Pečie celé Slovensko boduje aj na iných frontoch – napríklad i na tom knižnom

Veru tak, kniha s najlepšími receptami Pečie celé Slovensko totiž získala ocenenie PantaRheiAwards 2022 v kategórii Životný štýl. Ceny sa slávnostne odovzdávali vo štvrtok 27.apríla 2023 v kníhkupectve PantaRhei v jednom z bratislavských nákupných centier.

Pár slov k PantaRheiAwards. Jedná sa o knižné ocenenie, ktoré sa tento rok udeľovalo už po štrnástykrát. A ako inak, organizuje ho najväčšia sieť kníhkupectiev na Slovensku – PantaRhei. O víťazoch rozhodujú samotní čitatelia online hlasovaním, pričom nominácie sú obrazom preferencií verejnosti spolu so štatistikami predaja.

O knihe Pečie celé Slovensko

V knihe nájdete 100 najlepších a najzaujímavejších receptov z obľúbenej šou Pečie celé Slovensko ešte z prvej série, ktorá sa vysielala v roku 2021. Recepty s detailnými návodmi vás naučia piecť skvelé sladké i slané pochúťky. A že bolo z čoho vyberať. Sami ste mali možnosť vidieť na obrazovkách RTVS ako sa pečú rôzne torty a bábovky, tartaletky i makrónky, cheescakes aj pečené nanuky, ale aj domáci chlieb, slané pečivo či quiche… Počas desiatich týždňov stihlo 12 súťažiacich upiecť chuťovky z celkom 150 receptov.

Podľa editorky knihy Antónii Bielovej, ktorá si celé Pečie celé Slovensko podrobne zopakovala a recepty vyberala aj na základe hodnotení porotkýň, „sa snažili vyberať recepty tak, aby boli pre čitateľov vytvoriteľné aj v domácich podmienkach“. Kniha má čo povedať ako skúsenejším cukrárom a cukrárkam, tak aj úplným začiatočníkom. Tých potom určite poteší aj slovník pojmov.

Len pre pripomenutie. Pekárska televízna šou vychádza z britského originálu TheGreatBritish Bake Off. Ten mal premiéru už v roku 2010 a získal si odvtedy množstvo fanúšikov po celom svete. U nás sa momentálne chystá už jej tretia séria (viac v našom článku).

Novinky zo sveta TV
RTVS má na Vianoce pripravenú ďalšiu pôvodnú slovenskú rozprávku. Na Štedrý večer uvedie vianočnú rozprávku ..
28.11.2023
Tak nová Perinbaba konečne mieri do kín. Po dlhotrvajúcich peripetiách, ktoré mala na svedomí hlavne pandémia (prvý ..
25.11.2023
Po tom, čo aktuálna tretia sezóna najväčšieho hitu RTVS Pečie celé Slovensko bola dlho na vážkach a vedenie váhalo, ..
12.11.2023
Spravodajská televízia JOJ 24 ešte na konci októbra uviedla dve zbrusu nové relácie. „Pacient, Lekár, Vedec“ ..
2.11.2023
Big Brother je späť! Jedna z najúspešnejších reality show na svete sa po rokoch vracia na slovenské obrazovky. Tentoraz v ..
31.10.2023
Od októbra 2023 na verejnoprávnej Jednotke môžeme sledovať už druhú sériu zábavného seriálu na podporu čítania ..
22.10.2023
Na Slovensko prichádza film Muž, ktorý stál v ceste. Je to dráma o mužovi, ktorý sa reálne postavil do cesty ..
14.10.2023
Videli ste film Sviňa? Tak teraz do kín prichádza jeho voľné pokračovanie s názvom Vojna policajtov. Za knižnou predlohou ..
6.10.2023
Tešíte sa na Pečie celé Slovensko? V nedeľu 1. októbra 2023 večer to na Jednotke RTVS konečne vypukne. Do tretej série ..
30.9.2023