Čo pre nás chystá televízia Markíza v roku 2022

Rok 2022 sa pre televíziu Markíza stáva ozajstnou výzvou. Okrem overených seriálov a dvoch ťažiskových šou totiž do konkurenčného boja nasadí aj viacero nových formátov. A to aj z dôvodu poklesu sledovanosti tých tradičných – na jeseň napríklad nedosahovala Superstar také výkony ako v minulosti, výraznejšie si pohoršili aj Sestričky a Horná Dolná, s poklesom sa museli zmieriť i pri Pánu profesorovi a Oteckoch. Už na jar by to mali byť aj tri seriálové novinky…

Všetky vznikli na základe zahraničnej predlohy. Prvým novým seriálom je dráma s lekárskeho prostredia s názvom DOC, kde sa v hlavnej úlohe cynického lekára predstaví Ján Koleník (v ďalších rolách aj Vlado Kobielsky, Zuzana Norisová, či Dano Heriban). Ďalšou novinkou je pre zmenu komediálny formát Šťastní vs. Šťastní, adaptácia ruského seriálu, kde sa o humorné situácie budú starať dve rodiny Šťastných, jedna bohatá a jedna chudobná. V hlavných úlohách sa predstavia: Dušan Cinkota a Lucia Hurajová, Marián Miezga a Helena Krajčiová. Posledným počinom je adaptácia francúzsko-belgického seriálu HPI o upratovačke na policajnej stanici, ktorá má problém s rešpektovaním autorít a privysokým IQ (160), vďaka ktorému pomôže vyriešiť niekoľko neľahkých prípadov. Herecké obsadenie ešte nie je známe. Pod scenárom je ale podpísaná EvitaUrbaníková. Okrem noviniek budú samozrejme v novom roku pokračovať aj „tutovky“ ako Pán profesor či Oteckovia. Opäť uvidíme Sestričky aHornú Dolnú, ale i nové časti Susedov a tiež seriálové prekvapenie Najhorší týždeň môjho života.

Chýbať nebudú ani ťažiskové šou, tešiť sa napríklad po piatich rokoch na ďalšiu sériu tanečnej Let’sDance a na jeseň aj na imitačnú Tvoja tvár znie povedome. Komu sedí Farma, tak v roku 2022 príde už jej 14. séria, vrátia sa Extrémne premeny, či Svadba na prvý pohľad. Pokračovať bude Chart Show, 2 na 1, aj Dobre vedieť!, zvedaví určite budete na novinky Lego Masters či Survivor Česko a Slovensko. Zo zahraničných kinohitov sa môžete tešiť na Spidermana (Návrat domov), WonderWoman 1984, nových Charlieho anjelov, či Jumanji (Ďalší level). Zčeskej produkcie to bude rozprávka Největší dar, komédia Deníčekmoderníhofotra, či Známíneznámí. Z obľúbených zahraničných seriálov to budú nové série Dobrého doktora, New Amsterdam, Chicago Fire a NCIS.

Novinky zo sveta TV
Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja ..
16.6.2022
Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi ..
13.6.2022
Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne ..
5.6.2022
Určite aj tí najväčší odporcovia zábavných reality programov museli zaregistrovať prednedávnom návštevu Geissenovcov ..
29.5.2022
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022