Hit roka sa vám na verejnoprávnej Jednotke pozdával? Na jeseň ho máte späť

Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od začiatku tohto roka (2023). V celkom 25 častiach sme si vďaka nej pripomenuli najkrajšie  a najdôležitejšie momenty, ktoré sa odohrali počas 30 rokov samostatného Slovenska. Čo sa týka sledovanosti, tak relácia, ktorá mala ambíciu nadviazať na úspechy Zlatých časov, či ešte lepšie Legendy popu alebo Hit storočia, trochu sklamala, priemerná sledovanosť sa totiž hýbala len okolo hranice 200 tisíc divákov. Posledné tri epizódy dokonca pod ňu až podliezli. Pre porovnanie. Zlaté časy sledovalo priemerne takmer 300 tisíc divákov. Hit storočia spred 15 rokov dosiahol vo finále dokonca až 750 tisíc. Ale späť k relácii Hit roka…

Po krátkej letnej prestávke tu teda bude opäť. V druhej sérii to už ale bude o čosi voľnejšie ako pri tej prvej a bude sa v nej spomínať aj na „predslovenské“ obdobie. Viac k novej sezóne Hit roka povedal PR manažér RTVS Filip Púchovský: „V jednotlivých epizódach bude RTVS spomínať aj na obdobie pred vznikom samostatnej Slovenskej republiky. Rezonovať budú zaujímavé a významné spoločenské, historické, kultúrne, športové udalosti z viacerých rokov, ku ktorým budú pozývaní hostia, s ktorými sa tieto udalosti spájajú. Relácia aj v druhej sérii pripomenie tie najznámejšie slovenské hity v podaní pôvodných interpretov, alebo prespievané súčasnými interpretmi v sprievode hudobnej skupiny…“.

Celkovo sa ale na relácii dramaturgicky nič nemení. Moderátorom zostáva Ján Žgravčák, ktorého v štúdiu bude dopĺňať trojica glosátorov – hostí známych zo spoločenského, kultúrneho a športového života. Takisto nebudú chýbať originálne hudobné vystúpenia a množstvo archívnych zostrihov.

Novinky zo sveta TV
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024