Premiéra Slovanov sa nezadržateľne blíži

O tomto výpravnom a megadrahom slovenskom seriáli sme na našom webe priniesli už niekoľko zaujímavých článkov a ani tento asi nebude posledný, ale… Chystá sa totiž jeho triumfálny vstup na naše televízne obrazovky, pričom s premiérou môžete rátať už túto jar (marec 2021). Samozrejme na JOJke.

Doteraz sme si v predchádzajúcich článkoch spomínali najmä obsadenie seriálu a jeho výrobný štáb (čítaj článok: Slovania? JOJ investuje milióny, pozrite si kompletné herecké obsadenie seriálu…), teraz prišiel ten správny čas si viac povedať o jeho deji.

Príbeh seriálu sa odohráva v siedmom storočí nášho letopočtu a sleduje osudy obyvateľov karpatskej doliny ešte pred tým, ako sa slovanské kmene začali postupne spájať. Budeme sledovať život a postavy zo susediacich hradísk Veľký stôl a Furnau, ktoré sa síce navzájom potrebujú, ale nevyhnú sa ani konfliktom (či už je to v dôsledku mocenských záujmov, alebo tlaku nájazdov divokých Avarov). Hlavná hrdinka Draha (stvárňuje ju mladá ukrajinská herečka Polina Nosykhina)je ešte len dospievajúce dievča z hradiska Veľký stôl a už sa jej podarilo zachrániť záhadného cudzinca, ktorého aj sama pomenovala Vlad (Juraj Loj). Súbežne budeme sledovať aj príbeh Radúza (Tomáš Maštalír), neohrozeného bojovníka z konkurenčného hradiska Furnau, ktorý hľadá pomoc s počatím potomka. Tú mu odmietne vlastný žrec Sokola (Oleg Mosyichuk) a tak osloví zákerného žreca susedného hradiska Čaradu (Dušan Cinkota), ktorý vycíti svoju príležitosť a rozohrá nebezpečnú hru…

Zaujal vás tento malý exkurz do deja výpravných Slovanov? Tak na jeho pokračovanie si budete musieť počkať do premiéry, prvá epizóda z celkom dvanástich je zatiaľ naplánovaná na 10.3.2021 o 20.35 na hlavnej televíznej stanici JOJ. Veríme spolu s vami, že to bude stáť naozaj zato.

Novinky zo sveta TV
O tomto výpravnom a megadrahom slovenskom seriáli sme na našom webe priniesli už niekoľko zaujímavých článkov a ani ..
23.2.2021
Gameshow Fenomén21 je podľa popisu RTVS šou pre každého, kto chce udržať svoj mozog vo forme. Prečo? Pretože v nej bude ..
21.2.2021
Po roku RTVS opäť spúšťa výrobu obľúbenej panelovej diskusie s názvom Silná zostava*. S novou moderátorkou. Na ..
9.2.2021
Takže je to potvrdené. Zábavná šou sa vracia už túto jar na naše obrazovky už v šiestej sérii a konečne sú známe ..
2.2.2021
Naše televízie neustále zbroja v boji o diváka a tak sa už na jar blíži ďalšia premiéra nového pôvodného seriálu ..
26.1.2021
Kto sa nevedel dočkať, kedy konečne začne zámorská NHL, tak ten má už teraz o zábavu postarané, skrátená sezóna ..
19.1.2021
Projekt dokumentárneho seriálu Ikony o najstaršej žijúcej generácii slovenských architektov vstupuje do svojej ďalšej ..
12.1.2021
Prvá z ohlásených seriálových noviniek na Markíze s názvom Najhorší týždeň môjho ..
10.1.2021
Kde sú tie časy keď televízie vo veľkom investovali do silvestrovských programov a okázalých šou. V ostatných rokoch ..
28.12.2020
JOJ na sviatky poteší všetkých divákov, na Štedrý deň bude opäť bez reklamy. Inak, po minuloročných rekordoch – Tri ..
17.12.2020