Orientujete sa v tohtoročnej Superstar?

Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na Markíze a Nove sú už zverejnené. Ako to teda bude?

V poradí piata federálna Superstar sa nebude voči svojim predchádzajúcim sériám vonkoncom vymykať a pobeží aj podobne dlho. Čakalo sa, či tohtoročná šou sa neukončí skôr pre kolíziu s Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji (sleduj MS v Dánsku ONLINE), napokon však všetko zostalo po starom. Veľmi atraktívne kastingové kolá teda zostali v programe a show tak prebieha ako v minulosti. Je potvrdené, že táto sezóna Superstar bude mať 5 odvysielaných finálových kôl. Tie sú vlastne akousi „výkladnou skriňou“ nádejných spevákov, hoci ich počet bol v minulosti aj dvojnásobný. Avšak optimalizácia nákladov (rozumej šetrenie) a vývoj diváckych preferencií smerom ku kastigovým kolám viedlo k okliešteniu počtu živých vystúpení, kedy o zotrvaní v súťaži už rozhodujú len a len diváci.

Superstar teda pobeží až do nedele 10. júna, kedy je na programe veľký finálový večer.  Ako to bude prebiehať? Vo finálových kolách začína 10 finalistov (5 chlapcov a 5 dievčat). Menej kôl znamená aj rýchlejšie vyradzovanie – v prvých troch sa totiž vyradia až dvaja účinkujúci. Vo štvrom kole vypadne už len jeden spevák/speváčka. Do takzvaného Superfinále sa tak dostane trojica najúspešnejších. Priamo v jeho priebehu sa zúži na dvojicu a stopnuté hlasovanie sa spustí odznova a finálová dvojica zabojuje o celkové prvenstvo.

Toto sú tohtoroční finalisti: Petr Borkovec, Bryan Gandola, Dominik Gerda (vypadol v 1. kole), Richard Chovan (vypadol v 1. kole), Jakub Pružinský, Aneta Horňáková, Adéla Kvitová, Tereza Anna Mašková, Karmen Pál-Baláž, Eliška Rusková.

Novinky zo sveta TV
Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom ..
18.10.2018
Séria nových seriálov na Jojke sa bude opäť niesť v komediálnom duchu. K už natočeným projektom Delukse ..
14.10.2018
Ale áno, Susedia už veru majú svoj vrchol za sebou, o tom snáď ..
3.10.2018
Reportéri – investigatívna relácia sa vracia späť na obrazovky verejnoprávnej televízie. Bude riešiť ..
30.9.2018
Súboj o televízneho diváka je jednoducho dennodenný boj. Televízie sa pravidelne predchádzajú v snahe získať si čo ..
23.9.2018
Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný ..
16.9.2018
Do kín sa na konci septembra (27.9.2018 v premiére) dostáva ďalší zaujímavý filmový počin, na ktorom sa producentsky ..
6.9.2018
Slovenské seriály sú teraz populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Teda aspoň tak sa zdá podľa masívnej produkcie našich ..
2.9.2018
Už sme sa o predpokladaných účastníkoch show Tvoja tvár znie povedome bavili
21.8.2018
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018