Kôň – ďalší sviatočný film z dielne RTVS

Verejnoprávna televízia pokračuje v tradícii natáčania vlastných sviatočných filmov a už teraz je jasné, že najmä po úspechu z minulého roka – titul Jozef Mak odvysielaný na Nový rok, bol jedným z najsledovanejších novoročných programov – bude nový televízny film takisto veľmi očakávaný. Hlavne ak pôjde o zaujímavý námet. Kôň (zatiaľ pracovná verzia názvu) by totiž mala byť vianočná rodinná komédia.

Za filmom stojí režisér Martin Šulík a scenárista Marek Leščák (spolu majú na konte také filmy ako je legendárna Záhrada, či novšie oceňované snímky Tlmočník a Muž so zajačími ušami), takže už len podľa toho bude pre väčšinu znalých divákov netrpezlivo očakávanou udalosťou. Film sa mal začať natáčať ešte v minulom roku 2021, no kvôli nepriaznivej covidovej situácii sa tak stalo až na začiatku tohto roka (s predpokladaným ukončením v máji 2022).

O čo v novom filme vlastne pôjde? Ján Dušička, plachý a nesmelý učiteľ, ktorý práve rieši krízy vo vzťahu, v práci a v rámci susedských vzťahov, si domov privedie koňa. Na tom by možno nebolo nič extra zvláštne, keby nebýval v bytovke na druhom poschodí. A keby si vôbec pamätal ako k tomu došlo – a práve na Vianoce. Takže premisa príbehu je, ako sami uznáte, veľmi zaujímavá a ako sa s ňou popasovali tvorcovia a herci uvidíme až koncom tohto roka.

V hlavnej úlohe sa inak predstavil talentovaný herec Daniel Fischer, ktorého si asi najviac budete pamätať z komediálnych seriálov Delukse a Šťastná rybka, ale objavil sa aj vo filmoch V lete ti poviem ako sa mám, Nech je svetlo, Nedodržaný sľub, či Muzika. Čo sa týka lokácií, tak film vás zavedie hlavne do ulíc Bratislavy, ale aj na Myjavu. Produkciu zaštítila producentská spoločnosť Rudolfa Biermanna In film Praha a samozrejme RTVS.

Novinky zo sveta TV
Už čoskoro sa v našich kinách (premiéra 22.9.2022) objaví nová slovensko-česko-poľská komédia Indián v hlavnej ..
2.8.2022
Vedomostné súťaže boli pred časom na našich obrazovkách naozaj veľmi populárne. Veď kto by si nepamätal na takého ..
26.7.2022
Po nedávnych úspešných projektoch verejnoprávnej televízie akými nepochybne bolo
21.7.2022
Po prvej úspešnej sezóne a spolupráci skupiny Markíza s Úniou ligových klubov (ÚLK) sa aj ročník 2022/2023, plus dve ..
15.7.2022
Teda reálne až od 2.augusta 2022 kedy prevezme kormidlo od dosluhujúceho riaditeľa Jaroslava Rezníka, ktorý bol mimochodom ..
5.7.2022
Verejnoprávna televízia pokračuje v tradícii natáčania vlastných sviatočných filmov a už teraz je jasné, že najmä ..
29.6.2022
Leto sa už nezadržateľne blíži a televízie začínajú meniť svoje štruktúry, pričom veľa priestoru dostávajú ..
26.6.2022
Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja ..
16.6.2022
Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi ..
13.6.2022
Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne ..
5.6.2022