Gurmáni ulice – Jojka testuje nový formát

Možno ste to už stihli zaznamenať, možno nie, ale JOJ tento mesiac uviedla neočakávane aj ďalší premiérový formát. Po seriáli Vlci (úspešný vstup na televíznu scénu – sledovanosť: 8,7 % divákov a 21,5 % podiel) a piatkovej show Veľký balík, sa na televízne obrazovky v nedeľu podvečer dostal aj nový magazín Gurmáni ulice.

Do vysielania sa zaradil programovou zmenou a nateraz sa jedná len o jednorázovú záležitosť. Podľa všetkého ide o pilotnú časť magazínu, ktorý si tak televízia otestovala (podobne ako kedysi televízia Markíza s dnes už so zrušenou skeč šou Kávomat).

O čo vlastne v Gurmánoch z ulice ide. Ide o reláciu, kde trojica známych osobností navštevuje slovenské mestá a skúša a hodnotí jedlá, ktoré dostať na ulici – takzvané street food (v pilotnej časti priatelia testujú jedlá na vianočných trhoch v Bratislave). Trojica je vyberaná tak, aby boli nielen mediálne známi, ale boli aj v súkromí dobrými priateľmi. Spomínanú trojicu teda vytvorili Jaro Slávik (neoddeliteľná súčasť -porotca Česko Slovensko má talent), Michal Nemtuda (herec – filmy Bratislavafilm, Lóve, seriál Svet podľa Evelyn) a Ludwig Bagin (známy z Pošty pre teba či komediálneho seriálu Od veci).

Tv Joj je so svojim nedeľným podvečerným pásmom magazínov spokojná a je pre ňu úspešnou súčasťou víkendového programu. Tak napríklad určite poznáte dlhodobo fungujúce Nové bývanie či reláciu Na chalupe(od jesene 2016). Postupne sa k nim pridala aj Nová záhrada, a spolu tak tvoria silný magazínový trojblok, s ktorými dosahujú silné nadpriemery v sledovanosti. Naopak pokus s uvedením magazínu Postavíme, opravíme, zveľadíme v sobotnom accese sa nevydaril a televízia ho koncom roka vyradila z programovej štruktúry. Uvidíme, či si pilot Gurmánov ulice vyslúži aj svoje pokračovanie. Čo myslíte?

Novinky zo sveta TV
Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na ..
16.5.2018
V porote iba jedna zmena, na druhú stranu kompletná výmena moderátorov. Toto sú posledné novinky z v poradí už siedmeho ..
10.5.2018
Nové vedenie Slovenskej verejnoprávnej televízie nepredĺži spoluprácu niektorým externým redaktorom televízneho ..
2.5.2018
Komediálne seriály sú v ostatnom období veľmi populárne a televízie prichádzajú neustále s novými produkciami. To isté ..
24.4.2018
Pamätáte si ešte, ako sa kriminálka Za sklom stala pri svojej ..
18.4.2018
Tak diváci, ktorí sú zvedaví na výkony našich hokejistov pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta v hokeji v Dánsku a ..
11.4.2018
Televízia sa púšťa do nových zábavných projektov, pretože dnes konkurencia nikdy nespí a pripravuje neustále nové a ..
4.4.2018
Rok 2018 uteká ako voda, ešte prednedávnom sme na našom webe uvádzali
27.3.2018
V poradí osemnásty OTO je už minulosťou. Slovenské televízie sa opäť raz zišli na spoločnom odovzdávaní cien ..
20.3.2018
Televízia JOJ a spoločnosť D.N.A. Production stoja za trojdielnou minisériou podľa rovnomennej knižnej predlohy ..
14.3.2018