Orientujete sa v tohtoročnej Superstar?

Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na Markíze a Nove sú už zverejnené. Ako to teda bude?

V poradí piata federálna Superstar sa nebude voči svojim predchádzajúcim sériám vonkoncom vymykať a pobeží aj podobne dlho. Čakalo sa, či tohtoročná šou sa neukončí skôr pre kolíziu s Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji (sleduj MS v Dánsku ONLINE), napokon však všetko zostalo po starom. Veľmi atraktívne kastingové kolá teda zostali v programe a show tak prebieha ako v minulosti. Je potvrdené, že táto sezóna Superstar bude mať 5 odvysielaných finálových kôl. Tie sú vlastne akousi „výkladnou skriňou“ nádejných spevákov, hoci ich počet bol v minulosti aj dvojnásobný. Avšak optimalizácia nákladov (rozumej šetrenie) a vývoj diváckych preferencií smerom ku kastigovým kolám viedlo k okliešteniu počtu živých vystúpení, kedy o zotrvaní v súťaži už rozhodujú len a len diváci.

Superstar teda pobeží až do nedele 10. júna, kedy je na programe veľký finálový večer.  Ako to bude prebiehať? Vo finálových kolách začína 10 finalistov (5 chlapcov a 5 dievčat). Menej kôl znamená aj rýchlejšie vyradzovanie – v prvých troch sa totiž vyradia až dvaja účinkujúci. Vo štvrom kole vypadne už len jeden spevák/speváčka. Do takzvaného Superfinále sa tak dostane trojica najúspešnejších. Priamo v jeho priebehu sa zúži na dvojicu a stopnuté hlasovanie sa spustí odznova a finálová dvojica zabojuje o celkové prvenstvo.

Toto sú tohtoroční finalisti: Petr Borkovec, Bryan Gandola, Dominik Gerda (vypadol v 1. kole), Richard Chovan (vypadol v 1. kole), Jakub Pružinský, Aneta Horňáková, Adéla Kvitová, Tereza Anna Mašková, Karmen Pál-Baláž, Eliška Rusková.

Novinky zo sveta TV
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022
Skupina Markíza zanedlho prinesie divákom zbrusu novú televíznu stanicu s názvom Markíza KRIMI. Už v júni 2022 (teda ..
10.4.2022
Do našich kín sa čoskoro (7.apríla 2022) dostane nový počin slovenského režiséra Petra Bebjaka s názvom Tieňohra. ..
3.4.2022
Teda zanedlho ako zanedlho. Na počin jednej z najúspešnejších slovenských režisérok Mariany ČengelSolčanskej (stojí ..
27.3.2022
Ste fanúšikom legendárnej stavebnice Lego? Tak už túto jar vám televízia Markíza ponúkne svetoznámu šou LEGO Masters, ..
16.3.2022