Kôň – ďalší sviatočný film z dielne RTVS

Verejnoprávna televízia pokračuje v tradícii natáčania vlastných sviatočných filmov a už teraz je jasné, že najmä po úspechu z minulého roka – titul Jozef Mak odvysielaný na Nový rok, bol jedným z najsledovanejších novoročných programov – bude nový televízny film takisto veľmi očakávaný. Hlavne ak pôjde o zaujímavý námet. Kôň (zatiaľ pracovná verzia názvu) by totiž mala byť vianočná rodinná komédia.

Za filmom stojí režisér Martin Šulík a scenárista Marek Leščák (spolu majú na konte také filmy ako je legendárna Záhrada, či novšie oceňované snímky Tlmočník a Muž so zajačími ušami), takže už len podľa toho bude pre väčšinu znalých divákov netrpezlivo očakávanou udalosťou. Film sa mal začať natáčať ešte v minulom roku 2021, no kvôli nepriaznivej covidovej situácii sa tak stalo až na začiatku tohto roka (s predpokladaným ukončením v máji 2022).

O čo v novom filme vlastne pôjde? Ján Dušička, plachý a nesmelý učiteľ, ktorý práve rieši krízy vo vzťahu, v práci a v rámci susedských vzťahov, si domov privedie koňa. Na tom by možno nebolo nič extra zvláštne, keby nebýval v bytovke na druhom poschodí. A keby si vôbec pamätal ako k tomu došlo – a práve na Vianoce. Takže premisa príbehu je, ako sami uznáte, veľmi zaujímavá a ako sa s ňou popasovali tvorcovia a herci uvidíme až koncom tohto roka.

V hlavnej úlohe sa inak predstavil talentovaný herec Daniel Fischer, ktorého si asi najviac budete pamätať z komediálnych seriálov Delukse a Šťastná rybka, ale objavil sa aj vo filmoch V lete ti poviem ako sa mám, Nech je svetlo, Nedodržaný sľub, či Muzika. Čo sa týka lokácií, tak film vás zavedie hlavne do ulíc Bratislavy, ale aj na Myjavu. Produkciu zaštítila producentská spoločnosť Rudolfa Biermanna In film Praha a samozrejme RTVS.

Novinky zo sveta TV
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022
Natáčanie nových seriálov neustále pokračuje a takto sa zanedlho môžeme na obrazovkách Tv JOJ tešiť na ďalší ..
6.11.2022
Už onedlho sa v našich kinách objaví film o jednej z najvýraznejších osobností česko-slovenských kultúrnych ..
30.10.2022
Televízia JOJ započala natáčanie nového seriálu s názvom Duch. Bude to kriminálka s prvkami komédie, čo nie je ..
20.10.2022
Sesterská stanica našej druhej najúspešnejšej komerčnej stanice z Koliby – JOJ Plus v októbri tohto roka (2022) ..
16.10.2022
Po nástupe nového riaditeľa RTVS (Ľuboš Machaj) sa ..
7.10.2022
Možno ste to už zaregistrovali a možno nie, ale najdiskutovanejšou témou z mediálneho prostrediamomentálne je to, že ..
2.10.2022
Dotočené (prvá klapka padla v ešte v apríli 2022) a môže sa ísť na to. Už druhého októbra v nedeľu sa totiž na ..
21.9.2022