Ďalšie zaujímavé akvizície RTVS z televízneho veľtrhu v Cannes

O troch nových seriáloch, ktoré RTVS získala v rámci televízneho veľtrhu MIPCOM vo francúzskom Cannes (11.-13.október 2021), sme vás na spustit.sk už informovali. To však nie je všetko. V pláne je po akvizícii aj pokračovanie úspešného seriálu Ordinácia s výhľadom na more – tento romantický seriál z nemeckej produkcie si získal veľkú obľubu aj u slovenských divákov, takto budete mať možnosť ďalej sledovať osudy lekárky Nory Kaminskej s ordináciou na legendami opradenom nemeckom ostrove Rujana.

Ďalej to budú premiérové časti z francúzskeho cyklu Vraždy v… Tentoraz nás tvorcovia pri riešení kriminálnych prípadov zavedú na ďalšie zaujímavé miesta ako Biarritz, Toulouse, Angoulême, či Frioulské ostrovy. Určite nepremeškajte na Dvojke premiéru šesťdielneho seriálu z produkcie britskej BBC s názvom Us (podľa bestsellerovej predlohy z pera DavidaNichollsa, ktorá bola vydaná aj na slovensku pod názvom My). RTVS siahlo i po kvalitných dokumentoch –na budúci rok sa preto pripravte aj na tradične veľkolepé seriály z produkcie BBC ako je napríklad PerfectPlanet, pokračovanie prírodopisného Spy in theWild, či TreasuresDecoded (Tajomstvá pokladov). Fanúšikov hudby zas poteší koncert SpyGirls k 25.výročiu vydania ich prvého albumu, ale aj DepecheMode či ChrisaRea. Pre detského diváka sú zase pripravené nové dobrodružstvá Andyho, tentoraz pod vodou (Andy´sAquaticAdventures).

V Cannes sa naša verejnoprávna televízia predstavila samozrejme aj svojou tvorbou a veľtrhový priestor na prezentáciu tak dostali pôvodné seriály ako Hniezdo, či úplná novinka Priznanie (premiéra začiatkom roka 2022), animákyMimi a Líza, Websterovci, Drobci, či Tresky plesky a viaceré hrané vianočné rozprávky.

Novinky zo sveta TV
Už čoskoro sa v našich kinách (premiéra 22.9.2022) objaví nová slovensko-česko-poľská komédia Indián v hlavnej ..
2.8.2022
Vedomostné súťaže boli pred časom na našich obrazovkách naozaj veľmi populárne. Veď kto by si nepamätal na takého ..
26.7.2022
Po nedávnych úspešných projektoch verejnoprávnej televízie akými nepochybne bolo
21.7.2022
Po prvej úspešnej sezóne a spolupráci skupiny Markíza s Úniou ligových klubov (ÚLK) sa aj ročník 2022/2023, plus dve ..
15.7.2022
Teda reálne až od 2.augusta 2022 kedy prevezme kormidlo od dosluhujúceho riaditeľa Jaroslava Rezníka, ktorý bol mimochodom ..
5.7.2022
Verejnoprávna televízia pokračuje v tradícii natáčania vlastných sviatočných filmov a už teraz je jasné, že najmä ..
29.6.2022
Leto sa už nezadržateľne blíži a televízie začínajú meniť svoje štruktúry, pričom veľa priestoru dostávajú ..
26.6.2022
Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja ..
16.6.2022
Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi ..
13.6.2022
Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne ..
5.6.2022