Hit roka sa vám na verejnoprávnej Jednotke pozdával? Na jeseň ho máte späť

Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od začiatku tohto roka (2023). V celkom 25 častiach sme si vďaka nej pripomenuli najkrajšie  a najdôležitejšie momenty, ktoré sa odohrali počas 30 rokov samostatného Slovenska. Čo sa týka sledovanosti, tak relácia, ktorá mala ambíciu nadviazať na úspechy Zlatých časov, či ešte lepšie Legendy popu alebo Hit storočia, trochu sklamala, priemerná sledovanosť sa totiž hýbala len okolo hranice 200 tisíc divákov. Posledné tri epizódy dokonca pod ňu až podliezli. Pre porovnanie. Zlaté časy sledovalo priemerne takmer 300 tisíc divákov. Hit storočia spred 15 rokov dosiahol vo finále dokonca až 750 tisíc. Ale späť k relácii Hit roka…

Po krátkej letnej prestávke tu teda bude opäť. V druhej sérii to už ale bude o čosi voľnejšie ako pri tej prvej a bude sa v nej spomínať aj na „predslovenské“ obdobie. Viac k novej sezóne Hit roka povedal PR manažér RTVS Filip Púchovský: „V jednotlivých epizódach bude RTVS spomínať aj na obdobie pred vznikom samostatnej Slovenskej republiky. Rezonovať budú zaujímavé a významné spoločenské, historické, kultúrne, športové udalosti z viacerých rokov, ku ktorým budú pozývaní hostia, s ktorými sa tieto udalosti spájajú. Relácia aj v druhej sérii pripomenie tie najznámejšie slovenské hity v podaní pôvodných interpretov, alebo prespievané súčasnými interpretmi v sprievode hudobnej skupiny…“.

Celkovo sa ale na relácii dramaturgicky nič nemení. Moderátorom zostáva Ján Žgravčák, ktorého v štúdiu bude dopĺňať trojica glosátorov – hostí známych zo spoločenského, kultúrneho a športového života. Takisto nebudú chýbať originálne hudobné vystúpenia a množstvo archívnych zostrihov.

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023