Hit roka na Jednotke už od 5.1. 2023, je sa na čo tešiť?

Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už v roku 2007, totiž zožal naozaj enormný úspech. Nakrúcanie prvých častí Hitu roka už prebehlo v decembri a ráta sa tak s jeho premiérou hneď v prvý januárový týždeň. Konkrétne 5.1. vo štvrtok vo večernom primetime od 20.30 (kedysi vyhradené populárnym Zlatým časom).

Celkovo má mať táto šou až 25 dielov a bude sa nich podieľať tím, ktorý mal v minulosti na starosti napríklad aj Legendy popu, Poštu pre teba, ale i spomínané Hit storočia či Zlaté časy (spoločnosť MAYA podľa verejne prístupného centrálneho registra zmlúv za ne zinkasuje takmer 1 milión eur, plus jej RTVS sprístupní svoje archívy, zabezpečí obecenstvo, ľudí do výrobného štábu, techniku a rekvizity, štúdio…).

Čo vlastne bude hlavným predmetom tejto šou? Na rozdiel od Hitu storočia, kde sa mapovala hudobná scéna a produkcia v priebehu storočia, tak Hit roka sa bude zameriavať na hudbu, ktorá sa dostala do éteru od doby vzniku samostatného Slovenska, t.j. od roku 1993. Dramaturgicky by mala byť poňatá na spôsob Zlatých časov – traja moderátori v odľahčenom tóne budú spomínať na udalosti, ktoré na Slovensku najviac rezonovali v rokoch 1993 až 2023. S tým by im mali pomôcť aj viacerí výnimoční hostia (nechajme sa prekvapiť) a živé hudobné vystúpenia, ktoré zahrnú najväčšie hity predošlej trojdekády.

Ešte pár slov k obsadeniu. Moderátorom tejto šou sa celkom prekvapivo stal Ján Žgravčák, inak od septembra nový riaditeľ sekcie športu RTVS. Na druhú stranu však má aj celkom dosť moderátorských skúseností (naposledy galevečer Noc nádejí 2022), takže takáto voľba naozaj nemusí byť „výstrel do tmy“. No a v úlohe glosátorov sa predstaví trojica: Adela Vinczeová, Marián Leško a Michal Hudák.

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022