Gurmáni ulice – Jojka testuje nový formát

Možno ste to už stihli zaznamenať, možno nie, ale JOJ tento mesiac uviedla neočakávane aj ďalší premiérový formát. Po seriáli Vlci (úspešný vstup na televíznu scénu – sledovanosť: 8,7 % divákov a 21,5 % podiel) a piatkovej show Veľký balík, sa na televízne obrazovky v nedeľu podvečer dostal aj nový magazín Gurmáni ulice.

Do vysielania sa zaradil programovou zmenou a nateraz sa jedná len o jednorázovú záležitosť. Podľa všetkého ide o pilotnú časť magazínu, ktorý si tak televízia otestovala (podobne ako kedysi televízia Markíza s dnes už so zrušenou skeč šou Kávomat).

O čo vlastne v Gurmánoch z ulice ide. Ide o reláciu, kde trojica známych osobností navštevuje slovenské mestá a skúša a hodnotí jedlá, ktoré dostať na ulici – takzvané street food (v pilotnej časti priatelia testujú jedlá na vianočných trhoch v Bratislave). Trojica je vyberaná tak, aby boli nielen mediálne známi, ale boli aj v súkromí dobrými priateľmi. Spomínanú trojicu teda vytvorili Jaro Slávik (neoddeliteľná súčasť -porotca Česko Slovensko má talent), Michal Nemtuda (herec – filmy Bratislavafilm, Lóve, seriál Svet podľa Evelyn) a Ludwig Bagin (známy z Pošty pre teba či komediálneho seriálu Od veci).

Tv Joj je so svojim nedeľným podvečerným pásmom magazínov spokojná a je pre ňu úspešnou súčasťou víkendového programu. Tak napríklad určite poznáte dlhodobo fungujúce Nové bývanie či reláciu Na chalupe(od jesene 2016). Postupne sa k nim pridala aj Nová záhrada, a spolu tak tvoria silný magazínový trojblok, s ktorými dosahujú silné nadpriemery v sledovanosti. Naopak pokus s uvedením magazínu Postavíme, opravíme, zveľadíme v sobotnom accese sa nevydaril a televízia ho koncom roka vyradila z programovej štruktúry. Uvidíme, či si pilot Gurmánov ulice vyslúži aj svoje pokračovanie. Čo myslíte?

Novinky zo sveta TV
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018