Gurmáni ulice – Jojka testuje nový formát

Možno ste to už stihli zaznamenať, možno nie, ale JOJ tento mesiac uviedla neočakávane aj ďalší premiérový formát. Po seriáli Vlci (úspešný vstup na televíznu scénu – sledovanosť: 8,7 % divákov a 21,5 % podiel) a piatkovej show Veľký balík, sa na televízne obrazovky v nedeľu podvečer dostal aj nový magazín Gurmáni ulice.

Do vysielania sa zaradil programovou zmenou a nateraz sa jedná len o jednorázovú záležitosť. Podľa všetkého ide o pilotnú časť magazínu, ktorý si tak televízia otestovala (podobne ako kedysi televízia Markíza s dnes už so zrušenou skeč šou Kávomat).

O čo vlastne v Gurmánoch z ulice ide. Ide o reláciu, kde trojica známych osobností navštevuje slovenské mestá a skúša a hodnotí jedlá, ktoré dostať na ulici – takzvané street food (v pilotnej časti priatelia testujú jedlá na vianočných trhoch v Bratislave). Trojica je vyberaná tak, aby boli nielen mediálne známi, ale boli aj v súkromí dobrými priateľmi. Spomínanú trojicu teda vytvorili Jaro Slávik (neoddeliteľná súčasť -porotca Česko Slovensko má talent), Michal Nemtuda (herec – filmy Bratislavafilm, Lóve, seriál Svet podľa Evelyn) a Ludwig Bagin (známy z Pošty pre teba či komediálneho seriálu Od veci).

Tv Joj je so svojim nedeľným podvečerným pásmom magazínov spokojná a je pre ňu úspešnou súčasťou víkendového programu. Tak napríklad určite poznáte dlhodobo fungujúce Nové bývanie či reláciu Na chalupe(od jesene 2016). Postupne sa k nim pridala aj Nová záhrada, a spolu tak tvoria silný magazínový trojblok, s ktorými dosahujú silné nadpriemery v sledovanosti. Naopak pokus s uvedením magazínu Postavíme, opravíme, zveľadíme v sobotnom accese sa nevydaril a televízia ho koncom roka vyradila z programovej štruktúry. Uvidíme, či si pilot Gurmánov ulice vyslúži aj svoje pokračovanie. Čo myslíte?

Novinky zo sveta TV
Aj vy ste si obľúbili český seriál, ktorý vznikol na základe licencie britskej BBC s Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe? ..
16.2.2018
Vo veľkom sa už promuje, no jej príprava prebiehala v tichosti (to znamená bez predošlého avíza, bez prezentácie pre ..
11.2.2018
Keďže január je už takmer za nami, televízie majú priestor na to, aby zhodnotili svoj nástup do nového roka, zareagovali ..
4.2.2018
Nečakaný minuloročný hit Slovenskej televízie
25.1.2018
Určite ste si všimli, že Chart show sa trochu zmenila. Pribudli nové prvky, štúdio je veľkolepejšie, tiež sa máličko ..
21.1.2018
Možno ste to už stihli zaznamenať, možno nie, ale JOJ tento mesiac uviedla neočakávane aj ďalší premiérový formát. Po ..
11.1.2018
Slovenská televízia sa opäť raz koprodukčne podieľa na výnimočnom filmovom počine, akým Tlmočník od ..
3.1.2018
Tak tak, prípravy novej Československej
27.12.2017
Momentálne sa na obrazovkách televízie Joj môžeme stretnúť s masívnou kampaňou na nový seriál Vlci, ktorý obsadí 2 ..
21.12.2017
Kedysi populárnym koncoročným programom na obrazovkách našich televízií už asi nadobro odzvonilo. Ešte donedávna tomu ..
15.12.2017