Pečie celé Slovensko boduje aj na iných frontoch – napríklad i na tom knižnom

Veru tak, kniha s najlepšími receptami Pečie celé Slovensko totiž získala ocenenie PantaRheiAwards 2022 v kategórii Životný štýl. Ceny sa slávnostne odovzdávali vo štvrtok 27.apríla 2023 v kníhkupectve PantaRhei v jednom z bratislavských nákupných centier.

Pár slov k PantaRheiAwards. Jedná sa o knižné ocenenie, ktoré sa tento rok udeľovalo už po štrnástykrát. A ako inak, organizuje ho najväčšia sieť kníhkupectiev na Slovensku – PantaRhei. O víťazoch rozhodujú samotní čitatelia online hlasovaním, pričom nominácie sú obrazom preferencií verejnosti spolu so štatistikami predaja.

O knihe Pečie celé Slovensko

V knihe nájdete 100 najlepších a najzaujímavejších receptov z obľúbenej šou Pečie celé Slovensko ešte z prvej série, ktorá sa vysielala v roku 2021. Recepty s detailnými návodmi vás naučia piecť skvelé sladké i slané pochúťky. A že bolo z čoho vyberať. Sami ste mali možnosť vidieť na obrazovkách RTVS ako sa pečú rôzne torty a bábovky, tartaletky i makrónky, cheescakes aj pečené nanuky, ale aj domáci chlieb, slané pečivo či quiche… Počas desiatich týždňov stihlo 12 súťažiacich upiecť chuťovky z celkom 150 receptov.

Podľa editorky knihy Antónii Bielovej, ktorá si celé Pečie celé Slovensko podrobne zopakovala a recepty vyberala aj na základe hodnotení porotkýň, „sa snažili vyberať recepty tak, aby boli pre čitateľov vytvoriteľné aj v domácich podmienkach“. Kniha má čo povedať ako skúsenejším cukrárom a cukrárkam, tak aj úplným začiatočníkom. Tých potom určite poteší aj slovník pojmov.

Len pre pripomenutie. Pekárska televízna šou vychádza z britského originálu TheGreatBritish Bake Off. Ten mal premiéru už v roku 2010 a získal si odvtedy množstvo fanúšikov po celom svete. U nás sa momentálne chystá už jej tretia séria (viac v našom článku).

Novinky zo sveta TV
Je to tak, len prednedávnom totiž JOJ Group potvrdila chýry o vzniku novej stanice v jej programovom portfóliu*. Nová ..
4.6.2023
Verejnoprávna RTVS spúšťa nový projekt s názvom „Voda spieva“ v spolupráci s Východoslovenskou vodárenskou ..
26.5.2023
RTVS zaradila do svojej programovej štruktúry v máji 2023 novú publicistickú reláciu s názvom „Cez lupu“. Prvá ..
21.5.2023
Sviatok všetkých hokejových nadšencov – Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sú konečne tu. Tohtoročný svetový ..
14.5.2023
Veru tak, kniha s najlepšími receptami Pečie celé Slovensko totiž získala ocenenie PantaRheiAwards 2022 v kategórii ..
7.5.2023
Už zanedlho sa na našich obrazovkách objaví nový formát – a hoci sa leto (a letná uhorková sezóna) neúprosne blíži, ..
30.4.2023
Slávnostné vyhlásenie našej Národnej filmovej ceny Slnko v sieti za rok 2022 už máme úspešne za sebou. Uskutočnilo sa ..
23.4.2023
S kým sa naši stretnú v príprave? Pod vedením trénera CraigaRamsayho ich čaká osem zápasov. A všetky odvysiela aj ..
13.4.2023
Ak ste fanúšikom obľúbenej zábavno-vedomostnej šou Čo ja viem z dielne RTVS, tak vás určite poteší správa, že už na ..
9.4.2023
Teda tých častí, ktoré sa natáčali na Slovensku, aby sme boli presnejší. Keď k nám minulý rok zavítala kontroverzná ..
29.3.2023