Muž so zajačími ušami – film z koprodukcie RTVS už zbiera ocenenia

Je to tak, nový slovenský koprodukčný film Muž so zajačími ušamiuž získal svoje prvé hodnotné ocenenie a to aj navzdory tomu, že koronavíruskinopremiéru tohto filmu odsunul už dvakrát. Naposledy mal prísť do kín tento v poradí už desiaty hraný film režiséra Martina Šulíka 22. októbra. Momentálne sa s jeho slovenskou premiérou ráta na február 2021. Veľká pocta filmu prišla na Medzinárodnom filmovom festivale vo Varšave (9. do 18.októbra), keď práve Šulík prostredníctvom telefonátu prevzal Cenu za najlepšiu réžiu.

O čom tento film – lyrická tragikomédia vlastne je? Je o mužovi*, ktorému sa zo dňa na deň prevráti jeho život naruby, o predstavách o našom živote, ktoré môžu byť často mylné a aj smutné, no i komické.

*Je to príbeh o mužovi, ktorý jedného dňa získa naozaj nečakanú schopnosť a to mimoriadny sluch v podobe zajačíchuší. Takto nielen výborne počuje množstvo hlasov ďalších ľudí, ale predovšetkým ich myšlienky…

V hlavnej úlohe spisovateľa Jozefa sa predstavil populárny český herec a režisér Miroslav Krobot. Jeho najlepšieho priateľa zase stvárnil legendárny Oldřich Kaiser. V ďalších úlohách sa predstavili aj slovenské herečky – Zuzana Krónerová ako manželka hlavného hrdinu, Alexandra Borbély ako jeho priateľka a úlohu dcéry si „strihla“ Táňa Pauhofová.

Režisér Martin Šulík na scenári filmu tradične spolupracoval so svojim dvorným spoluscenáristom Marekom Leščákom, kameru takisto tradične zveril Martinovi Štrbovi a produkciu Rudolfovi Biermannovi.Kinofilm Muž so zajačími ušami vznikol v produkcii spoločností Titanic a In Film Praha, pričom koproducentom filmu je už úvodom spomínaná RTVS a Česká televize.

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022