Orientujete sa v tohtoročnej Superstar?

Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na Markíze a Nove sú už zverejnené. Ako to teda bude?

V poradí piata federálna Superstar sa nebude voči svojim predchádzajúcim sériám vonkoncom vymykať a pobeží aj podobne dlho. Čakalo sa, či tohtoročná šou sa neukončí skôr pre kolíziu s Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji (sleduj MS v Dánsku ONLINE), napokon však všetko zostalo po starom. Veľmi atraktívne kastingové kolá teda zostali v programe a show tak prebieha ako v minulosti. Je potvrdené, že táto sezóna Superstar bude mať 5 odvysielaných finálových kôl. Tie sú vlastne akousi „výkladnou skriňou“ nádejných spevákov, hoci ich počet bol v minulosti aj dvojnásobný. Avšak optimalizácia nákladov (rozumej šetrenie) a vývoj diváckych preferencií smerom ku kastigovým kolám viedlo k okliešteniu počtu živých vystúpení, kedy o zotrvaní v súťaži už rozhodujú len a len diváci.

Superstar teda pobeží až do nedele 10. júna, kedy je na programe veľký finálový večer.  Ako to bude prebiehať? Vo finálových kolách začína 10 finalistov (5 chlapcov a 5 dievčat). Menej kôl znamená aj rýchlejšie vyradzovanie – v prvých troch sa totiž vyradia až dvaja účinkujúci. Vo štvrom kole vypadne už len jeden spevák/speváčka. Do takzvaného Superfinále sa tak dostane trojica najúspešnejších. Priamo v jeho priebehu sa zúži na dvojicu a stopnuté hlasovanie sa spustí odznova a finálová dvojica zabojuje o celkové prvenstvo.

Toto sú tohtoroční finalisti: Petr Borkovec, Bryan Gandola, Dominik Gerda (vypadol v 1. kole), Richard Chovan (vypadol v 1. kole), Jakub Pružinský, Aneta Horňáková, Adéla Kvitová, Tereza Anna Mašková, Karmen Pál-Baláž, Eliška Rusková.

Novinky zo sveta TV
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018
Vyzerá to tak. Teda skôr sa jedná o to, že jesenný termín nasadenia show ešte nie je zo strany Tv JOJ potvrdený. Noví ..
1.8.2018
Mega úspešný seriál Markízy Oteckovia má momentálne letnú prestávku a na obrazovky sa vráti zase na ..
29.7.2018
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018
Druhá časť názvu totiž označuje školskú triedu. Áno, je to tak. Natáčanie nového pôvodného seriálu pre deti a ich ..
20.6.2018
Nový seriál na Joj-ke nám ukáže, aké je možné zákulisie našej politickej scény. Nečakajte však temné odhalenia a ..
17.6.2018
Tento mesiac v televízii Markíza končí dlhoročná športová „tvár“, člen športovej redakcie, Štefan Eisele. Svoj ..
5.6.2018
RTVS je hlavným producentom zaujímavého počinu, ktorý mapuje osudy a pôsobenie slovenskej osobnosti generála Milana ..
30.5.2018