvíz Lucky Room – Jojka to so zábavno-súťažnými formátmi myslí naozaj vážne

Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali návrat zábavnosúťažných relácií na slovenské obrazovky. Všetky zatiaľ pod patronátom televízie JOJ. Tá ku avizovaným štyrom novinkám pridáva dokonca aj piatu s názvom Lucky Room.

Nábor do tohto dosiaľ najväčšieho jojkárskeho kvízu práve prebieha. Práve doň vkladá televízia všetky nádeje, že práve tejto show sa podarí preraziť podvečer v kľúčovej časti sezóny. Kedy presne však chce Tv JOJ tento formát nasadiť, ešte nie je jasné.

O čo v hre ide? Do súťaže sa prihlasujú skupinky rodinných príslušníkov či kolegov a priateľov v počte zvyčajne 5 osôb v jednej skupine. V každej hre hrajú proti sebe 3 skupiny. Priamo v štúdiu je to jeden hráč z každej, ostatní členovia sa nachádzajú vo zvukotesnej miestnosti (lucky room), kde zo súťaže nič nevidia ani nepočujú. V štúdiu kladie moderátor trom súťažiacim otázky a ten z nich, ktorý je najbližšie správnej odpovedi sa vizuálne spojí s ostatnými členmi skupiny v miestnosti „Lucky Room“. Od nich potom záleží, koľko peňazí za odpoveď nahrajú – a totiž vyberú číslo od 1 do 5, pod ktorými sa skrývajú rôzne výhry. Tie vidia iba diváci a hráči v štúdiu.

Do finále postupuje skupina, ktorá bude mať po všetkých otázkach nahratých najviac peňazí. Tam sa stretne už celá skupina a spoločne hrajú o maximálnu možnú výhru. Jojka sa „tľapla po vrecku“ a sľubuje dennú výhru až 10 tisíc eur. Na plnú výhru „stačí“ zodpovedať finálovú otázku, ku ktorej dostanú aj 4 možné odpovede. Pokiaľ si súťažiaci nie sú istí správnou odpoveďou, majú možnosť 2x požiadať o vyradenie niektorej z možných odpovedí. Bank sa však takto vždy zníži o polovicu. Pokiaľ ani z dvoch zostávajúcich možností nakoniec nezvolia tú správnu, odchádzajú domov bez peňazí.

Zaujalo vás to? Uvidíme ako si s týmto formátom televízia poradí a či ním dokáže pritiahnuť divákov. Nechajme sa prekvapiť.

Novinky zo sveta TV
Pamätáte sa ešte na unikátnu minisériu mapujúcu život jednej z najrešpektovanejších a najvýznamnejších panovníčok ..
24.4.2019
Áno je to tak, organizátori domácich hokejových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia 10. až 26. ..
21.4.2019
Galavečer udeľovania cien Osobnosť televíznej obrazovky OTO za rok 2018 už máme úspešne za sebou. ..
17.4.2019
Majstrovstvá sveta v hokeji sa už nezadržateľne blížia a Slovensko konečne začína žiť hokejom. Kto sa dostane na ..
14.4.2019
Po talkshow s mužskými protagonistami v hlavnej úlohe, konečne opäť dostáva možnosť prejaviť svoj talent žena. O kom ..
9.4.2019
Už v tento pondelok (1.4.2019) odštartovala spoločná príprava na domáci svetový šampionát v ľadovom hokeji (10.-26.5., ..
3.4.2019
Veľká noc klope na dvere a televízni diváci sa môžu opäť tešiť na sviatočný program našich televízií. Že to bude ..
2.4.2019
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019