Orientujete sa v tohtoročnej Superstar?

Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na Markíze a Nove sú už zverejnené. Ako to teda bude?

V poradí piata federálna Superstar sa nebude voči svojim predchádzajúcim sériám vonkoncom vymykať a pobeží aj podobne dlho. Čakalo sa, či tohtoročná šou sa neukončí skôr pre kolíziu s Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji (sleduj MS v Dánsku ONLINE), napokon však všetko zostalo po starom. Veľmi atraktívne kastingové kolá teda zostali v programe a show tak prebieha ako v minulosti. Je potvrdené, že táto sezóna Superstar bude mať 5 odvysielaných finálových kôl. Tie sú vlastne akousi „výkladnou skriňou“ nádejných spevákov, hoci ich počet bol v minulosti aj dvojnásobný. Avšak optimalizácia nákladov (rozumej šetrenie) a vývoj diváckych preferencií smerom ku kastigovým kolám viedlo k okliešteniu počtu živých vystúpení, kedy o zotrvaní v súťaži už rozhodujú len a len diváci.

Superstar teda pobeží až do nedele 10. júna, kedy je na programe veľký finálový večer.  Ako to bude prebiehať? Vo finálových kolách začína 10 finalistov (5 chlapcov a 5 dievčat). Menej kôl znamená aj rýchlejšie vyradzovanie – v prvých troch sa totiž vyradia až dvaja účinkujúci. Vo štvrom kole vypadne už len jeden spevák/speváčka. Do takzvaného Superfinále sa tak dostane trojica najúspešnejších. Priamo v jeho priebehu sa zúži na dvojicu a stopnuté hlasovanie sa spustí odznova a finálová dvojica zabojuje o celkové prvenstvo.

Toto sú tohtoroční finalisti: Petr Borkovec, Bryan Gandola, Dominik Gerda (vypadol v 1. kole), Richard Chovan (vypadol v 1. kole), Jakub Pružinský, Aneta Horňáková, Adéla Kvitová, Tereza Anna Mašková, Karmen Pál-Baláž, Eliška Rusková.

Novinky zo sveta TV
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018
To, o čom sa len doteraz potichu šepkalo, sa nakoniec aj potvrdilo. Televízia Markíza oficiálne potvrdila ..
13.12.2018
Už zanedlho sa budeme môcť priučiť bontónu a spoločenskej etikete prostredníctvom nového animovaného televízneho ..
5.12.2018
Poďme sa pozrieť na program slovenských televízií v najväčší sviatok roka Štedrý deň. Nie preto, že Vianoce sú už ..
2.12.2018
Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové ..
23.11.2018
Už to tak bude, slovenské televízie idú opäť skúšať šťastie a nervy normálneho diváka s novými, ale aj prerobenými ..
15.11.2018
Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS ..
11.11.2018