Gurmáni ulice – Jojka testuje nový formát

Možno ste to už stihli zaznamenať, možno nie, ale JOJ tento mesiac uviedla neočakávane aj ďalší premiérový formát. Po seriáli Vlci (úspešný vstup na televíznu scénu – sledovanosť: 8,7 % divákov a 21,5 % podiel) a piatkovej show Veľký balík, sa na televízne obrazovky v nedeľu podvečer dostal aj nový magazín Gurmáni ulice.

Do vysielania sa zaradil programovou zmenou a nateraz sa jedná len o jednorázovú záležitosť. Podľa všetkého ide o pilotnú časť magazínu, ktorý si tak televízia otestovala (podobne ako kedysi televízia Markíza s dnes už so zrušenou skeč šou Kávomat).

O čo vlastne v Gurmánoch z ulice ide. Ide o reláciu, kde trojica známych osobností navštevuje slovenské mestá a skúša a hodnotí jedlá, ktoré dostať na ulici – takzvané street food (v pilotnej časti priatelia testujú jedlá na vianočných trhoch v Bratislave). Trojica je vyberaná tak, aby boli nielen mediálne známi, ale boli aj v súkromí dobrými priateľmi. Spomínanú trojicu teda vytvorili Jaro Slávik (neoddeliteľná súčasť -porotca Česko Slovensko má talent), Michal Nemtuda (herec – filmy Bratislavafilm, Lóve, seriál Svet podľa Evelyn) a Ludwig Bagin (známy z Pošty pre teba či komediálneho seriálu Od veci).

Tv Joj je so svojim nedeľným podvečerným pásmom magazínov spokojná a je pre ňu úspešnou súčasťou víkendového programu. Tak napríklad určite poznáte dlhodobo fungujúce Nové bývanie či reláciu Na chalupe(od jesene 2016). Postupne sa k nim pridala aj Nová záhrada, a spolu tak tvoria silný magazínový trojblok, s ktorými dosahujú silné nadpriemery v sledovanosti. Naopak pokus s uvedením magazínu Postavíme, opravíme, zveľadíme v sobotnom accese sa nevydaril a televízia ho koncom roka vyradila z programovej štruktúry. Uvidíme, či si pilot Gurmánov ulice vyslúži aj svoje pokračovanie. Čo myslíte?

Novinky zo sveta TV
Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom ..
18.10.2018
Séria nových seriálov na Jojke sa bude opäť niesť v komediálnom duchu. K už natočeným projektom Delukse ..
14.10.2018
Ale áno, Susedia už veru majú svoj vrchol za sebou, o tom snáď ..
3.10.2018
Reportéri – investigatívna relácia sa vracia späť na obrazovky verejnoprávnej televízie. Bude riešiť ..
30.9.2018
Súboj o televízneho diváka je jednoducho dennodenný boj. Televízie sa pravidelne predchádzajú v snahe získať si čo ..
23.9.2018
Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný ..
16.9.2018
Do kín sa na konci septembra (27.9.2018 v premiére) dostáva ďalší zaujímavý filmový počin, na ktorom sa producentsky ..
6.9.2018
Slovenské seriály sú teraz populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Teda aspoň tak sa zdá podľa masívnej produkcie našich ..
2.9.2018
Už sme sa o predpokladaných účastníkoch show Tvoja tvár znie povedome bavili
21.8.2018
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018