Kôň – ďalší sviatočný film z dielne RTVS

Verejnoprávna televízia pokračuje v tradícii natáčania vlastných sviatočných filmov a už teraz je jasné, že najmä po úspechu z minulého roka – titul Jozef Mak odvysielaný na Nový rok, bol jedným z najsledovanejších novoročných programov – bude nový televízny film takisto veľmi očakávaný. Hlavne ak pôjde o zaujímavý námet. Kôň (zatiaľ pracovná verzia názvu) by totiž mala byť vianočná rodinná komédia.

Za filmom stojí režisér Martin Šulík a scenárista Marek Leščák (spolu majú na konte také filmy ako je legendárna Záhrada, či novšie oceňované snímky Tlmočník a Muž so zajačími ušami), takže už len podľa toho bude pre väčšinu znalých divákov netrpezlivo očakávanou udalosťou. Film sa mal začať natáčať ešte v minulom roku 2021, no kvôli nepriaznivej covidovej situácii sa tak stalo až na začiatku tohto roka (s predpokladaným ukončením v máji 2022).

O čo v novom filme vlastne pôjde? Ján Dušička, plachý a nesmelý učiteľ, ktorý práve rieši krízy vo vzťahu, v práci a v rámci susedských vzťahov, si domov privedie koňa. Na tom by možno nebolo nič extra zvláštne, keby nebýval v bytovke na druhom poschodí. A keby si vôbec pamätal ako k tomu došlo – a práve na Vianoce. Takže premisa príbehu je, ako sami uznáte, veľmi zaujímavá a ako sa s ňou popasovali tvorcovia a herci uvidíme až koncom tohto roka.

V hlavnej úlohe sa inak predstavil talentovaný herec Daniel Fischer, ktorého si asi najviac budete pamätať z komediálnych seriálov Delukse a Šťastná rybka, ale objavil sa aj vo filmoch V lete ti poviem ako sa mám, Nech je svetlo, Nedodržaný sľub, či Muzika. Čo sa týka lokácií, tak film vás zavedie hlavne do ulíc Bratislavy, ale aj na Myjavu. Produkciu zaštítila producentská spoločnosť Rudolfa Biermanna In film Praha a samozrejme RTVS.

Novinky zo sveta TV
RTVS má na Vianoce pripravenú ďalšiu pôvodnú slovenskú rozprávku. Na Štedrý večer uvedie vianočnú rozprávku ..
28.11.2023
Tak nová Perinbaba konečne mieri do kín. Po dlhotrvajúcich peripetiách, ktoré mala na svedomí hlavne pandémia (prvý ..
25.11.2023
Po tom, čo aktuálna tretia sezóna najväčšieho hitu RTVS Pečie celé Slovensko bola dlho na vážkach a vedenie váhalo, ..
12.11.2023
Spravodajská televízia JOJ 24 ešte na konci októbra uviedla dve zbrusu nové relácie. „Pacient, Lekár, Vedec“ ..
2.11.2023
Big Brother je späť! Jedna z najúspešnejších reality show na svete sa po rokoch vracia na slovenské obrazovky. Tentoraz v ..
31.10.2023
Od októbra 2023 na verejnoprávnej Jednotke môžeme sledovať už druhú sériu zábavného seriálu na podporu čítania ..
22.10.2023
Na Slovensko prichádza film Muž, ktorý stál v ceste. Je to dráma o mužovi, ktorý sa reálne postavil do cesty ..
14.10.2023
Videli ste film Sviňa? Tak teraz do kín prichádza jeho voľné pokračovanie s názvom Vojna policajtov. Za knižnou predlohou ..
6.10.2023
Tešíte sa na Pečie celé Slovensko? V nedeľu 1. októbra 2023 večer to na Jednotke RTVS konečne vypukne. Do tretej série ..
30.9.2023