Hit roka na Jednotke už od 5.1. 2023, je sa na čo tešiť?

Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už v roku 2007, totiž zožal naozaj enormný úspech. Nakrúcanie prvých častí Hitu roka už prebehlo v decembri a ráta sa tak s jeho premiérou hneď v prvý januárový týždeň. Konkrétne 5.1. vo štvrtok vo večernom primetime od 20.30 (kedysi vyhradené populárnym Zlatým časom).

Celkovo má mať táto šou až 25 dielov a bude sa nich podieľať tím, ktorý mal v minulosti na starosti napríklad aj Legendy popu, Poštu pre teba, ale i spomínané Hit storočia či Zlaté časy (spoločnosť MAYA podľa verejne prístupného centrálneho registra zmlúv za ne zinkasuje takmer 1 milión eur, plus jej RTVS sprístupní svoje archívy, zabezpečí obecenstvo, ľudí do výrobného štábu, techniku a rekvizity, štúdio…).

Čo vlastne bude hlavným predmetom tejto šou? Na rozdiel od Hitu storočia, kde sa mapovala hudobná scéna a produkcia v priebehu storočia, tak Hit roka sa bude zameriavať na hudbu, ktorá sa dostala do éteru od doby vzniku samostatného Slovenska, t.j. od roku 1993. Dramaturgicky by mala byť poňatá na spôsob Zlatých časov – traja moderátori v odľahčenom tóne budú spomínať na udalosti, ktoré na Slovensku najviac rezonovali v rokoch 1993 až 2023. S tým by im mali pomôcť aj viacerí výnimoční hostia (nechajme sa prekvapiť) a živé hudobné vystúpenia, ktoré zahrnú najväčšie hity predošlej trojdekády.

Ešte pár slov k obsadeniu. Moderátorom tejto šou sa celkom prekvapivo stal Ján Žgravčák, inak od septembra nový riaditeľ sekcie športu RTVS. Na druhú stranu však má aj celkom dosť moderátorských skúseností (naposledy galevečer Noc nádejí 2022), takže takáto voľba naozaj nemusí byť „výstrel do tmy“. No a v úlohe glosátorov sa predstaví trojica: Adela Vinczeová, Marián Leško a Michal Hudák.

Novinky zo sveta TV
Markíza na leto pripravila pre svojich divákov novinku – špeciálny formát pod názvom „Lovci búrok“. Vysiela sa v ..
18.7.2024
Tento rok oslavujeme okrúhle 80.výročie Slovenského národného povstania. A Slovenská televízia a rozhlas si ho bude ..
10.7.2024
Už v pondelok 8.júla o 20:30 sa na Markíze objaví nový odľahčený krimiseriál s názvom Polícia Hvar. Jeho dej sa ..
7.7.2024
Len prednedávnom sme vás informovali, že skupina Markíza má pre svojich divákov pripravenú novú televíznu stanicu.
26.6.2024
Televízna sezóna smeruje k uhorkovému obdobiu a v podstate všetky stanice zapínajú oddychový „prázdninový mód“. ..
23.6.2024
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024