Gurmáni ulice – Jojka testuje nový formát

Možno ste to už stihli zaznamenať, možno nie, ale JOJ tento mesiac uviedla neočakávane aj ďalší premiérový formát. Po seriáli Vlci (úspešný vstup na televíznu scénu – sledovanosť: 8,7 % divákov a 21,5 % podiel) a piatkovej show Veľký balík, sa na televízne obrazovky v nedeľu podvečer dostal aj nový magazín Gurmáni ulice.

Do vysielania sa zaradil programovou zmenou a nateraz sa jedná len o jednorázovú záležitosť. Podľa všetkého ide o pilotnú časť magazínu, ktorý si tak televízia otestovala (podobne ako kedysi televízia Markíza s dnes už so zrušenou skeč šou Kávomat).

O čo vlastne v Gurmánoch z ulice ide. Ide o reláciu, kde trojica známych osobností navštevuje slovenské mestá a skúša a hodnotí jedlá, ktoré dostať na ulici – takzvané street food (v pilotnej časti priatelia testujú jedlá na vianočných trhoch v Bratislave). Trojica je vyberaná tak, aby boli nielen mediálne známi, ale boli aj v súkromí dobrými priateľmi. Spomínanú trojicu teda vytvorili Jaro Slávik (neoddeliteľná súčasť -porotca Česko Slovensko má talent), Michal Nemtuda (herec – filmy Bratislavafilm, Lóve, seriál Svet podľa Evelyn) a Ludwig Bagin (známy z Pošty pre teba či komediálneho seriálu Od veci).

Tv Joj je so svojim nedeľným podvečerným pásmom magazínov spokojná a je pre ňu úspešnou súčasťou víkendového programu. Tak napríklad určite poznáte dlhodobo fungujúce Nové bývanie či reláciu Na chalupe(od jesene 2016). Postupne sa k nim pridala aj Nová záhrada, a spolu tak tvoria silný magazínový trojblok, s ktorými dosahujú silné nadpriemery v sledovanosti. Naopak pokus s uvedením magazínu Postavíme, opravíme, zveľadíme v sobotnom accese sa nevydaril a televízia ho koncom roka vyradila z programovej štruktúry. Uvidíme, či si pilot Gurmánov ulice vyslúži aj svoje pokračovanie. Čo myslíte?

Novinky zo sveta TV
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018
Vyzerá to tak. Teda skôr sa jedná o to, že jesenný termín nasadenia show ešte nie je zo strany Tv JOJ potvrdený. Noví ..
1.8.2018
Mega úspešný seriál Markízy Oteckovia má momentálne letnú prestávku a na obrazovky sa vráti zase na ..
29.7.2018
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018
Druhá časť názvu totiž označuje školskú triedu. Áno, je to tak. Natáčanie nového pôvodného seriálu pre deti a ich ..
20.6.2018
Nový seriál na Joj-ke nám ukáže, aké je možné zákulisie našej politickej scény. Nečakajte však temné odhalenia a ..
17.6.2018
Tento mesiac v televízii Markíza končí dlhoročná športová „tvár“, člen športovej redakcie, Štefan Eisele. Svoj ..
5.6.2018
RTVS je hlavným producentom zaujímavého počinu, ktorý mapuje osudy a pôsobenie slovenskej osobnosti generála Milana ..
30.5.2018