Premiéra Slovanov sa nezadržateľne blíži

O tomto výpravnom a megadrahom slovenskom seriáli sme na našom webe priniesli už niekoľko zaujímavých článkov a ani tento asi nebude posledný, ale… Chystá sa totiž jeho triumfálny vstup na naše televízne obrazovky, pričom s premiérou môžete rátať už túto jar (marec 2021). Samozrejme na JOJke.

Doteraz sme si v predchádzajúcich článkoch spomínali najmä obsadenie seriálu a jeho výrobný štáb (čítaj článok: Slovania? JOJ investuje milióny, pozrite si kompletné herecké obsadenie seriálu…), teraz prišiel ten správny čas si viac povedať o jeho deji.

Príbeh seriálu sa odohráva v siedmom storočí nášho letopočtu a sleduje osudy obyvateľov karpatskej doliny ešte pred tým, ako sa slovanské kmene začali postupne spájať. Budeme sledovať život a postavy zo susediacich hradísk Veľký stôl a Furnau, ktoré sa síce navzájom potrebujú, ale nevyhnú sa ani konfliktom (či už je to v dôsledku mocenských záujmov, alebo tlaku nájazdov divokých Avarov). Hlavná hrdinka Draha (stvárňuje ju mladá ukrajinská herečka Polina Nosykhina)je ešte len dospievajúce dievča z hradiska Veľký stôl a už sa jej podarilo zachrániť záhadného cudzinca, ktorého aj sama pomenovala Vlad (Juraj Loj). Súbežne budeme sledovať aj príbeh Radúza (Tomáš Maštalír), neohrozeného bojovníka z konkurenčného hradiska Furnau, ktorý hľadá pomoc s počatím potomka. Tú mu odmietne vlastný žrec Sokola (Oleg Mosyichuk) a tak osloví zákerného žreca susedného hradiska Čaradu (Dušan Cinkota), ktorý vycíti svoju príležitosť a rozohrá nebezpečnú hru…

Zaujal vás tento malý exkurz do deja výpravných Slovanov? Tak na jeho pokračovanie si budete musieť počkať do premiéry, prvá epizóda z celkom dvanástich je zatiaľ naplánovaná na 10.3.2021 o 20.35 na hlavnej televíznej stanici JOJ. Veríme spolu s vami, že to bude stáť naozaj zato.

Novinky zo sveta TV
Je to tak, v poradí tretia televízna stanica z portfólia skupiny JOJ Group totiž začala vysielať už v apríli 2013. Za ..
25.4.2021
Dokument známeho slovenského režiséra Pavla Barabáša s názvom Everest – najťažšia cesta získal ..
18.4.2021
Talentová šou Česko Slovensko má talent opäť prichádza na naše obrazovky. Jeden z najúspešnejších formátov ..
11.4.2021
Veľká noc sa na obrazovkách RTVS a jeho hlavného kanálu Jednotka bude niesť v tradičnom šate. To znamená, že sa ..
1.4.2021
Veľká noc sa nezadržateľne blíži a bohužiaľ sa bude opäť veľmi podobať tej minuloročnej. To znamená, že ľudia ..
24.3.2021
Každý piatok na Dvojke (od 12.marca) budete mať možnosť vidieť skvelý televízny počin z dielne talianskej RAI a HBO ..
18.3.2021
Nová Perinbaba konečne v kinách? Tak hádam sa toho dočkáme a možno to bude aj o chvíľu v apríli (i keď ani tento ..
14.3.2021
Tak a je tu regulárny nástup jarnej televíznej sezóny. Kým Markíza začala zhurta a novinky nasadzuje hneď prvý marcový ..
6.3.2021
O tomto výpravnom a megadrahom slovenskom seriáli sme na našom webe priniesli už niekoľko zaujímavých článkov a ani ..
23.2.2021