Čo pre nás chystá televízia Markíza v roku 2022

Rok 2022 sa pre televíziu Markíza stáva ozajstnou výzvou. Okrem overených seriálov a dvoch ťažiskových šou totiž do konkurenčného boja nasadí aj viacero nových formátov. A to aj z dôvodu poklesu sledovanosti tých tradičných – na jeseň napríklad nedosahovala Superstar také výkony ako v minulosti, výraznejšie si pohoršili aj Sestričky a Horná Dolná, s poklesom sa museli zmieriť i pri Pánu profesorovi a Oteckoch. Už na jar by to mali byť aj tri seriálové novinky…

Všetky vznikli na základe zahraničnej predlohy. Prvým novým seriálom je dráma s lekárskeho prostredia s názvom DOC, kde sa v hlavnej úlohe cynického lekára predstaví Ján Koleník (v ďalších rolách aj Vlado Kobielsky, Zuzana Norisová, či Dano Heriban). Ďalšou novinkou je pre zmenu komediálny formát Šťastní vs. Šťastní, adaptácia ruského seriálu, kde sa o humorné situácie budú starať dve rodiny Šťastných, jedna bohatá a jedna chudobná. V hlavných úlohách sa predstavia: Dušan Cinkota a Lucia Hurajová, Marián Miezga a Helena Krajčiová. Posledným počinom je adaptácia francúzsko-belgického seriálu HPI o upratovačke na policajnej stanici, ktorá má problém s rešpektovaním autorít a privysokým IQ (160), vďaka ktorému pomôže vyriešiť niekoľko neľahkých prípadov. Herecké obsadenie ešte nie je známe. Pod scenárom je ale podpísaná EvitaUrbaníková. Okrem noviniek budú samozrejme v novom roku pokračovať aj „tutovky“ ako Pán profesor či Oteckovia. Opäť uvidíme Sestričky aHornú Dolnú, ale i nové časti Susedov a tiež seriálové prekvapenie Najhorší týždeň môjho života.

Chýbať nebudú ani ťažiskové šou, tešiť sa napríklad po piatich rokoch na ďalšiu sériu tanečnej Let’sDance a na jeseň aj na imitačnú Tvoja tvár znie povedome. Komu sedí Farma, tak v roku 2022 príde už jej 14. séria, vrátia sa Extrémne premeny, či Svadba na prvý pohľad. Pokračovať bude Chart Show, 2 na 1, aj Dobre vedieť!, zvedaví určite budete na novinky Lego Masters či Survivor Česko a Slovensko. Zo zahraničných kinohitov sa môžete tešiť na Spidermana (Návrat domov), WonderWoman 1984, nových Charlieho anjelov, či Jumanji (Ďalší level). Zčeskej produkcie to bude rozprávka Největší dar, komédia Deníčekmoderníhofotra, či Známíneznámí. Z obľúbených zahraničných seriálov to budú nové série Dobrého doktora, New Amsterdam, Chicago Fire a NCIS.

Novinky zo sveta TV
Popoluška je televízny evergreen našich Vianoc a preto ten, kto na ňu získa vysielacie práva je na Štedrý deň kráľom ..
15.1.2022
Rok 2022 sa pre televíziu Markíza stáva ozajstnou výzvou. Okrem overených seriálov a dvoch ťažiskových šou totiž do ..
7.1.2022
Ponuka na Silvestra v podaní našich najväčších televíznych staníc, komerčných JOJ a tv Markíza, a verejnoprávnej ..
30.12.2021
Televízia JOJ na tieto Vianoce tradične ponúkne skvelý mix filmov a rozprávok, ktorým bude samozrejme kraľovať ..
21.12.2021
Vianoce sú sviatky, počas ktorých si nevieme predstaviť, že by sme si nedopriali aj čas strávený v kruhu rodiny pri ..
19.12.2021
Rok 2022 je pre súkromnú televíziu JOJ naozaj dôležitý. Práve v tomto roku totiž oslávi svoje 20.narodeniny a tomu aj ..
9.12.2021
Televízia JOJ má hneď na začiatku roka 2022 v talóne niekoľko nových projektov. Patrí medzi ne aj pôvodný komediálny ..
5.12.2021
Už je to raz tak. Seriálová kométa televízie Markíza takisto potrebuje  výraznejšie zmeny pre udržanie svojho diváka ..
28.11.2021
O troch nových seriáloch, ktoré RTVS získala v rámci televízneho veľtrhu MIPCOM vo francúzskom Cannes (11.-13.október ..
17.11.2021
RTVS sa tento rok podarilo nakúpiť množstvo pozoruhodných titulov, na ktoré sa diváci môžu tešiť už v rámci ..
10.11.2021