Markízácky Klub červených náramkov proti jojkárskejJenny

Markíza bude mať vlastnú Jenny! Seriál z prostredia nemocničnej pediatrie s názvomKlub červených náramkov má byť viac než konkurencieschopnou novinkou, ktorá má za cieľ osloviť diváka svojim komediálno-dramatickým zameraním. Podobne, ako je to pri plánovanom budúcoročnom higlihgteJojky – seriálu Jenny.

Emotívny seriál Klub červených náramkov zobrazuje osudy detí hospitalizovaných v nemocnici na pediatrickom oddelení. Seriál sprostredkuje ich videnie sveta so všetkými jeho radosťami, ale aj strasťami. Markízácky seriál podobne ako ten jojkársky vychádza zo zahraničného originálu. Predlohou je katalánsky (španielsky) seriál Polseresvermelles (PulserasRojas), ktorý adaptovala napríklad aj americká stanica Fox pod názvom TheRedBand Society, kde sa odvysielalo plných 13 častí. Pôvodný španielsky formát sa vysielal v rokoch 2011-2013 a diváci mali možnosť vidieť 2 série a celkom 28 častí.

Červené náramky z názvu seriálu sú symbolom priateľstva a nádeje detí bojujúcich so zákernou chorobou, pričom seriál sleduje osudy 6 hrdinov, od najmenších detí až po tínedžerov (8 až 17 rokov). Malí pacienti aj napriek svojmu ochoreniu majú rovnaké starosti a sny ako ich zdraví rovesníci, rovnakú chuť spoznávať a objavovať svet, zamilovať sa a smiať sa na všedných veciach. Diváci uvidia ako si deti zvykajú na nové prostredie a situáciu, ako ich život v nemocnici mení aj životy ľudí, ktorí sa okolo nich pohybujú – priatelia, rodina i lekári…

Červený náramok inak v reále pre mnohých ľudí slúži ako talizman, ktorý má chrániť nositeľa pred zlom, závisťou a každou ďalšou negatívnou energiou, ktorá jestvuje. Pôvod sa pripisuje starému mystickému židovskému učeniu – kabale, kde sa hovorí, že do ľavej strany nášho tela prenikajú všetky negatívne energie z okolitého sveta. Preto sa červená šnúrka (náramok) viaže hlavne na ľavú ruku…

Novinky zo sveta TV
Chýbala vám na televíznych obrazovkách zoznamka? Už nebude. Na budúci rok je jedna potvrdená aj na Markíze. A rovno sa ..
1.12.2019
Chystá sa ďalší veľký rebrand stanice z portfólia tv JOJ. Z detskej stanice TvRiK, ktorá sa spúšťala v roku 2015, sa ..
20.11.2019
Markíza bude mať vlastnú Jenny! Seriál z prostredia nemocničnej pediatrie s názvomKlub červených ..
14.11.2019
Už na budúci rok televízia JOJ uvedie pôvodný formát (adaptovaný z kanadského originálu), od ktorého si sľubujú ..
6.11.2019
V siedmom nebi vstupuje na obrazovky komerčnej televízie do ďalšej sezóny, čím prekoná aj svojho ..
31.10.2019
Novinka na scéne rodinných seriálov s názvom Mami, kúp mi psa sa na našich obrazovkách objaví už na ..
23.10.2019
Verejnoprávna televízia a rozhlas stále dokáže potrápiť komerčné stanice a to aj vďaka tomu, že sa neustále púšťa ..
20.10.2019
Nová šou Utajený šéf sa predvedie na televíznych obrazovkách už v novembri. Teda predbežne to tak ..
13.10.2019
Súkromná televízia JOJ prednedávnom rozšírila svoje akvizície, kedy kúpila na českom trhu platené stanice CS ..
2.10.2019
Tretí športový kanál verejnoprávnej televízie a rozhlasu bude konečne realitou. Jeho štart je potvrdený už na ..
25.9.2019