Hit roka na Jednotke už od 5.1. 2023, je sa na čo tešiť?

Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už v roku 2007, totiž zožal naozaj enormný úspech. Nakrúcanie prvých častí Hitu roka už prebehlo v decembri a ráta sa tak s jeho premiérou hneď v prvý januárový týždeň. Konkrétne 5.1. vo štvrtok vo večernom primetime od 20.30 (kedysi vyhradené populárnym Zlatým časom).

Celkovo má mať táto šou až 25 dielov a bude sa nich podieľať tím, ktorý mal v minulosti na starosti napríklad aj Legendy popu, Poštu pre teba, ale i spomínané Hit storočia či Zlaté časy (spoločnosť MAYA podľa verejne prístupného centrálneho registra zmlúv za ne zinkasuje takmer 1 milión eur, plus jej RTVS sprístupní svoje archívy, zabezpečí obecenstvo, ľudí do výrobného štábu, techniku a rekvizity, štúdio…).

Čo vlastne bude hlavným predmetom tejto šou? Na rozdiel od Hitu storočia, kde sa mapovala hudobná scéna a produkcia v priebehu storočia, tak Hit roka sa bude zameriavať na hudbu, ktorá sa dostala do éteru od doby vzniku samostatného Slovenska, t.j. od roku 1993. Dramaturgicky by mala byť poňatá na spôsob Zlatých časov – traja moderátori v odľahčenom tóne budú spomínať na udalosti, ktoré na Slovensku najviac rezonovali v rokoch 1993 až 2023. S tým by im mali pomôcť aj viacerí výnimoční hostia (nechajme sa prekvapiť) a živé hudobné vystúpenia, ktoré zahrnú najväčšie hity predošlej trojdekády.

Ešte pár slov k obsadeniu. Moderátorom tejto šou sa celkom prekvapivo stal Ján Žgravčák, inak od septembra nový riaditeľ sekcie športu RTVS. Na druhú stranu však má aj celkom dosť moderátorských skúseností (naposledy galevečer Noc nádejí 2022), takže takáto voľba naozaj nemusí byť „výstrel do tmy“. No a v úlohe glosátorov sa predstaví trojica: Adela Vinczeová, Marián Leško a Michal Hudák.

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023